• eJoy® - oficiální prodejce pro Českou republiku
logo eJoy®

Kouření a alkohol mají špatný vliv na erekci i orgasmus. Těchto 7 věcí vám kvůli ním hrozí

Kouření a alkohol, vliv na erekci

O alkoholu se hovoří jako o výborném afrodisiaka. Platí to však jen částečně, neboť kromě této jediné možné výhody má totiž jinak jen samé nevýhody. V případě kouření o jeho škodlivosti na zdraví nepochybuje nikdo. Pokud přesto stále ve větší míře kouříte a nevíte odolat skleničce, zde je 7 důvodů, proč to nedělat.

Snížení libida

Jeden sklenku alkoholu, hlavně vína, je ještě afrodiziakem, ale pokud jich bude více, jde o faktor výrazně zhoršující libido. Ačkoliv je pravda, že alkohol může posílit chuť na sex v daném okamžiku konzumace, dlouhodobě má spíše opačný efekt a to kvůli testosteronu.

Spolu s ním má dlouhodobě podobný vliv i nikotin. Několik výzkumy ukazují, že pravidelné kouření negativně ovlivňuje testosteron podobně, jako alkohol, čehož výsledkem je pokles jeho přirozené tvorby, hladiny a s tím související snížení libida.

Problém se vznikem a udržením erekce

Některé statistiky udávají, že pokud muž vykouří 10 cigaret denně, zvýší se riziko poruch erekce o čtvrtinu, když 20 cigaret denně, tak až o polovinu. Ať už těmto číslům věříte nebo ne, jisté je, že kouření má vliv na oběhový systém a tedy i na erekci.

Alkohol také neprospívá ztopoření a na rozdíl od cigaret, v případě jeho většího množství uvidíte výsledek na erekci téměř okamžitě. Kromě rizik s jejím vznikem budete mít problém is její udržením, což vám může překazit jakékoliv ložní radovánky.

Riziko otěhotnění i chorob

Alkohol uvolňuje zábrany a to platí i v momentě, kdy už jdete do toho „nejlepšího“. Výsledkem tak bývá sex bez ochrany v podobě kondomu, protože ani jednomu z partnerů se nechce s takovou „zbytečností“ zdržovat a nepovažují to za nutné.

Pokud žena nebere hormonální antikoncepci, zvyšuje se v těchto případech riziko nechtěného otěhotnění a z toho plynoucími. Stejně tak hrozí, hlavně v případě náhodných známostí, zvýšené riziko přenosu pohlavních chorob a infekcí.

Sex bez orgasmu

Tak trochu opačným soudkem oproti předešlému riziku je situace, kdy muž neví dosáhnout orgasmu. Tento problém bývá spojen hlavně s konzumací alkoholu ve větším množství, kdy sice možná i přijde k ztopoření údu, ale zároveň k otupení smyslů.

Výsledkem tak bývá částečně ochablá erekce u muže a zároveň problém s dosažením vyvrcholení. Doba do ejakulace se totiž bude úměrně s konzumovaným alkoholem prodlužovat a v extrémním případě skončí váš sex bez jakéhokoliv orgasmu.

Zhoršení plodnosti

Alkohol i kouření mají mimořádně negativní vliv na hladinu testosteronu nejen v souvislosti s libidem, ale také v souvislosti s plodností jako takovou. Všechno to samozřejmě začíná snižováním kvality a počtu spermií, stačí když vykouříte 20 cigaret denně.

Muži dlouhodobě konzumující alkohol pocítí jeho negativní vliv na plodnost sice až se zpožděním, ale také se tomu nevyhnou. Začne to problémy s potencí a v případě jejich neřešení to vyvrcholí negativními výsledky spermiogramu po vyšetření u lékaře.

Problém s předčasnou ejakulací

U některých mužů může nastat opačný problém, jak je problém se zpožděním orgasmu nebo jeho absencí a sice stav předčasné nebo příliš rychlé ejakulace. Za tímto může být spíše kouření, než alkohol, ale může jít i o kombinaci obou faktorů.

Mužům obecně trvá dosažení orgasmu méně času, než ženám, takže vznik takového stavu zamrzí nejen vás, ale i vaši partnerku. Nezřídka se stává, že kuřáci nebo muži pod vlivem alkoholu dostanou ejakulace i do jedné či dvou minut, což je vážný problém.

Okno a problém s pamětí

I v případě, pokud by se u vás náhodou neobjevil aktuální ještě žádný ze zmíněných závažných problémů, toto poslední riziko bude přítomno stále. Pokud jste svátečním konzumentům alkoholu, i jeden či dva pohárky u vás mohou způsobit „okno“.

V případě, že to přeženete víc, můžete mít problém se vůbec vzpomenout na to, co všechno se stalo minulou noc. Ačkoliv je pravděpodobné, že v takovém stavu se vám nestalo vůbec nic, neodnesete si z toho absolutně žádný zážitek, protože si ho nebudete pamatovat.

Zdieľajte:

Komentáre

Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Certifikace

Úřadem veřejného
zdravotnictví

Garance

vrácení peněz za
neotevřená balení

Vyrobeno

v Evropě
(Slovenská republika)

Diskrétní

doručení
balíku

Doprava zdarma

pro více než 1 balení
přes Zásilkovnu

100% přírodní

produkt v nejvyšší
kvalitě