• eJoy® - oficiální prodejce pro Českou republiku
logo eJoy®

11 tipů na účinné potraviny podporující a zvyšující mužskou i ženskou plodnost

neplodnost u muže

Statistiky jsou neúprosné, stále více párů má problém zplodit potomka a otěhotnět. Jedním z významných faktorů, které mají na tuto skutečnost vliv, jsou i potraviny. Tak, jak existují vhodné, existují i ​​mnohé nevhodné potraviny s vlivem na plodnost a to nejen u mužů, ale stejně tak i u žen.

Od čeho závisí plodnost a jak na ni působí potraviny

Plodnost je definována jako schopnost zplodit potomka, přičemž na celý tento proces ovlivňují tak faktory s působením u mužů, jakož i ty s působením u žen. Mezi ty nejdůležitější patří spermiogenezi, dozrávání vajíček a vývin plodu.

Na tyto oblasti mají negativní vliv hlavně špatná životospráva, kouření či konzumace alkoholu, ale i stres, nadměrná únava nebo nedostatek pohybu. Neméně důležité je však i to, jaké druhy potravin, jídel či nápojů konzumujete, nakolik pro plodnost jsou důležité stopové prvky v nich obsažené.

Na zmíněné tři oblasti ovlivňují potraviny následovně:

  • u mužů ovlivňují hladinu testosteronu a především spermiogenezi, čili proces tvorby i zdravého zrání spermií
  • zároveň mají vliv u žen na lepší dozrávání vajíček a na pravidelnou ovulaci, čili uvolnění vajíčka pro jeho oplodnění
  • některé typy potravin a jídel mohou díky obsahu správných vitamínů podpořit i zdravý vývin vajíčka a plodu v děloze

Toto jsou nejlepší potraviny na mužskou i ženskou plodnost

Pokud se rozhodnete pro podporu plodnosti prostřednictvím potravin, důležité je, aby šlo o dlouhodobé rozhodnutí. Nečekejte zázraky ze dne na den, ke změnám přijde až za určitý čas. O to více jsou ale přirozené a hlavně dlouhodobé.

Pro zvýšení plodnosti proto zařaďte do jídelníčku hlavně:

Ryby: Pro muže jsou nezbytným předpokladem plodnosti hlavně zdravé omega mastné kyseliny, jejichž skvělým zdrojem jsou ryby. Platí to hlavně o těch mořských druzích, například jako jsou losos, tuňák, sleď či makrela.

Mořské plody: Stejně tak dary moře, hlavně pokud jde o krevety a ústřice, obsahují zdravé mastné kyseliny a také aminokyseliny důležité pro potenci u mužů. Navíc, tyto látky mohou podpořit i hladinu testosteronu.

Oleje: Pro muže i pro ženy mají pozitivní účinky na plodnost i některé druhy olejů. U žen je to hlavně kokosový olej, který podporuje hladinu progesteronu, u mužů zas lněný olej obsahující omega-3 nenasycené mastné kyseliny.

Sója: Při ženské plodnosti ještě zůstaneme, protože pokud do jídelníčku zařadíte sóju a výrobky z ní, například tempeh nebo miso, můžete podpořit hladinu estrogenů v těle. Zlepší se tak hormonální rovnováha a také sexuální apetit.

Špenát: Na podporu a zvýšení plodnosti u mužů i žen má velký vliv také špenát. Tento druh listové zeleniny obsahuje několik vitamíny a minerály, ale zejména kyselinu listovou potřebnou pro spermie, vajíčka a vývoj plodu.

Rajčata: Rajčata mohou mužům také pomoci ke zvýšení plodnosti a to díky obsahu látky zvané lykopen, která stimuluje tvorbu spermií. Nepřehánějte to s nimi, nadměrná konzumace může totiž mít opačný vliv.

Med: Med je známý především jako přírodní prostředek na podporu imunity, ale má pozitivní účinky i na plodnost. Obsahuje kombinaci vitamínů a minerálů důležitých pro muže, ale i pro činnost vaječníků u žen.

Česnek a cibule: Tyto dva druhy zeleniny nejsou příliš populární díky jejich aroma, ale pokud chcete podpořit svou plodnost, určitě je zařaďte do jídelníčku. Doporučují se hlavně mužům, u kterých zlepšují spermiogenezi.

Ořechy: Skvělým zdrojem minerálů zinek a selen, které jsou nezbytné pro testosteron a tvorbu či dozrávání spermií u mužů, jsou ořechy. Konzumujte proto více makadamové, vlašské či piniové ořechy, ale také pistácie a kešu oříšky.

Semínka: Mužům i ženám mohou ke zvýšení plodnosti pomoci i některé druhy semen, které se dají konzumovat v syrovém stavu. Sezamová a lněné pomáhají ženám na hormonální rovnováhu, dýňová zas mužem na prostatu.

Červená řepa: Poslední potravinou, která je důležitá pro zdravé těhotenství, je červená řepa. Tento druh zeleniny je totiž velmi bohatým zdrojem kyseliny listové, která je důležitá pro prevenci vůči defektům během vývinu plodu.

Zdieľajte:

Komentáre

Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Certifikace

Úřadem veřejného
zdravotnictví

Garance

vrácení peněz za
neotevřená balení

Vyrobeno

v Evropě
(Slovenská republika)

Diskrétní

doručení
balíku

Doprava zdarma

pro více než 1 balení
přes Zásilkovnu

100% přírodní

produkt v nejvyšší
kvalitě