• eJoy® - oficiální prodejce pro Českou republiku
logo eJoy®

Je masturbace vaší oblíbenou činností?

 

Onanie, onanování, sebeukájení či masturbování. I takto je často označována intimní činnost, při níž se muž nebo žena dotýká vlastních pohlavních orgánů a aktivní stimulací těchto orgánů případně erotogenních zón usiluje o dosažení orgasmu. Při slově masturbace se většině z nás vybaví určitá příjemná představa spojena se vzrušením či vyvrcholením. Kořeny masturbace sahají do dalekých dějin, i když byla v minulosti považována za nepřijatelnou či zdraví škodlivou. Kdy je masturbace považována za zdraví prospěšnou a kdy naopak může zdraví škodit?

Nejčastěji masturbující mladí lidé před svým prvním pohlavním stykem a muži či ženy, které jsou aktuálně bez sexuálního partnera. Za masturbace se při tom považuje i ukájení sexuálních choutek erotickými pomůckami (umělá vagína, umělý penis, vibrátor) a v případě zadaných lidí i uspokojování rukou partnera či partnerky. Nejde tedy jen o sebeukájení vlastníma rukama. V období puberty a dospívání jsou sexuální chutě mladých lidí větší než u lidí, kteří již zažili první sex, proto mladí lidé masturbující ve srovnání s těmi zkušenějšími častěji. Masturbací končí u mnoha mužů například i sledování porno videí či sexuální abstinence z důvodu nepřítomnosti partnerky.

Modernější výzkumy ukázaly, že masturbace dokáže být nápomocná při problémech v sexuální oblasti a doporučují ji dokonce i lékaři. Zejména při problémech s erekcí, při předčasné ejakulaci či problémech s prostatou doporučují odborníci pravidelnou masturbace. Zejména v případě, že muž nemá možnost dosáhnout erekce „přirozeným“ způsobem, tedy sexuálním stykem, je pro něj masturbace účinným řešením několika problémů. Díky pravidelně dosahované erekcí (i té, která je vyvolána masturbování) se zlepšuje průtok krve v penisu, sexuální výdrž a pomáhá i při problémech s prostatou.

Otázkou tedy je, jak často masturbovat, abys muž pomohl a neuškodil. A odpověď je při tom velmi jednoduchá. Masturbovat je vhodné tak často a tolikrát, kolik uzná za vhodné samotný muž. Záleží od jeho chutě, výdrže a času. Masturbace se však nesmí stát jeho prioritou a omezovat jeho denní režim či prováděny aktivity. Nese muži přerůst přes rozum a stát se pro něj závislostí. Na to by si měli muži dávat opravdu velký pozor. Ve světě existuje množství případů, kdy muži přestali ovládat a jejich touha po sebeukájení byla tak velká, že masturbovali kdykoliv a kdekoliv, což je opravdu společensky nepřijatelné. Příliš častou masturbací si muži mohou díky neúměrnému tlaku přivodit dokonce i bolestivé poranění kůže na penisu, které budou vyžadovat dlouhou dobu zhojení. Kromě toho, pokud k erekcí a ejakulaci dochází jen díky masturbaci a muž začne odmítat klasický sex, měl by začít situaci řešit. Pamatujte si proto, masturbace pomáhá zlepšit erekci, ale vše je třeba provádět s mírou.

 

Zdieľajte:

Komentáre

Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Certifikace

Úřadem veřejného
zdravotnictví

Garance

vrácení peněz za
neotevřená balení

Vyrobené

v Evropě
(Slovenská republika)

Diskrétní

doručení
balíku

Doprava zdarma

pro více než 1 balení
přes Zásilkovnu

100% přírodní

produkt v nejvyšší
kvalitě