• eJoy® - oficiální prodejce pro Českou republiku
logo eJoy®

Kolik kalorií spálíte při sexu?

Hubnutí nemusí být vždy jen nepříjemné. Může to jít bez diety, bez jakékoliv změny stravy a rozhodně vás to může bavit. Řeč je o sexu, o kterém se už dlouho říká, že pomáhá při hubnutí. Samozřejmě, na to abyste z něj radikálně zhubli, museli byste ho mít několikrát do dne a to každý jeden den. Nicméně spálit kalorie, pořádně se zapotit a rozhýbat celé tělo, se při něm určitě dá. Víte kolik kalorií se dá zhubnout při jednom sexu?

Důležitý je čas

Pravdou je, že muži jsou většinou při sexu aktivnější a proto je jasné, že spálí při jednom aktu o něco více kalorií než ženy. Při studování, kolik času je potřebného k tomu, aby došlo ke spalování tuků, se zjistilo, že průměrný pár má intenzivní sex pouze necelých 6 minut. Tehdy dojde ke spálení pouze 15 – 20 kalorií. Na to, abyste spálili přibližně 100 kalorií, byste se museli milovat 25 minut. Nicméně, museli byste využít celý ten čas naplno. Do této doby se totiž nepočítá předehra, pouze aktivní pohyb. Ženy by po 25 minutách měli spálit necelých 78 kalorií a muži až 105. Takové množství kalorií představuje přibližně 100 g brambor.
Zjistilo se také, že žena, která váží 64 kilo, by během hodinového sexu, dokázala zhubnout od 83 do 176 kalorií. Tyto hodnoty jsou samozřejmě průměrné a neplatí pro každého. Rozhodujícími faktory je například hmotnost, stav kardiovaskulárního systému a energetické požadavky organismu. Mimořádně důležitá je i tepová frekvence, která by podle odborníků neměla klesnout pod 120 tepů, jinak se hubnutí nedočkáte!

Od čeho to závisí?

Jak jsme již výše zmínili, každý organismus je jiný, má jinou stavbu, jinou výdrž i jiné požadavky. Další věcí, která ovlivňuje množství spálených kalorií je i způsob, jakým se milujete. Je rozdíl, zda během sexu ležíte, téměř vůbec se nehýbete a celý akt trvá 10 minut. A je rozdíl, zda váš sex trvá půl hodinu, během níž jste opravdu aktivní, měníte polohy a po skončení ještě pár minut chytáte dech. Pokud byste chtěli sex zařadit do svého fitness plánu, měli byste ho brát jako výzvu a opravdu při něm máknout.
Pokud bychom sex přirovnali k vysoce intenzivnímu HIT cvičení, stačilo by, pokud byste pár minut intenzivně „pracovali“ a následně si dali pár minut pauzu. A tak pořád dokola. Protože za HIT cvičení se považuje každá aktivita, při které se trochu zadýcháte. Opravdu byste ale chtěli vyměnit příjemné milování za náročný a intenzivní sex?

Při kterých polohách lze zhubnout?

 • S hubnutím můžete začít již při předehře! Pokud zvyknete být při poloze 69 dolů, vylezte nahoru a zkuste při tom udělat pár kliků
 • Máte rádi klasického „misionáře“? Nebuďte pasivní a natáhněte se za svým partnerem. Kromě pár vášnivých polibků při tom uděláte i pár sklapovaček a zcela jednoduše. A tím to nekončí. Při této poloze vleže, vyzkoušejte zvednout zadek jakoby jste šli dělat můstek a pomozte tím partnerovi při práci
 • Další změnou, kterou můžete udělat v posteli pro lepší postavu, je změnit místo. Zkuste polohy z postele přenést jinam a místo ležení více stát.

Najděte si jiné benefity

Sexem k lepší postavě se tedy víte dostat, ale stálo by vás to asi více úsilí, než byste byli ochotni do toho dát. Respektive, byste z příjemné činnosti udělali další cvičení, co se nemusí líbit vaší polovičce. Zkuste se raději zaměřit na jiné pozitiva milování, které jsou mnohem lépe než spalování kalorií.

 • Lepší obranyschopnost
 • Lepší činnost srdce
 • Nižší krevní tlak
 • Úleva od bolesti
 • Nižší riziko rakoviny prostaty
 • Lepší spánek
 • Méně stresu
 • Delší život
 • klidnější mysl
 • Zdravé sebevědomí

Nejčastější otázky:

Kdy spálím při sexu nejvíce kalorií?

Pokud chcete zhubnout, vyzkoušejte sex před snídaní. Sex na lačno dokáže snížit zásoby tuků mnohem víc, než jindy během dne, protože tělo nemá z čeho jiného čerpat energii. Navíc u mužů se ráno nachází hladina testosteronu na maximu, takže to může být opravdu dobrý start do dne.

Jak souvisí oxytocin se sexem a hubnutím?

Oxytocin je hormon, který se v těle uvolňuje i během orgasmu. Jedním z jeho účinků je snižování chuti k jídlu.

Dá se zhubnout i bez orgasmu?

Je to diskutabilní. Někteří tvrdí, že sex zakončený vyvrcholením dokáže spalování urychlit. Na druhé straně další tvrdí, že právě těch pár vteřin během orgasmu se přestáváme hýbat a tím i spalovat. To znamená, že je v podstatě jedno či orgasmus dosáhnete nebo ne, spalování to neovlivní.

Zdieľajte:

Komentáre

Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Certifikace

Úřadem veřejného
zdravotnictví

Garance

vrácení peněz za
neotevřená balení

Vyrobeno

v Evropě
(Slovenská republika)

Diskrétní

doručení
balíku

Doprava zdarma

pro více než 1 balení
přes Zásilkovnu

100% přírodní

produkt v nejvyšší
kvalitě