• eJoy® - oficiální prodejce pro Českou republiku
logo eJoy®

Jaký lubrikační gel si vybrat a kdy je lepší gel na bázi vody a kdy na bázi silikonových olejů

lubrikační gel

Neodmyslitelnou součástí zpestření sexuálního života jsou lubrikační gely. Mohou mít výrazně pozitivní účinek na kvalitní sex a to tak pro muže, tak pro ženy. Kromě zvlhčení intimních partií jsou několik z nich využitelné i na erotickou masáž. Jaký lubrikant si vybrat a jaké typy najdete v nabídce, to si řekneme v dalších řádcích.

Lubrikační gel, jeho vlastnosti a jaké má funkce

Lubrikační gely, nazývané zkráceně i lubrikanty, jsou specifickou pomůckou na zkvalitnění a zlepšení intimního života. Z technického hlediska jde o přípravek, který nahrazuje přirozené zvlhčení sliznice pochvy následkem nedostatečné sekrece.

Kromě řešení problémů s vlhkostí lze tyto gely použít i na zpestření a ozvláštnění sexuálního styku při orálním i análním milovaní. Vybrat si víte vodní lubrikanty, které mají přírodní složení a jsou vhodné i při použití společně s erotickými hračkami a pomůckami, ale i extra silné silikonové gely s dlouhodobým účinkem.

Toto jsou nejčastější způsoby využití lubrikantů:

  • nejčastějším způsobem využití lubrikačních gelů je přirozeně zvlhčení pochvy a zlepšení klouzavosti, pohodlí a vzrušení při vaginálním styku
  • v případě silikonových lubrikačních gelů je možné použití nejen během klasického pohlavního styku, ale možnost lubrikace i při análním sexu
  • pro milovníky bohatšího sexuálního života plného fantazie existují i ​​lubrikační gely využitelné na erotickou a smyslnou masáž, což je třetí způsob použití
  • v případě rozšířeného složení může mít lubrikant i podpůrnou funkci, například při mykózách v pochvě, při antikoncepci nebo naopak při početí

Podle čeho vybrat lubrikační gely a jaká je nabídka

Lubrikanty jsou primárně určeny na zvlhčení vnitřku vagíny a zvýšení pohodlí či intenzity při pohlavním styku. Už i letmý pohled do sortimentu sexshopů nebo lékáren však ukáže, že nabídka je široká a laik může občas mít problém se v ní zorientovat.

Při výběru je třeba pohlížet na tyto 4 charakteristiky:

Lubrikační gely podle složení: Pokud jde o složení, na výběr jsou lubrikační gely na bázi vody a silikonové gely. V tom prvním případě jde o standardní lubrikanty s univerzálním použitím, které mohou obsahovat i kyselinu mléčnou a jsou vhodné pro těhotné ženy. Druhý typ je vhodný i pro anální sex, nakolik lubrikace je dlouhodobější.

Lubrikační gely podle použití: Standardní lubrikanty se používají na klasický vaginální styk, za tímto účelem víte sáhnout zejména po neparfémovaných gelech. Pro milovníky análních her jsou k dispozici speciální gely s intenzivnějším zvlhčujícím účinkem. Využít však můžete i parfémované gely vhodné pro erotickou masáž.

Lubrikační gely podle aroma, chuti i vlivu na teplotu: Pro ty, co by chtěli dodat erotickým hrátkám zcela novou dimenzi, jsou k dispozici lubrikační gely se speciálními efekty. Sortiment obsahuje stimulační hřejivé i osvěžující chladivé lubrikační gely, gely se smyslnou vůní i gely s příchutěmi, které jsou vhodné pro orální sex.

Lubrikační gely s rozšířeným účinkem: V této kategorii se nacházejí lubrikanty, které mají rozšířený účinek a kromě funkce zvlhčení intimních částí nabízejí i další účinky. Může jít o zjemnění podráždění kůže, potlačení mykózy díky probiotikům, vliv na otěhotnění i proti němu a vliv na oddálení ejakulace.

Lubrikanty na podporu těhotenství i jako antikoncepce

Zajímavou funkcí, která bývá v dnešní době plné tabletek dost podceňována, je vliv lubrikačních gelů na potenci, plodnost a těhotenství. V nabídce sexshopů a lékáren najdete i speciální lubrikanty na podporu početí či jeho prevenci.

V prvním případě jde o gely, jejichž složení příznivě ovlivňuje životnost a pohyblivost spermií, stejně tak ovlivňuje pozitivně i pH sliznice pochvy. Nejčastěji takové gely obsahují ionty vápníku a hořčíku zvyšující životaschopnost spermií. Podporují také optimální pH pro lepší migraci spermií a zvyšují šanci na otěhotnění.

Opakem jsou tzv. spermicidní lubrikační gely. Tyto gely, kromě toho, že pomáhají na zvlhčení vagíny a tedy i příjemnější pohlavní styk, obsahují látky, které naopak snižují šanci na otěhotnění. Jejich výhodou je, že mohou částečně působit jako dočasná antikoncepce. Jejich úspěšnost se však i ta nevyrovná běžně využívané antikoncepci.

Zdieľajte:

Komentáre

Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Certifikace

Úřadem veřejného
zdravotnictví

Garance

vrácení peněz za
neotevřená balení

Vyrobeno

v Evropě
(Slovenská republika)

Diskrétní

doručení
balíku

Doprava zdarma

pro více než 1 balení
přes Zásilkovnu

100% přírodní

produkt v nejvyšší
kvalitě