• eJoy® - oficiální prodejce pro Českou republiku
logo eJoy®

Alergická reakce na spermie

Alergie na prach, roztoči, pyl, potravinové alergie, alergie na chlad, slunce a mnohé jiné. Některé běžné a časté, jiné méně známé. Lidské tělo může dostat alergii téměř na cokoliv. K méně známým alergiím patří i alergie na sperma, případně některou složku ejakulátu, která se nevyskytuje pouze u žen, ale iu samotných mužů. Některé pacientky zda pacienti netrpí žádnými průvodními příznaky této alergie, jiné trápí pálení, svědění či dokonce neplodnost.

Jak ji rozpoznat

Množství žen si zpočátku zaměňuje alergii na spermie s mykotickým onemocněním. Jejich doprovodné příznaky jsou téměř stejné – pálení, svědění, vyrážky či puchýře. Rozdíl je však jednoduchý. Po použití přípravků na mykózu onemocnění po určitém čase zmizí. Při alergií se sice může zdát, že se ztratila, ale po dalším pohlavním styku se potíže vrátí. Množství žen si tak nesprávně stanovilo diagnózu, „onemocnění“ se opakovaně vracelo a ženy s hlavou v smutku hledali odpovědi proč je to tak. Některé zajdou k lékaři včas a ten po několika vyšetřeních zjistí, že se skutečně jedná o alergii na spermie. Jiné se o alergií dozvědí až v době, kdy se pokoušejí o zplození potomstva a miminko stále nepřichází. I v tomto případě přichází množství vyšetření a jejich výsledek je pro mnoho párů opravdu překvapující. Z procházející opakované mykózy se vyvine alergie na ejakulát. Pokud si chcete přímo doma odzkoušet, zda jsou vaše potíže spojené s touto alergií, test je jednoduchý. Zkuste při pohlavním styku delší dobu používat kondom. Pokud se po sexu s ochranou problémy neobjeví, může se opravdu jednat o alergii na sperma a měli byste navštívit lékaře. Ne však gynekologa jak si ženy mylně myslí. I tento druh alergie patří do rukou alergologů či imunologů.

Dva druhy alergie

Výše zmíněné příznaky se týkají takzvané vnější (histaminu) alergie. Kromě ní existuje i vnitřní alergie, která je způsobena slabou buněčnou imunitou. V ženském těle se při vnitřní alergií vytvářejí protilátky proti spermiím nebo jejich složkám – většinou jde o alergii na bílkovinnou složku spermií. Po identifikaci onemocnění přichází léčba – buď pomocí běžně dostupných léků proti alergií nebo (u těžších forem alergie) asistované podávání ejakulátu přímo do pochvy v pravidelném čase. Tento proces je složitý a vyžaduje pravidelné lékařské sledování stavu, pořádku dávku disciplíny i sexuální zdrženlivost.

Když je alergický muž

Je to opravdu zvláštní, ale na své spermie mohou být alergičtí i samotní muži. Jejich projevy se však odlišují od těch ženských. Trápí je horečka, bolesti hlavy, svalů případně jiné potíže podobající se chřipce. Tyto příznaky však většinou do několika hodin od pohlavního styku zmizí samy.

Zdieľajte:

Komentáre

Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Certifikace

Úřadem veřejného
zdravotnictví

Garance

vrácení peněz za
neotevřená balení

Vyrobeno

v Evropě
(Slovenská republika)

Diskrétní

doručení
balíku

Doprava zdarma

pro více než 1 balení
přes Zásilkovnu

100% přírodní

produkt v nejvyšší
kvalitě