• eJoy® - oficiální prodejce pro Českou republiku
logo eJoy®

7 způsobů a rad, jak udržet ejakulaci na uzdě a jak předejít předčasné ejakulaci

spermie

Mezi problémy, o kterých se nemluví až tak často a jsou tak pro muže, tak pro ženy spíše v kategorii „tabu“, patří potíže s předčasnou ejakulací, čili rychlým vyvrcholením. V případě, že se tento stav týká i vás a nevíte, jak udržet ejakulaci na uzdě, případně jak předejít předčasné ejakulaci, následující řádky jsou pro vás.

Rizikové faktory a proč k předčasné ejakulaci dochází

Jak předčasná ejakulace se definuje dosažení vyvrcholení do 1 až 2 minut od začátku sexuální stimulace. Průměrné hodnoty se pohybují od 4 do 7 minut, což je samozřejmě velmi individuální. Někteří muži mohou „vydržet“ i půl hodinu.

K předčasnému vyvrcholení může přijít například následkem fyziologické deformace uzdičky, obvykle jde o zkrácenou uzdičku, což způsobí zvýšenou vzrušivost. Problémem mohou být já různé záněty žaludu, tehdy však jde pouze o dočasný stav. Společným jmenovatelem je zvýšení vzrušivosti, což znamená, že muž „nevydrží“ dráždění.

Mezi další faktory, se kterými je třeba počítat, patří:

  • sexuální zkušenost či naopak nezkušenost, čím méně zkušeností, tím je problém udržet předčasnou ejakulaci a sexuální vyvrcholení na uzdě
  • pravidelnost pohlavního styku, i zde platí, že čím méně máte sex, tím budete více nabuzený, tento problém se však projeví jen poprvé po „pauze“
  • výška libida, čili sexuálního apetitu muže, kde má největší vliv hormon testosteron, čímž ho je v těle více, tím vyšší libido máte a spíše ejakulátu
  • psychogenní faktory a vlivy, zejména nervozita, stres, strach nebo přílišné očekávání, u některých mužů však mohou působit i opačně

Jak předejít předčasné ejakulaci a udržet ji při sexu

Předejít předčasné ejakulaci někdy není možné, zejména tehdy, jestliže je způsobena dědičnou deformací nebo zánětlivými onemocněními. V takových případech je nutná odborná lékařská léčba. Naštěstí na ostatní příčiny víte působit účinně.

Zkuste tyto tipy na prevenci i oddálení ejakulace:

Gely a oleje na znecitlivění: Často využívanou možností je použití hotových produktů v podobě gelů, olejů či krémů. Tyto přípravky obsahují látky, které sníží povrchovou citlivost penisu na sexuální dráždění a tím zmírní i vnímání sexuální stimulace. Menším mínusem je, že se mohou během styku přenést i na partnerku.

Speciální prezervativy: Kondomy nemusí nutně sloužit pouze jako mechanická a bariérová antikoncepce, na trhu jsou totiž k dispozici již i takové verze, které vám pomohou s příliš rychlým vyvrcholením. Jsou velmi dobrým způsobem, jak předejít předčasné ejakulaci, nakolik jsou napuštěny benzokain snižujícím citlivost penisu.

Zlepšení dýchání: Zamysleli jste se už někdy nad tím, jak při sexu dýcháte? Většina mužů to vůbec nekontroluje, dýchá zhluboka, rychle, nepravidelně a živelně, což je přesně to, co sice zvyšuje zážitek a vzrušení, ale i zrychluje ejakulaci. Chcete-li předejít rychlému orgasmu, dýchejte pomalu nosem a vydechujte pomalu ústy.

Vhodná sexuální poloha: Existují některé erotické polohy, které jsou vyloženě nevhodné pro rychlé vyvrcholení a ty, které naopak mohou orgasmus u muže oddálit. Vyhýbejte se polohám ve stoje a „na čtyřech“, tehdy bývá penis více stimulován. Naopak, pokud je partnerka „nahoru“ na muži, pohlavní úd je vystaven menšímu dráždění.

Masturbace a uvolnění pro sexem: V případě, že je rychlá ejakulace výsledkem nahromaděné sexuální energie či vysokého libida, může vám pomoci jakési „zahřívací“ kolo ještě před sexem, čili masturbace s prvním vyvrcholením. Pomoci může i speciální cvičení na uvolnění pánevního svalstva, které se podílí na ejakulaci.

Přestávky při milování: Mnoho víte udělat nejen před, ale i během pohlavního styku, zvláště pokud jde o přestávky během milování. Stačí si předem s partnerkou dohodnout signál, který bude znamenat okamžité zastavení sexuální stimulace a potom počkejte pár minut. Dokážete tak ozvláštnit svůj sexuální život a lépe se poznáte.

Síla přírody: Poslední možností, která vám může pomoci k udržení ejakulace a proti předčasnému vyvrcholení, ale i celkově na zlepšení kvality erekce a normalizaci libida, jsou některé bylinky. Najdete je i v tabletách značky eJoy® LONG, které obsahují kombinaci látek prodlužujících erekci a uklidňujících nervový systém.

Zdieľajte:

Komentáre

Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Certifikace

Úřadem veřejného
zdravotnictví

Garance

vrácení peněz za
neotevřená balení

Vyrobeno

v Evropě
(Slovenská republika)

Diskrétní

doručení
balíku

Doprava zdarma

pro více než 1 balení
přes Zásilkovnu

100% přírodní

produkt v nejvyšší
kvalitě