• eJoy® - oficiální prodejce pro Českou republiku
logo eJoy®

Porucha ženské sexuality označována jako frigidita

Pod pojmem frigidita se skrývají poruchy ženské sexuality, mezi které patří například problém se vzrušením, chybějící žádostivost, nedosažitelný orgasmus či bolesti spojené se sexuálním stykem. Tyto problémy se projevují v sexuálním chladu ze strany partnerky – nepociťuje chuť na sex a vzájemné milostné sblížení, odvrací se od polibků, neprojevuje během sexu jakékoliv emoce, nedokáže rozvíjet svou sexuální fantazii a představivost a mnohé další. Příčin, které stav ženské mysli a těla přivedou až do stavu frigidity, je několik. Důležité je přitom rozlišovat, zda se jedná o krátkodobou nechuť na sexuální aktivity nebo je problém dlouhodobější a partnerský sexuální život se tak dostává do bodu mrazu.

Fyzické příčiny, onemocnění

Frigidita často trpí ženy, které se léčí na určité onemocnění, například cukrovku, srdečně-cévní onemocnění, vysokou hladinu cholesterolu či problémy se štítnou slevou. I v případě hormonální nerovnováhy se objevují sexuální poruchy, které se však s úpravou hladiny hormonů vytratí. Problémy jsou většinou spojeny s nedostatečným prokrvením genitálií, přičemž pochva a klitoris ztrácejí svou citlivost. Překonané záněty či onemocnění pohlavních orgánů, gynekologické problémy i těžší porody mohou způsobit sexuální necitlivost a nedostatečnou vzrušivost v důsledku poškození nervových zakončení. Fyzické bariéry zapříčiňující frigiditu lze odstranit prostřednictvím posilování svalstva břišní dutiny (Kegelovy cviky), pravidelných pohybem či jinými fyzickými aktivitami. Vážnější a dlouhodobější projevy sexuálního chladu je vhodné konzultovat s lékařem, zda už gynekologem, sexuologem či psychologem.

Psychické příčiny

Pokud žena pociťuje stres v práci a nedokáže se s pracovním vytížením dostatečně vyrovnat, frustrace může dříve či později projevit i v sexuální oblasti. Stres ženu svazuje natolik, že se nedokáže v posteli uvolnit a oprostit. Další psychickou příčinou, která může vést k frigiditě, je deprese. Celkové negativní rozpoložení, plačtivost a smutek jsou často příčinami vzniku sexuálního chladu. U mnohých, zejména mladých žen, se poruchy sexuality objevují ve spojitosti se strachem z nedokonalosti. Bojí se reakce partnera na jejich vzhled či výkon. Stydí se za své tělo, nechtějí se odhalit zda milovat se za světla, hodnotí se velmi kriticky. Tyto příčiny se dají odstranit velmi jednoduše, stačí upřímný rozhovor s partnerem, který ženské sebevědomí výrazně zvýší a žena tak dokáže odhodit strach a zábrany. Podle výzkumem si ženy spojují vznik frigidity i s přísnou rodičovskou výchovou a nedostatkem informací ze sexuální oblasti. Psychické příčiny vedoucí ke vzniku frigidity lze eliminovat zmírněním pracovního tempa, zavedením různých oživujících sexuálních praktik v sexu, zvýšením libida prostřednictvím konzumace afrodiziak či výše zmiňovanou návštěvou odborníka (psychologa).

Zdieľajte:

Komentáre

Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Certifikace

Úřadem veřejného
zdravotnictví

Garance

vrácení peněz za
neotevřená balení

Vyrobeno

v Evropě
(Slovenská republika)

Diskrétní

doručení
balíku

Doprava zdarma

pro více než 1 balení
přes Zásilkovnu

100% přírodní

produkt v nejvyšší
kvalitě