• eJoy® - oficiální prodejce pro Českou republiku
logo eJoy®

Erekce jak ji neznáte

Mysleli jste si, že existuje jen jeden druh erekce? Omyl! I erekce patří k jevům či funkcím, které se dělí podle určitých kritérií. Většinou nerozlišujeme, o jaký druh erekce se jedná, ale z odborného hlediska má každý druh erekce svou příčinu či průběh. V každém případě však platí, že erekce je projevem dobrého zdraví muže a vůbec by se za ni neměl stydět, ať se objeví kdykoliv. Jde o přirozený proces, který může mít delší či kratší trvání. Raději však zažívat erekci v nečekaných chvílích jako trpět erektilní dysfunkcí. No ne?

Reflexivní erekce

Jde o erekci, kterou velmi dobře známe. Vzniká na základě fyzického podnětu, tedy skutečného kontaktu s jinou osobou případně fyzickou stimulací. Pokud se partneři sblíží, věnují se něžnostem a postupně přecházejí k sexuálnímu aktu, dochází u muže k zpětné erekcí. I erekci vznikající při orálním, análním sexu či masturbaci lze nazvat reflexivní.

Psychogenní erekce

Obrázky nahých žen, sledování porno videí, představy o skupinovém sexu nebo sexu s dvěma ženami či sex po telefonu. Toto jsou podněty, které vyvolávají psychogenní erekci. Jde o ztopoření penisu vznikající v důsledku audiovizuálních podnětů případně na základě vlastních představ. Erekce vzniká prostřednictvím viděného nebo slyšení podnětu. Tento druh erekce je pro mnohé muže často nepříjemným jevem. Objevuje se totiž iv takříkajíc nevhodných chvílích. Muž se například zadívá na krásnou ženu, která si pohrává s vlasy, pozoruje její dokonalé tělo a začne si představovat sex s ní, ucítí její vůni nebo stačí rozhovor s ní a erekce na sebe nedá dlouho čekat. Vztyčený penis v kalhotách na veřejnosti opravdu není moc příjemným jevem, ale dobrou zprávou je, že jak rychle tato erekce vzniká, tak rychle dokáže i odeznít.

Noční erekce

Noční případně ranní erekce sice je reflexivní procesem, ale nevzniká na základě osobního kontaktu. Touto erekcí si mužské tělo ověřuje správnost fungování pohlavních orgánů. Jde o zkoušku, zda penis plní svou funkci. Ranní erekce je důsledkem fyziologických procesů v těle, není výsledkem stimulace ani erotických představ. V průběhu noci se erekce opakuje několikrát. V ranních hodinách zase erekce vzniká v důsledku zvýšené hladiny hormonů popřípadě při plném močovém měchýři – genitálie se probouzejí k činnosti díky vnitřním podnětem v těle. Tento druh erekce v podstatě patří k projevům dobrého mužského zdraví. Podle různých výzkumů znají tento druh erekce už miminka (chlapci) v bříšku.

Zdieľajte:

Komentáre

Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Certifikace

Úřadem veřejného
zdravotnictví

Garance

vrácení peněz za
neotevřená balení

Vyrobeno

v Evropě
(Slovenská republika)

Diskrétní

doručení
balíku

Doprava zdarma

pro více než 1 balení
přes Zásilkovnu

100% přírodní

produkt v nejvyšší
kvalitě