• eJoy® - oficiální prodejce pro Českou republiku
logo eJoy®

Monogamie se dnes nenosí. Které pohlaví je promiskuitnější?

V mladém věku se pořádně vyřádit, užívat si, vystřídat několik partnerek, najít tu pravou a až pak se usadit. To je schéma, kterou dnes uplatňuje množství lidí, nejen mužů. Ženy jsou na tom podobně. Během střední či vysoké školy poznávají studenti široký okruh lidí, zkoušejí nové aktivity a ani nevázaný sex s různými partnery není výjimkou. Bouřlivá mládí se však ne vždy vyplácí. A nejen mládí. I ve zralém věku se mnoho lidí namísto monogamie přiklání spíše ke střídání sexuálních partnerů. Promiskuita však s sebou přináší řadu rizik, které si člověk v dané chvíli ani nemusí uvědomovat. Jsou ke střídání partnerů nakloněné více ženy nebo muži?

Ideální počet sexuálních partnerů

Počet sexuálních partnerů, který je obecně považován za přijatelný, se opravdu těžko odhaduje. 100 lidí 100 chutí. Pro někoho je nepředstavitelný pohlavní styk s více než jedním partnerem během svého života, jiný si naopak neumí představit, že by zažil a vyzkoušel sex pouze s jednou osobou. Existuje jistá hranice, při které se ženy či muži začnou označovat slovem promiskuitní / ý. Toto slovo má latinský původ a znamená střídání partnerů, volný či nezávazný pohlavní styk. Hranice promiskuity je však velmi diskutabilní, pohledy vědců a samotných mužů a žen se liší. Z odbornějšího hlediska se promiskuita spojuje s 15 sexuálními partnery, tedy pokud vaší postelí prošlo 15 a více milenců či milenek, klidně se můžete označit za promiskuitní osobu. Muži zase označují ženy za „poddajnější“ či lehčí už v případě, že se počet jejich sexuálních partnerů blíží k číslu 10. Ženy jsou v tomto směru benevolentnější, muže s dostatkem zkušeností často vyzdvihují a předešlé partnerky jim nedělají vrásky na tváři. Čím více žen, tím více zkušeností a tím pádem i lepší výkon v posteli. Ženy se začnou na muže dívat podle výzkumů poněkud zvláštní až při čísle 20. Pánové přitom většinou při otázce týkající se počtu sexuálních partnerek číslo zvyšují a dámy naopak uvádějí menší počet než je ten skutečný.

Důsledek rychlé vzrušivosti?

Muži se vzruší snadněji než ženy, jejich plodnost trvá déle než u žen (v podstatě do konce života) a právě na základě těchto skutečností jsou přirozeně považováni za pohlaví, které je při střídání partnerů aktivněji. Krev se dokáže v penisu nahromadit rychlostí blesku a stačí i nejmenší podnět v podobě krásné ženy a erekce je na světě. Mozek automaticky vyšle do těla signál, že touží po sexu a penis se snaží o důkladné plnění žádosti. S daným objektem, který vzrušení způsobil nebo s jakýmkoli jiným, který dokáže touhu uspokojit. No zdravá erekce nemusí být jediným spouštěčem promiskuity. Často se ke střídání partnerů uchylují páni, kteří viděli tento vzor u svých rodičů, trpí určitými sexuálními poruchami případně si nedokáží udržet stálou partnerku.

Zdieľajte:

Komentáre

Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Certifikace

Úřadem veřejného
zdravotnictví

Garance

vrácení peněz za
neotevřená balení

Vyrobeno

v Evropě
(Slovenská republika)

Diskrétní

doručení
balíku

Doprava zdarma

pro více než 1 balení
přes Zásilkovnu

100% přírodní

produkt v nejvyšší
kvalitě