• eJoy® - oficiální prodejce pro Českou republiku
logo eJoy®

Složení eJOY® Femina – Zinek – k čemu je dobrý u žen a jeho vliv na plodnost

zinek

Zinek patří mezi ty druhy minerálů, které jsou pro správné fungování ženského organizmu nenahraditelné. Přirozeně se vyskytuje v některých druzích potravy, ale v takové koncentraci není dostatečný. Právě proto je v přípravku eJoy® Femina.

Charakteristika zinku

Minerál zinek patří mezi stopové prvky, což znamená, že ačkoli jej tělo v porovnání s jinými prvky nepotřebuje mnoho, je nenahraditelný. Patří do skupiny látek významný pro metabolismus a více než 300 různých biochemických procesů.

Jeho největší přínos je vidět zejména v těchto oblastech:

 • podporuje ovulaci, plodnost a celkový zdravý průběh těhotenství
 • je významným pomocníkem v boji proti více kožním chorobám
 • je nenahraditelný při udržení lidské imunity a snižuje trvání infekcí
 • významně zkracuje dobu onemocnění horních cest dýchacích

Zinek si lidské tělo nedokáže samy zastabilizovat a uchovávat, je proto důležité jeho pravidelné doplňování. Jeho dlouhodobé snížení může mít pro zdravý a plnohodnotný život člověka nepříjemné následky, ať už jde o ochranu buněk před antioxidačním stresem, hladinu cukru v krvi, stav pokožky, nehtů a vlasů nebo pohybový aparát.

Účinky zinku

To že je pro organismus potřebný, potvrzuje i skutečnost, že zasahuje do více oblastí a má komplexní účinky. Jeho pozitivní vliv se projevuje nejen v dostatečném budování imunity, ale také v působení na ženskou i mužskou plodnost či psychické zdraví.

Zde jsou oblasti působení, kde jsou nejvíce patrné účinky:

Sexuální funkce: Nedostatek pohlavních hormonů a to jak u mužů, tak u žen, má vliv na libido a jeho pokles. Právě zinek je minerál, který dokáže stimulovat jejich tvorbu a působit na dlouhodobě přirozené zvýšení jejich hladiny bez ohledu na věk.

Zmírnění stresu: Dalším účinkem v organismu je působení na duševní zdraví a psychickou vitalitu. Minerál působí na zmírnění působení stresu a správné fungování nervové soustavy, ve spojení s dalšími látkami dokáže zlepšit její funkci.

Hojení ran: Kožní vředy, zejména ty dlouhodobé, pomáhá účinně eliminovat antibakteriální a protizánětlivý účinek zinku. Podobně výsledky se má i při dekubitech a podobných onemocněních vředů. Celkově pomáhá také na zdraví pokožky a pleti.

Podpora imunity: Posilování imunity se projevuje různě. Minerál stimulují tu komplexní, ale působí také protizánětlivě, například proti akné. Při léčbě psoriázy je pozitivní díky jeho antiproliferativním účinkům. Pomáhá také na imunitu ve střevech.

Žaludečně – trávicí problémy: Už malý úbytek zinku v těle může mít za následek ztrátu více důležitých esenciálních živin. Minerál je proto důležitý pro zdravé fungování trávicí soustavy, pomáhá i jako prevence vůči krátkodobému průjmu.

Zrak, kosti, vlasy: Nedostatek minerálu v organismu má za následek nerovnoměrné vypadávání vlasů, jelikož působí proti oživování vlasových folikulů. Je důležitý také pro pohybový aparát a má význam i pro zdraví a funkci očních buněk.

Užívání, nedostatek a předávkování zinkem

Zinek pro organismus nezbytný, proto je správné dodržovat doporučené denní množství. Pro dospělého člověka to je 15 mg. Těhotné a kojící ženy potřebují více, až 20 mg, sportovci až 25 mg. Velice důležité je pravidelné každodenní doplňování.

Dlouhodobý nedostatek může mít nepříjemné následky:

 • snížená imunita, což se projeví celkově, ale také na pokožce
 • postupné vypadávání vlasů z důvodu vlivu na dělení buněk
 • nástup depresí, změny chování a nálad, neurologické problémy
 • problémy s průjmem, trávením a vnímáním chutí

Vyvarovat se však třeba i přebytku zinku. Pokud byste například delší dobu měli příjem 100 mg a více, hrozí vám žaludeční potíže, nevolnost a zvracení. Přidat se mohou malátnost, zvýšené pocení, anémie a nervové příznaky s halucinacemi.

Jak a proč zinek pomáhá ženám

Pravidelné množství zinku má pozitivní vliv na plodnost a to iu žen. Mezi největší výhody minerálu patří podpora ovulace a správného vývoje plodu. Jeho dostatek je také důležitý zejména při dlouhodobém užívání hormonální antikoncepce.

Příznivých účinků na ženu má tento minerál více:

 • zabraňuje vzniku nepříjemných a bolestivých vaginálních mykóz
 • napomáhá snižovat intenzitu bolesti a křečí při menstruaci
 • významným způsobem podporuje celkovou hormonální rovnováhu
 • jeho antioxidační účinek pomáhá předcházet endometrióze

Nejčastější a nejdůležitější otázky

O pozitivních účincích zinku na lidský organismus není pochyb a proto je o něm třeba mluvit stále více. Zajímavých je více témat, například jak jej užívat, zda může být za určitých okolností nebezpečný, ale také to, zda v souvislosti s ním může vznikat alergie.
Nejčastěji se opakující otázky a odpovědi na ně jsou:

Jak a kdy užívat zinek, chce-li žena podpořit plodnost?

Chcete-li předejít obavám z nedostatečné podpory plodnosti, dodržujte minimálně stanovené množství minerálu. V tomto případě lze doporučené denní dávky i mírně překročit. Užití prostřednictvím výživových doplňků je nejefektivnější cesta.

Které potraviny obsahující tento minerál jsou nejlepší?

Především to je červené maso, tedy vepřové a hovězí. Dostatek zinku najdete také v mase kuřecím a krůtím, stejně tak ve vaječném žloutku. Pokud jde o rostlinné zdroje, doporučují se některé druhy zeleniny typu zelí, brokolice nebo česnek.

Existuje alergie na zinek a kdy jej není vhodné doplňovat?

Žádné výrazně alergické reakce nebyly zaznamenány, ale jeho dlouhodobý nadbytek byste určitě neměli přehlížet. Je třeba být opatrný zejména při užívání doplňků stravy v nadměrném množství, kde může dojít k „předávkování“.

Má minerál pozitivní vliv na plodnost i pro muže?

Výzkumy, které potvrdila i praxi, hovoří o velmi pozitivním působení na zlepšení erekce v důsledku lepšího prokrvení pohlavních orgánů. Dostatek zinku je také důležitý pro kvalitu spermií, jelikož napomáhá jejich správnému růstu a vývoji.

Zdieľajte:

Komentáre

Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Certifikace

Úřadem veřejného
zdravotnictví

Garance

vrácení peněz za
neotevřená balení

Vyrobené

v Evropě
(Slovenská republika)

Diskrétní

doručení
balíku

Doprava zdarma

pro více než 1 balení
přes Zásilkovnu

100% přírodní

produkt v nejvyšší
kvalitě