• eJoy® - oficiální prodejce pro Českou republiku
logo eJoy®

Klitoriální orgasmus

ženský orgasmus

Nejčastějším typem orgasmu, kterého ženy umí dosáhnout, je klitoriální orgasmus. Jak už říká i jeho název, jedná se o vyvrcholení způsobené stimulací a drážděním klitorisu. Jedná se o intenzivně inervovaný bod s vysokou citlivostí na dráždění.
Podle statistik je tento druh orgasmu nejrozšířenějším a to kvůli způsobu, jak jej lze dosáhnout. K orgasmu může dojít v důsledku stimulace klitorisu prstem, jazykem, pohlavním údem i nějakou erotickou hračkou. Chcete-li vědět, jak partnerce dopřát tento orgasmus, co dělat a čemu se naopak vyvarovat, prozradím vám to.

Klitoriální orgasmus a jak jej dosáhnout

Klitoriální orgasmus, jak už říká také jeho název, je orgasmus, který vychází ze stimulace klitorisu. Jedná se o bod, který je velmi citlivý na doteky nebo stimulaci. Někdy se tomuto místu říká také dráždec a mnoho studií ho přirovnává k ženskému penisu.
Klitoris se nachází na vnější straně pochvy v její horní části, částečně je zakryt pysky ohanbí, ale najdete ho rychle. Na rozdíl od bodu G je dobře přístupný a podobně jako penis, v případě vzrušení ženy se více prokrví, zvětší a ztvrdne. Anatomicky je však jeho větší část neviditelná a ukrytá uvnitř, venku se nachází jen jeho třetina.

Klitoriálního orgasmu lze dosáhnout stimulací:

 • prsty, buď konečky prstů, bříšky prstů nebo vnitřní plochou prstem, záleží také na tom, zda budete chtít dráždit stydké pysky.
 • jazykem, což je nejčastější způsob, který většina žen preferuje, jelikož špička jazyka je velmi flexibilní a dráždění může být různým pohybem
 • erotickou pomůckou nebo hračkou, obvykle jde o speciální masturbátory založené na vibracích, pulzování či jiném způsobu pohybu nebo dráždění

Kromě těchto tří nejčastějších způsobů, které patří k nejlepším způsobům stimulace, lze dráždit klitoris také pomocí tepla, chladu, tlaku vzduchu či proudu vody. Ne vždy však takovým způsobem dráždění dojde k orgasmu, závisí to i na citlivosti.
Na rozdíl od ostatních částí pohlavních orgánů, v klitorisu se nachází přes 8 000 nervových zakončení, která jsou soustředěna v jednom bodě. Každá žena ho má odlišný, ať už se jedná o velikost, tvar nebo tloušťku. Zajímavostí je, že kromě toho, že se během vzrušení zvětší a prokrví, se jeho velikost mění iv závislosti na věku ženy.

Porovnání klitoriální vs. vaginální orgasmus

Mnoho žen, ale také mužů, porovnává klitoriální orgasmus s tím vaginálním. Informaci na toto téma je velké množství, chtěl bych je proto dát na pravou míru.

Zde je srovnání obou orgasmů a čím se vyznačují:

Rychlost dosažení: Ve většině případů je dosažení klitoriálního orgasmu jednodušší a rychlejší, než je tomu u vaginálního. Důvodem je silné inervování klitorisu na menším prostoru, jednodušší technika a více způsobů stimulace.

Intenzita a prožívání: Ženy se shodují v tom, že vaginální orgasmus je na druhou stranu mnohem intenzivnější a přežívají jej mnohem silněji, než ten klitoriální. Vzrušení se nesoustředí pouze v jednom bodě, ale v celém nitru pochvy a v dolní části pánve.

Způsob stimulace: Rozdíl mezi oběma orgasmy je iv tom, jak se dosahují. Klitoriálního orgasmu se dosahuje pouze a jedině drážděním klitorisu, k tomu vaginálnímu může vést více cest, ať už stimulací nějakého bodu ve vagíně nebo celé vagíny.

Stříkání během orgasmu: Pokud jde o tzv. mokrý orgasmus, zvaný někdy i squirting, může jít o průvodní jev vycházející ze stimulace bodu G. Mnoho žen však dokáže stříkat i během vaginálního orgasmu, ne však během klitoriálního.

Ideální poloha pro orgasmus: V tomto má navrch klitoriální orgasmus, jelikož ten může žena dosáhnout v libovolné poloze. Při tom vaginálním jsou nejlepší pozice ty, kde muž umí penisem proniknout hlouběji, tedy zezadu, misionář nebo poloha jezdkyně.

Postup, jak dosáhnout klitoriálního orgasmu
Na první pohled to vypadá tak, že dosáhnout u ženy klitoriální orgasmus nebude nic složitého. Opak je pravdou, zvláště pokud jde o jeho kvalitu, intenzitu či vícenásobné opakování. To je také důvod, proč se budu tématu, jak tohoto orgasmu dosáhnout, věnovat více.

Připravil jsem proto mužům návod, co a jak dělat:

Předehra zaměřená na erotogenní oblasti

Každé milování musí bezpodmínečně začínat předehrou, alespoň minimální. Chcete-li dopřát partnerce kvalitní klitoriální orgasmus, musíte se právě klitorisu na úvod vyhýbat. Zaměřte se na ostatní erotogenní zóny, zejména krk, šíji, poprsí, bříško, záda, boky, vnitřní stranu stehen, lýtka či nohy a to doteky, jazykem a polibky.

Optimální poloha pro uvolnění

Přestože na rozdíl od toho vaginálního, klitoriálního orgasmu lze dosáhnout téměř v každé poloze, já doporučuji ty, o kterých vím, že se v nich žena cítí nejvíce uvolněně. Jde o polohu vleže na zádech s rozkročenýma nohama, polohu v mírném sedu kombinovaném s čupením a o polohu na nohou a rukou, čili „na pejska“.

Budování vzrušení a postupná stimulace

Po úvodní předehře a zaujetí správné polohy přichází čas na postupné zvyšování dráždění a vzrušení. Přejděte postupně do oblasti klitorisu, ale nezaměřujte se pouze na něj. Rukama, konkrétně prsty, stimulujte i jeho okolí, včetně vnějších a vnitřních pysků. Když žena dostatečně zvlhne, nebojte se přejít i dovnitř.

Více způsobů dráždění v jednom

Co se týče stimulace klitorisu, kombinujte několik způsobů a technik. Prsty a jazyk jsou základ, přidat můžete nějaké erotické hračky, kostku ledu nebo sexuální pomůcky. Nebojte se zkoušet různé možnosti, například krouživý pohyb, střídání intenzity tlaku a podobně. Tímto způsobem zjistíte, co se ženě líbí nejvíc a nejvíc ji vzrušuje.

Závěrečné intenzivní vyvrcholení

V poslední fázi je třeba držet se toho, co bylo dosud nejúspěšnější. Zvolte takový způsob stimulace, který vzrušuje ženu nejvíc a pokračujte v něm. Důležité je neměnit příliš tempo a způsob dráždění, v tomto případě bude platit, že vytrvalost přinese nejlepší ovoce. Nebojte se toho, pokud vám žena rukou či jinak pomůže, počítá se výsledek!

Proč se nebát experimentování a co může přinést?

Ve výše zmíněném postupu bych se chtěl blíže věnovat způsobu stimulace klitorisu a celé oblasti, zejména z pohledu netradičních způsobů dráždění. Experimentování může přinést nepoznanou rozkoš, ať už jde o masturbaci nebo hry ve dvou.

Prvním způsobem experimentování je zkoušet netradiční stimulaci s využitím tepla nebo chladu. Nejjednodušší je to s vodou a ve sprše, kde můžete použít klasickou i masážní sprchovou hlavici. Stačí jen střídat teplou vodu se studenou a zkoušet vzdálenost či intenzitu vodního proudu. Ještě lepší zážitek můžete mít ve vaně nebo jacuzzi.

Druhou možností jsou erotické hračky na klitoris:

 • nejčastěji jde o vibrátory, pulzátory a masturbátory, které jsou určeny buď čistě ke stimulaci klitorisu nebo je to jejich sekundární funkce
 • některé z těch lepších modelů nabízejí i další způsoby dráždění, například imitací sání, tlakem nebo rotací nějaké jejich části
 • nejlépe uděláte, pokud si vyberete speciální pomůcky pro stimulaci klitorisu, které jsou z jemného silikonu použitelné v prostředí vody

Společně s klitorisem je vhodné zaměřit se také na dráždění ostatních erotogenních zón. Tímto způsobem můžete zvýšit míru vzrušení a v konečném důsledku zlepšit šanci na dosažení vyvrcholení. Jedná se například o bod G, oblast hráze, prsní bradavky, bříško, dřík, vnitřní stranu stehen, krk a šíji nebo také o anální otvor.

Součástí netradičního experimentování může být i snaha dosáhnout u ženy orgasmu bez použití rukou. Zkuste například dráždit špičkou penisu její klitoris, případně jí umožněte, aby si na vás „vysedla“ a klitorisem se bude otírat o ztopořený penis.

Nejčastější dotazy na internetu a odpovědi na ně

Chtěli byste vědět, čím je klitoris podobný penisu? Nebo to, zda jej lze stimulovat současně s bodem G? Pokud vás tyto otázky zajímají, nejste sami.

Zde odpovídám na ty dotazy, které jsou nejčastější:

Je dosažení klitoriálního orgasmu jednodušší?

Ano, je a to proto, že tento typ orgasmu souvisí se stimulací klitorisu, který je dobře inervován, během vzrušení nadměrně prokrven a lze jej dráždit několika způsoby. Na rozdíl od vaginálního nezávisí ani na pevnosti erekce.

Má každá žena v něčem odlišný klitoris?

Ano, platí totéž, co u mužů pro penis, tedy každý klitoris je v něčem odlišný. Týká se to velikosti, tvaru i místa, ačkoli v základních aspektech jsou všechny klitorisy shodné. Navíc, s věkem se může zvětšovat a může být citlivější na stimulaci.

Je možné během stimulace klitorisu použít lubrikant?

Ano, možná to je a v některých případech to může být také žádoucí, například pokud chcete změnit stereotyp. Sáhnout můžete po lubrikantech se zajímavými efekty, například chladivým nebo hřejivým efektem, případně po těch aromatických.

Co jsou nejčastější chyby při jeho dráždění?

Jedná se o nevhodné používání nadměrného tlaku nebo jeho nedostatku, nesprávný pohyb z jedné strany na druhou nebo nahoru a dolů namísto krouživého pohybu, přílišné zaměření se na klitoris bez jeho okolí a nedostatečné zvlhčení klitorisu.

Jak vám může přípravek eJoy® zlepšit sexuální život?

Pokud jde o klitoriální orgasmus, muži podceňují svoji výkonnost. Na rozdíl od toho vaginálního pro jeho dosažení nepotřebují 100% erekci a tedy ani řešit potíže v této oblasti. Přesto doporučuji používat podpůrné přípravky.

Mým favoritem je značka eJoy® a to proto, že:

 • je dostupný volně bez lékařského vyšetření nebo bez receptu
 • má dlouholetou historii a je ověřen statisíci mužů u nás
 • jako aktivní látky jsou použity 100% přírodní a přirozené složky
 • nemá žádné vážnější nežádoucí nebo vedlejší účinky
 • pomáhá komplexně, ať už na erekci, libido, potenci nebo plodnost
 • si jej umíte zakoupit přímo z domova, diskrétně a pohodlně

Jedná se o perorální tobolky, které můžete užívat pravidelně každý den, případně vždy jen před pohlavním stykem. Na výběr máte spoustu velikostí balení a dvě verze produktu, konkrétně standardní eJoy® a inovovaný eJoy® LONG. Jejich působení je celkově pro sexuální výkonnost a vitalitu, pomáhají tedy na kvalitní sexuální život.

Bez ohledu na to, pro co se rozhodnete, získáte:

Nadprůměrné složení: Oproti ostatním produktům disponuje eJoy® mnohem kvalitnějším složením. To se týká jak komplexnosti a počtu účinných látek, tak jejich koncentrace. Některé látky, například extrakt z chilli, jsou dokonce unikátní.

Dlouhodobě ověřené působení: Na trhu je značka již od roku 2016 a za toto období si získala sympatie stovek tisíc mužů i jejich partnerek. Jedná se o jeden z nejdéle působících přípravků na trhu, na internetu naleznete stovky jeho kladných recenzí.

Speciální účinky navíc: V případě klasického produktu eJoy® získáte navíc účinek na posílení a podporu zdraví prostaty, v případě eJoy® LONG zase na prodloužení výdrže erekce a výkonu v posteli. To je velké plus oproti konkurenci!

Několik tipů a zkušeností pro muže z praxe

Pokud vám některá žena řekne, že nejlepšího klitoriálního orgasmu dosáhne pouze na základě vlastní stimulace, v následujících řádcích vám představím několik tipů, jak jí dokázat opak. Vycházejí z praktických zkušeností a zlepší váš sexuální život.

Na základě mých zkušeností mužům doporučuji:

 • vyvarovat se stereotypu a zkoušet nové věci, nebojte se zapojit i sexuální pomůcky, netradiční předehru ve vodě nebo zkusit hru chladu s teplou
 • nezaměřujte se pouze na klitoris, naopak ženské tělo nabízí množství erotogenních zón a byla by škoda ignorovat všechny další možnosti
 • nepřehánějte to s intenzitou, rychlostí, tlakem nebo snahou, ačkoli klitoriální orgasmus žena dosáhne jednoduše, nemusí to být ihned
 • stejně tak se nefixujte pouze na tento způsob orgasmu, naopak, pokoušejte se io ten vaginální či orgasmus stimulací bodu G a střídejte je
 • v neposlední řadě se přimlouvám za to, abyste s partnerkou co nejvíce na toto téma komunikovali a to před, během i po skončení milování
 • zjišťujte, co se jí líbí nejvíce, nebojte se zapojit do jejích her s erotickými pomůckami a možná oba zjistíte, že se vám líbí i společná masturbace

Závěrem bych chtěl vyzvednout sílu podpůrných přípravků, zejména zmiňované značky eJoy®. Přestože klitoriální orgasmus se nejčastěji dosáhne bez přímé stimulace penisu, úkolem přípravku je celková stimulace sexuální vitality a výkonu.

Pro ty, kdo chtějí posílit svou potenci komplexně, doporučuji pravidelné užívání takových podpůrných přípravků. V případě zmíněné značky umíte těžit z jeho širokého složení, které pomáhá na vyšší sexuální apetit, podporu potence, zvýšení vitality, lepší erekci a delší výdrž. To vše se vám v posteli jistě bude hodit!

Zdieľajte:

Komentáre

Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Certifikace

Úřadem veřejného
zdravotnictví

Garance

vrácení peněz za
neotevřená balení

Vyrobené

v Evropě
(Slovenská republika)

Diskrétní

doručení
balíku

Doprava zdarma

pro více než 1 balení
přes Zásilkovnu

100% přírodní

produkt v nejvyšší
kvalitě