• eJoy® - oficiální prodejce pro Českou republiku
logo eJoy®

Složení eJOY® Long – Ženšen, čili Panax ginseng, jaké má účinky a jaké jsou zkušenosti mužů

Ženšen - Panax Ginseng

Ženšen pravý, což je oficiální název této rostliny, patří mezi poměrně často využívané druhý rostlin v asijské medicíně, hlavně v čínské a korejské. Nejčastěji se v minulosti využíval kořen, ze kterého se připravoval čaj podporující celkovou životní sílu a energii. Jaké účinky však ví přinést tato rostlina dnes?

Ženšen pravý a jeho původ, popis, složení látek a výskyt

Panax ginseng patří mezi vytrvalé rostliny, které lze nalézt přirozeně v Asii, zejména na severovýchodě Číny, v menším měřítku rostou i ve východním Rusku a na izolovaných místech Severní Koreji. Jde o druh rostliny z čeledi aralkovitých.

Ženšen nepatří svou stavbou mezi příliš velké rostliny:

  • výška byliny dosahuje od 30 do 60 cm, podzemní kořen je mohutný
  • nadzemní část rostliny každoročně odumírá, na jaře vyrůstá nová lodyha
  • listy jsou zelené, dlouhé a řapíkaté, jsou dlanitá složené z 3 až 5 lístků
  • květy jsou zeleno bílé a pětičetné, plodem je červená a šťavnatá peckovice

Z rostliny se nejvíce a běžně využívá její kořen, který se suší na slunci nebo se paří v cukerného či bylinném nálevu. V rostlině se nacházejí několik léčivé látky, které se získávají právě z kořene a to i různým způsobem jeho úpravy. V případě sušení se získává zejména tzv. bílý ženšen, v případě paření zas tzv. červený ženšen, který se krájí či práškuje.

Mezi nejdůležitější účinné látky obsažené v rostlině patří ginsenosidy, eleuterozidy, organické kyseliny a éterické látky, nejvíce jsou obsaženy v kořeni všehoj. Kromě toho je bylina dobrým zdrojem antioxidantů bránících předčasnému stárnutí.

Účinky a význam rostliny

Zmíněné účinné látky, ale i různé polysacharidy, kyseliny, saponiny, vitamíny, silice či aminokyseliny, dělají ze Ženšenu všeobecný životabudič, který pomáhá v řadě důležitých oblastech od imunity až po sexuální výkonnost.

Mezi nejdůležitější účinky rostliny patří:

Vliv na krevní oběh a erekci: Ženšen patří mezi rostliny, které byly v minulosti v rámci tradiční přírodní medicíny využívány i při problémech s erekcí a to kvůli tomu, že obsahuje složky pozitivně ovlivňují krevní oběh. Ty podporují tvorbu krve, snižují její srážlivost a mají příznivý vliv na stav cév.

Podpora libida a sexuálního apetitu: Nedostatečná či nízká chuť na sex je častým problémem dnešních moderních lidí a právě v této oblasti má Všehoj také významné působení. Podporuje totiž činnost žláz tvořících pohlavní hormony, hlavně u mužů testosteron, což znamená, že zvyšuje i libido a sexuální apetit.

Zvýšení imunity a vitality: Z hlediska vlivů mimo sexuální oblast je nejdůležitějším účinkem Panax ginseng podpora přirozené imunity a obranyschopnosti. Látky obsažené v rostlině mají i protizánětlivé účinky a podporují fyzickou výkonnost, celkově také rekonvalescenci těla po fyziologické stránce.

Vliv na mentální výkon: Kromě pozitivního působení na fyziologickou výkonnost pomáhá ženšen i na tu mentální a psychogenní. Zlepšuje odolnost vůči stresu, působí jako tzv. adaptogen vůči vnějším podmínkám okolí, pomáhá na problémy s pozorností a koncentrací a také na potlačení únavy nebo nervozity.

Ženšen a jeho využití v praxi

Pokud jde o využití Panax ginseng a jeho vlivů v praxi, rostlina je poměrně často využívaná v různých doplňcích výživy. Jde hlavně o tablety a tobolky pro perorální užití, kde se využívá extrakt z jejího kořene. Zakoupit se dá i sušený kořen na čaj.

Důležité je však i správné dávkování, protože pro své stimulační účinky na nervový systém a celkovou vitalitu by neměl Ženšen užívat před spaním. V případě hotových doplňků výživy se však není třeba obávat žádných negativních účinků, rostlina se zde nachází v bezproblémovém množství a její působení je doplněno o jiné látky.

Dobrým příkladem maximálního využití všehoj, hlavně v oblasti stimulace sexuální energie a vitality u mužů, jsou i tabletky eJoy®, konkrétně verze eJoy® LONG. V nich má extrakt z kořene této rostliny pozitivní vliv na libido i zvýšení kvality erekce.

Zdieľajte:

Komentáre

Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Certifikace

Úřadem veřejného
zdravotnictví

Garance

vrácení peněz za
neotevřená balení

Vyrobené

v Evropě
(Slovenská republika)

Diskrétní

doručení
balíku

Doprava zdarma

pro více než 1 balení
přes Zásilkovnu

100% přírodní

produkt v nejvyšší
kvalitě