• eJoy® - oficiální prodejce pro Českou republiku
logo eJoy®

Křivý penis? Nic neobvyklého

Co je křivý penis? Je to stav, kdy penis není úplně rovný, ale má určitý tvar zahnutí nebo křivosti. To může být vrozené nebo může vzniknout v důsledku určitých onemocnění, jako je Peyronieho choroba. V obou případech se to může jevit jako něco zvláštního nebo neobvyklého, ale věřím, že je důležité zdůraznit, že křivý penis je naprosto normální a nic neobvyklého. Je to jen další variace normy, podobně jako barva pleti, výška nebo tvar nosu.

Takže pokud jste se někdy obávali, že váš penis není úplně rovný, chci vám říct, že nejste sami. Spousta mužů má penis, který je mírně ohnutý nebo křivý, a to je naprosto v pořádku. Není to nic, za co byste se měli cítit zahanbeni nebo méněcenní. Ba naopak, je to znak, že jste jedineční a že vaše tělo je právě takové, jak má být.

Fakta a čísla o křivém penisu

Když se mluví o mužských genitáliích, je důležité si uvědomit, že nejsou všechny stejné. Jako sněhové vločky, každý penis je unikátní – některé jsou dlouhé, jiné krátké, některé jsou široké, jiné úzké. A některé jsou dokonce křivé. Pokud máte křivý penis nebo se zajímáte o toto téma, pokračujte ve čtení. Zde jsou fakta a čísla, která byste měli vědět.

První a nejdůležitější fakt, který byste měli vědět, je, že křivý penis je normální. Je to běžný jev, který ovlivňuje asi 0,6 % až 20 % mužů ve věku od 40 do 70 let. Tento jev se odborně nazývá Peyronieho nemoc. Nicméně, míra výskytu může být ve skutečnosti vyšší, protože ne všichni muži hledají odbornou pomoc nebo přiznávají tuto skutečnost.

Peyronieho nemoc se vyskytuje, když se v penisu tvoří jizva nebo plaka. Toto může způsobit bolestivé erekce a zakřivení penisu, které může být mírné nebo výrazné. Úhel zakřivení se pohybuje od 10 do 45 stupňů, ale v extrémních případech může být až 90 stupňů.

Stojí za zmínku, že ne všechny případy křivého penisu jsou výsledkem Peyronieho choroby. V některých případech je penis přirozeně křivý, a to již od narození. Toto se nazývá vrozená zakřivenost penisu a může ovlivnit asi 0,4% mužů.

Někteří muži se mohou cítit nejistí nebo se obávat, že křivý penis může ovlivnit jejich sexuální život nebo plodnost. Nicméně, většina mužů s mírně zakřiveným penisem nemá žádné potíže se sexuální aktivitou nebo plodností. Ve skutečnosti některé studie dokonce ukázaly, že muži s mírně křivým penisem mohou dosáhnout intenzivnější stimulace partnerky při souloži.

Nicméně, ve výraznějších případech může být křivý penis způsobovat problémy, včetně bolesti při sexuálním styku nebo potíží při dosahování erekce. Takové případy mohou vyžadovat lékařskou pomoc, ale štěstí je, že existují účinné léčby, včetně léků, fyzikální terapie a dokonce chirurgických zákroků.

V závěru, křivý penis je běžnější záležitost, než si mnoho lidí myslí. A přestože může způsobovat jisté potíže, měli bychom si pamatovat, že ve většině případů to není nic vážného. Takže pokud máte křivý penis, pamatujte – nejste sami a to, co se týká vás, je ve skutečnosti docela běžné.

Definice toho, co znamená křivý penis

V úvodu tohoto příspěvku bych chtěl zdůraznit, že tento článek je psán přátelským a porozumívajícím tónem. Předtím, než přejdeme k definici křivého penisu, je důležité si uvědomit, že každý muž je jedinečný a jeho tělo má své osobitosti, které ho činí takovým, jaký je. Křivý penis je jednou z těchto zvláštností a není vždy důvodem k obavám.

Křivý penis, nebo v odborném jargonu „Peyronieho nemoc“, se vyskytuje, když se váš penis při erekci ohýbá nebo křiví. Tento stav se nejčastěji spojuje s vývojem jizev nebo vláknité tkáně na jedné straně penisu. Tato tkáň, která je tužší než okolní, způsobuje, že penis se křiví nebo ohýbá při erekci.

No, krivota penisu může být také přirozená. Mezi muži je poměrně běžné, že penis není úplně rovný. Může se mírně ohýbat doleva, doprava, nahoru nebo dolů. To je naprosto normální a ve většině případů neovlivní schopnost muže mít sex nebo uspokojit svého partnera.

Přestože je Peyronieho nemoc méně běžná a může být spojena s určitým nepohodlím nebo bolestí, je důležité zdůraznit, že to není nic, za co by se měl člověk stydět. Představte si, že váš penis je jako strom. Některé stromy rostou rovně, zatímco jiné mají kmen, který je výrazně zakřivený. To neznamená, že strom je méně krásný nebo méně silný. Stejně je to is penisem.

Křivý penis je jen jedna z mnoha variací normy. A přestože někteří muži mohou cítit, že je to pro ně problém, existují možnosti léčby, které mohou pomoci zmírnit jejich obavy.

Ať už je váš penis jakýkoli, je důležité si uvědomit, že každý je jiný a že to, co je „normální“, je velmi široký pojem. Nejdůležitější věc je, že se cítíte pohodlně ve své kůži a v případě jakýchkoli obav se obraťte na zdravotnického odborníka.

Křivý penis? Nic neobvyklého. Je to jen další rys, který nás činí jedinečnými. A pamatujte, krása je v očích toho, kdo se dívá.

Seznam možných příčin křivého penisu

V dnešní době, kdy je každá otázka jen pár kliků od odpovědi, může být překvapující, že existuje téma, které mnozí muži považují za tabu – křivý penis. Na první pohled se zdá být toto téma nezávažné, ale pravda je taková, že krivota penisu může být pro muže poměrně obtěžující a dokonce může vést ke zdravotním problémům. Abychom vám pomohli lépe pochopit toto téma, představujeme vám seznam možných příčin určitých křivit penisu.

Peyronieho nemoc: Toto je nejčastější příčina křivosti penisu. Je to zdravotní stav, který způsobuje, že tkáň v penisu se stává tvrdou a nepružnou, což vede k jejímu zakřivení. Vzniká v důsledku zranění nebo opakovaného tlaku, například během sexuálního styku nebo fyzické aktivity.

Přirozená variace: Ano, křivý penis může být jednoduše přirozenou variací. Stejně jako nosy, uši a prsty na nohou i penisy přicházejí v různých tvarech a velikostech. Někteří muži mají od narození mírně zakřivený penis, což je naprosto normální a nemusí to způsobit žádné potíže.

Věk: Se stárnutím přicházejí různé zdravotní problémy a penis není výjimkou. S věkem se může tkáň penisu stávat méně pružnou, což může vést k jejímu zakřivení.

Zranění a operace: Jakýkoliv typ zranění nebo operace v oblasti penisu může způsobit jeho křivost. Toto zranění může být následkem fyzické aktivity, nehody, chirurgického zákroku nebo dokonce následkem nevhodné manipulace při sexuální aktivitě.

Zdravotní stavy: Některé zdravotní stavy, jako je například diabetes, mohou také způsobit zakřivení penisu. Diabetes může poškodit cévy a nervy v penisu, což může vést k jeho zakřivení.

Křivý penis je tedy něco, na co je třeba dbát. Pokud však tato krivota nepřináší bolest nebo nepůsobí problémy při sexuálním styku, pravděpodobně není důvod k obavám. V případě, že krivota způsobuje nepohodlí, měli byste se obrátit na lékaře.

Podobně jako sněhové vločky, ani penisy nejsou všechny stejné. A tak jako v přírodě neexistují dva identické exempláře sněhových vloček, i muži jsou jedineční ve své anatomii. A to je naprosto normální.

Praktické tipy a rady pro muže s křivým penisem, jako například výběr vhodné polohy při sexu

Nemusíte se cítit méněcennými nebo nejistými jen proto, že máte křivý penis. Na světě je miliony mužů, kteří se s tímto problémem vypořádávají každý den. Než vás to přiveje k zoufalství, nechte se přesvědčit, že i pro vás existují praktické tipy a rady, které vám pomohou vychutnat si sex naplno.

První věc, kterou musíte vědět, je, že křivý penis není vždy problém. Někteří muži si dokonce myslí, že je to činí jedinečnými a dokáže to partnera vzrušit ještě víc. Pokud vám však fyzická odlišnost způsobuje obavy a nepohodlí, tady jsou některé tipy, které by vám mohly pomoci.

Experimentujte s polohami: Každý penis je jiný a to, co funguje pro jednoho muže, nemusí fungovat pro druhého. Experimentování s polohami je klíčem k nalezení toho, co pro vás funguje nejlépe. Například poloha „misionář“ může být pro některé muže s křivým penisem nepohodlná, zatímco poloha „doggy style“ nebo „žena na vrchu“ může být pohodlnější a příjemnější. Nelze však přesně říci, která poloha je nejlepší – je to velmi individuální a závisí také na stupni a směru křivosti penisu.

Komunikace s partnerem: Nebojte se o svém problému mluvit se svým partnerem. Pokud se na to podíváte z pozitivní stránky, může to být skvělá příležitost k rozvoji intimní a otevřené komunikace v rámci vašeho vztahu. Partner, který ví o vašem problému, vám dokáže být nápomocný a podporující.

Výběr správné antikoncepce: Muži s křivým penisem by měli být o něco opatrnější při výběru antikoncepce. Kondom by měl být správné velikosti a měli byste jej správně nasadit, aby nedošlo k jeho poškození. Existují také speciální kondomy určené pro muže s křivým penisem.

Používání lubrikantu: Lubrikant může zvýšit pohodlí a zlepšit sexuální zážitek. Může také pomoci při zabránění bolesti a nepohodlí během sexu.

Navštívení lékaře: Pokud je vaše krivota penisu velmi výrazná nebo způsobuje bolest, měli byste navštívit urologa. Existují různé způsoby léčby, včetně chirurgických zákroků a léků, které mohou pomoci.

Pamatujte, že nejste v tom sami. Miliony mužů na celém světě se vypořádat s tímto problémem a vedou naplno sexuální život. S trochou experimentování, komunikace a poradenství od lékaře můžete najít způsob, jak si užít sex navzdory krivotě penisu. Buďte trpěliví, otevření a připraveni k experimentování, a vše se vyřeší.

Kdy je třeba vyhledat lékařskou pomoc

Máte pravdu, křivý penis je často vnímán jako neobvyklý, i když je to ve skutečnosti docela běžný stav. Nicméně, existují situace, kdy může být nutné vyhledat lékařskou pomoc. V tomto článku se budeme podrobně zabývat tím, kdy byste měli navštívit lékaře, pokud máte křivý penis.

Předtím, než se ponoříme do tématu, je důležité zdůraznit, že drobné ohyby nebo zahnutí penisu jsou naprosto normální a vůbec nejsou důvodem k obavám. Každý muž je jedinečný a jeho penis může mít různé tvary a velikosti. Takže, pokud vás trápí jen mírné zakřivení penisu bez dalších příznaků, v největší pravděpodobnosti neexistuje důvod k obavám.

Ale vraťme se k našemu hlavnímu tématu. Kdy byste měli vyhledat lékařskou pomoc?

Prvním a nejdůležitějším signálem, který by vás měl přimět navštívit lékaře, je bolest. Pokud pociťujete bolest při erekci nebo během pohlavního styku, měli byste neprodleně vyhledat lékaře. Bolest může být nepřímým ukazatelem několika zdravotních problémů, včetně Peyronieho choroby, která může způsobit výrazné zakřivení penisu.

Druhým signálem je výrazné zakřivení penisu, které může ztížit nebo dokonce znemožnit pohlavní styk. Pokud si všimnete, že vaše zakřivení penisu se postupně zhoršuje nebo se rychle změnilo, je nejvyšší čas vyhledat odbornou pomoc.

Třetím důvodem k návštěvě lékaře je, pokud si všimnete tvrdé uzliny nebo hrboly na vašem penisu. Tyto mohou být příznakem Peyronieho choroby nebo jiných zdravotních problémů a je důležité, aby je ošetřil odborník.

Na závěr bych chtěl říci, že je velmi důležité poslouchat své tělo a být si vědom jakýchkoli změn. I když je křivý penis běžný a často neškodný stav, nezapomeňte, že váš zdravotní stav je důležitý a máte-li jakékoli obavy, měli byste se obrátit na lékaře.

Pamatujte, že při zdravotních problémech, jako je křivý penis, je důležité nepodceňovat situaci a hledat odbornou radu. Je lepší být bezpečným, než litovat. A ačkoli může být nepohodlné nebo trapné mluvit o takových věcech, lékaři jsou zde, aby vám pomohli a poskytli vám potřebnou péči.

Povzbuzující slova pro muže, kteří se mohou cítit izolovaně nebo zahanbeně kvůli této problematice

Pokud jste muž, který se potýká s tímto problémem, dnešní příspěvek je určen právě vám. Chci, abyste věděli, že nejste sami, a ještě důležitější, že to není nic, za co byste se měli stydět.

Nejprve bych chtěl začít příběhem. Můj dobrý přítel, volejme ho Tom, se dlouhá léta potýkal s pocitem izolace a rozpaků kvůli křivosti jeho penisu. Prošel nesčetnými lékařskými vyšetřeními, která mu nepomohla najít odpověď na otázku, která ho trápila: „Proč jsem takový?“ Ale postupem času se naučil, že není „takový“, ale prostě je sebou a to je v pořádku. Křivý penis nezměnil, kdo Tom je jako osoba – pořád je to srdečný, odhodlaný a inteligentní muž, který si zaslouží respekt a lásku.

Křivý penis je něco, co lze považovat za neobvyklé, ale není to nic, co by mohlo srazit náš charakter nebo hodnotu. Ano, může to přinášet určité výzvy, jako například problémy s sebevědomím nebo nepohodlí během sexu. Ale ve skutečnosti, křivý penis je docela běžný jev. Podle různých studií má až 20% mužů po celém světě penis, který je v určité míře křivý.

Budete možná překvapeni, když zjistíte, že křivý penis může mít v některých případech i své výhody. Některé ženy například hlásí, že sex s muži, kteří mají křivý penis, dokáže být pro ně uspokojivější. Každý je jiný a každý má své vlastní unikátní preference, takže je důležité, abyste nenechali tyto malé fyzické detaily ovlivnit vaše sebevědomí.

Nejdůležitější věcí, kterou bych vám chtěl předat přes tento příspěvek, je to, že byste se neměli cítit izolovaně nebo zahanbeně kvůli této problematice. Mluvte o tom se svými přáteli, partnerkou nebo lékařem. Budete překvapeni, kolik lidí se s vámi bude moci ztotožnit a jak se pocit izolace rozpustí.

Pamatujte, že křivý penis neznamená, že jste méně mužný nebo méně schopný. Naopak to, že jste schopni otevřeně se vyrovnat s touto otázkou, vás činí silnějším. Je čas, abychom přestali stydět se za naše těla a začali je milovat takové, jaké jsou.

Nakonec chci povzbudit všechny muže, kteří se s tímto problémem potýkají. Nebojte se být sebou. Nebojte se mluvit o svých pocitech. Jste silní, jste cenní a jste důležití. Křivý penis? Nic neobvyklého. Jste perfektní takoví, jací jste.

Odkazy na důvěryhodné zdroje pro další informace o křivém penisu

Pokud se cítíte nesví, nejistí nebo máte jakékoli obavy, je zde několik zdrojů, ke kterým se můžete obrátit pro další informace:

Mayo Clinic je jeden z nejrespektovanějších a nejdůvěryhodnějších zdrojů medicínských informací na světě. Jejich článek o křivém penisu, tedy o vzácném stavu známém jako Peyronieho nemoc, poskytuje podrobnosti o příznacích, příčinách, diagnostice a léčbě této podmínky. Tento článek je skvělým místem pro začátek, pokud chcete vědět více o tomto stavu.

WebMD je další skvělý zdroj, který poskytuje dostupné a důvěryhodné informace. Jejich stránka o Peyronieho nemoci obsahuje podrobné informace o tom, jak se tento stav diagnostikuje a léčí, a také o tom, jak může ovlivnit vaše sexuální zdraví a vztahy.

The Urology Care Foundation je jednou z předních organizací, které se věnují výzkumu a vzdělávání v oblasti urologie. Jejich stránka o křivém penisu poskytuje podrobné informace o tom, co způsobuje tento stav, jak se léčí a jak může ovlivnit váš život.

American Urological Association je profesionální asociace urologů, která poskytuje důvěryhodné informace o různých urologických stavech, včetně Peyronieho choroby. Na jejich webové stránce naleznete množství informací o diagnostice a léčbě tohoto stavu.

European Association of Urology také nabízí hodnotné informace o křivém penisu a poskytuje odkazy na další zdroje, které vám mohou pomoci pochopit a zvládnout tento stav.

Tyto zdroje jsou skvělým místem pro začátek, pokud hledáte informace o křivém penisu. Hovoříme o tématech, o kterých by se mělo mluvit otevřeně a bez studu. Váš penis je součástí vás, a pokud máte obavy o své sexuální zdraví, měli byste se bez váhání obrátit na důvěryhodné zdroje nebo zdravotnické odborníky. Nikdy nezapomeňte, že jsou tady, aby vám pomohli.

Knihy, články a blogy, které mohou být pro čtenáře užitečné

Na světě existuje spousta literatury a online zdrojů, které mohou pomoci pochopit a zvládnout tuto situaci. Zde je několik z nich.

Knihy

„Bent But Not Broken“ od Dona Cummingse

Napsané s humorem a pochopením, Don Cummings nám přináší svou osobní zkušenost se zdravotním stavem známým jako Peyronieho nemoc, která způsobuje křivnutí penisu. Je to čtenářský, informativní a povzbudivý zdroj pro všechny, kteří se potýkají s tímto problémem.

„Understanding Peyronie’s Disease“ od Dr. Laurence A. Levinea

Tento přístupný a podrobný příručka od renomovaného urologa Dr. Levinea je skvělý zdroj pro ty, kteří hledají medicínské a vědecké informace o Peyronieho nemoci a křivnutí penisu.

Články

„What to Know About Peyronie’s Disease“ na stránce Medical News Today

Tento článek přináší jednoduché a jasné vysvětlení toho, co je Peyronieho nemoc, jak ji diagnostikovat a léčit. Je to skvělý místo pro začátek svého výzkumu.

Blogy

„Living with Peyronie’s“ na stránce Peyroniesforum.net

Na tomto fóru je připravena sekce blogů, kde jednotlivci dělí své zkušenosti s Peyronieho chorobou. Je to skvělé místo pro hledání podpory a společenství.

„Understanding Curvature of the Penis“ na stránce Verywell Health

Tento blog nabízí detailní informace o možných příčinách, symptomech a léčbách křivnutí penisu. Je to skvělý zdroj pro ty, kteří hledají podrobné a spolehlivé informace.

Mám naději, že tyto zdroje vám pomohou pochopit, že nejste sami a že křivý penis je něco, co může ovlivnit mnoho mužů. Vždy je důležité mluvit s lékařem nebo odborníkem na zdraví, pokud máte obavy o své zdraví, ale tyto zdroje mohou být užitečným doplňkem k profesionálním radám.

Zdieľajte:

Komentáre

Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Certifikace

Úřadem veřejného
zdravotnictví

Garance

vrácení peněz za
neotevřená balení

Vyrobené

v Evropě
(Slovenská republika)

Diskrétní

doručení
balíku

Doprava zdarma

pro více než 1 balení
přes Zásilkovnu

100% přírodní

produkt v nejvyšší
kvalitě