• eJoy® - oficiální prodejce pro Českou republiku
logo eJoy®

Jaké velikosti mají prezervativy, co dělat, pokud jste na něj alergický a jaké druhy a typy jsou na prodej

Kondom je tu s námi už od starověku, první pokusy vyrobit ochrannou pomůcku před nechtěným otěhotněním se datují již ve starověkém Egyptě. V dnešní modernější podobě existují prezervativy už od konce 19. století, kdy byly vyrobeny první latexové prezervativy. Dnes je jejich nabídka bohatá a na své si přijdou i „obdařeni“ muži či alergici.

Prezervativy a jejich nejdůležitější vlastnosti

Dnešní prezervativy se vyrábějí standardně z latexu a s použitím silikonové lubrikace, která zajišťuje lepší vlastnosti při pohlavním styku, ať už jde o kluznost, pevnost nebo pohodlí při použití. Většinou jsou určeny pro muže, ale na trhu jsou už i modely pro ženy.

Kromě běžných typů jsou v nabídce i některé specifické druhy, například pro vegany nebo speciální prezervativy určené pro alergii na latex. Ty se vyrábějí pro alergiky trpící zejména koženou dermatitidou následkem kontaktu s latexem a v jejich případě se používá jako materiál syntetická pryskyřice. Jsou bez vůně, barviv a mohou být i bez lubrikantů.

Pokud jde o velikosti, prezervativy rozdělujeme na více typů:

  • standardní prezervativy, které mají průměr, respektive šířku, v rozmezí 53 až 55 mm, délku v rozmezí 178 až 190 mm a tloušťku stěny 0,07 mm
  • v případě, pokud potřebujete o něco menší prezervativ, k dispozici jsou malé prezervativy se šířkou 47 až 49 mm a délkou do 166 až 170 mm
  • k dispozici jsou naopak i větší prezervativy, tam jsou modely s šířkou od 57 mm až po 69 mm, délka začíná při 178 mm a končí u 223 mm
  • pokud jde o tloušťku stěny, zde existují také možnosti, sáhnout víte po tenčích prezervativech o tloušťce 0,04 mm, ale i po těch s tloušťkou 0,09 mm

Typy a druhy kondomů na prodej

Současná nabídka kondomů je velmi bohatá a na své si přijdou všichni muži bez ohledu na velikost své pýchy, ale například i ženy. Kromě standardních jsou k dispozici také znecitlivující prezervativy na delší výdrž nebo speciální bezlatexové prezervativy.

Toto jsou nejžádanější prezervativy podle určení či materiálu:

Lubrikované i nelubrikované prezervativy: Základem nabídky jsou standardní latexové kondomy lubrikované silikonovým olejem. Pro ty, co by chtěli využít vlastní lubrikaci, jsou určeny nelubrikované prezervativy, vhodné například pro alergiky.

Malé a velké prezervativy: V případě, že máte problémy s velikostí kondomů, sáhnout můžete i po extra malých nebo extra velkých typů. V případě malých prezervativů jde o průměr od 47 do 53 mm, extra velké mají průměr od 60 až do 69 mm.

Prezervativy pro alergiky: Pokud máte alergii na latex, k dispozici jsou i speciální bezlatexové prezervativy. V jejich případě se používají jako náhrada syntetické látky, které mají tenčí průměr a zároveň vyšší odolnost a se standardní silikonovou lubrikací.

Hřejivé a chladivé prezervativy: Zajímavým druhem kondomů jsou ty s chladivým nebo hřejivým efektem. Chlazení i vyhřívání je z obou stran, díky čemuž budou mít zážitek z milování oba partneři, více typů obsahují dráždivé proužky.

Prezervativy na oddálení ejakulace: Pokud máte problém s předčasnou ejakulací, zkuste speciální znecitlivující prezervativy pro delší výdrž. Jsou napuštěny benzokain či jinou látkou prodlužující dobu vyvrcholení, zevně mají výčnělky určené pro ženy.

Tenké a tlusté prezervativy: Pokud chcete intenzivnější procítit pohlavní styk, jsou zde extra tenké prezervativy s jemnou a tenkou vrstvou latexu. Na druhou stranu, zakoupit si můžete i extra bezpečné prezervativy s hrubšími a více lubrikovaný stěnami.

Prezervativy s vroubky: Chtěli byste si užít více vzrušení a něco podobného dopřát i své partnerce? Pak jsou pro vás ideální vroubkované dráždivé prezervativy. Obsahují různé Pruska, vroubky či výčnělky pro lechtání a stimulaci stěn vagíny.

Prezervativy s příchutí a vůní: Pokud si budete chtít ozvláštnit sex zajímavou aroma, sáhnout můžete po aromatizovaných prezervativech, například s mátou či čokoládou. Pro milovníky orálního sexu jsou určeny ochucené prezervativy, zejména ovocné.

Prezervativy pro ženy: Posledním druhem jsou speciální ženské prezervativy. Zde je nabídka o něco chudší, jako v případě těch pro muže, jinak však jde o standardní bariérovou antikoncepci. Plusem je, že aplikace je možná již 8 hodin před stykem.

Zdieľajte:

Komentáre

Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Certifikace

Úřadem veřejného
zdravotnictví

Garance

vrácení peněz za
neotevřená balení

Vyrobeno

v Evropě
(Slovenská republika)

Diskrétní

doručení
balíku

Doprava zdarma

pro více než 1 balení
přes Zásilkovnu

100% přírodní

produkt v nejvyšší
kvalitě