• eJoy® - oficiální prodejce pro Českou republiku
logo eJoy®

Na poruchy potence a libida ovlivňují špatný krevní tlak, cukrovka, deprese i jiné civilizační choroby

poruchy potence

Máte problémy s erekcí jejím vznikem a udržením? Stává se vám, že jste jakoby bez chuti na sex, nemáte žádný milostný apetit a partnerka vám vyčítá, že jste ztratili libido? Nebo se už příliš dlouho pokoušíte o potomka, ale vaše potence jakoby někam odešla? To, co si málo mužů odmítá připustit, je realita. A třeba za ní hledat i civilizační onemocnění.

Nadváha a obezita

Začneme bez okolků tím, co provází stále větší část populace, v některých věkových kategoriích dokonce většinu. Nadváha či rovnou obezita jsou považovány za Nejnaléhavější příklady typických civilizačních onemocnění, které mají dalekosáhlé následky.

Platí to zejména pro celkové lidské zdraví, obvykle s nimi totiž ruku v ruce jdou také různé metabolické, trávicí a kardiovaskulární problémy. Zároveň však obezita a nadváha svými přímými i nepřímými důsledky zhoršují kvalitu sexuálního života, zejména pokud jde o muže. Problémy však mohou způsobit i u žen, zejména při snaze otěhotnět.

Zde jsou dopady nadváhy a obezity na sexuální život mužů:

  • v první řadě jde o zhoršení fyzické kondice, což se projeví na časové výdrži při pohlavním styku, i pestrosti využívaných sexuálních poloh
  • zadruhé se jedná o problémy se ztopořením pohlavního údu, zde se jedná hlavně o poruchy tvrdosti erekce a problémy s jejím delším udržením
  • jde i o problémy s libidem a sexuálním apetitem, což je důsledkem snížení hladiny mužského hormonu testosteron, který dominantně ovlivňuje chuť na sex
  • v neposlední řadě je třeba pamatovat na to, že hladina testosteronu má vliv na tvorbu a dozrávání spermií, což znamená snížení potence a plodnosti

Vysoký krevní tlak a onemocnění srdce

Druhou nejčastější kategorií civilizačních chorob s vlivem na kvalitu sexuálního života jsou ty, které se týkají kardiovaskulární soustavy. V tomto ohledu se jedná o zvýšený krevní tlak, odborně nazývaný hypertenze, který zvyšuje riziko erektilní dysfunkce.

V případě mírného zvýšení může přijet jen k méně viditelným a méně intenzivním poruchám erekce, například s udržením dostatečné pevnosti a tvrdosti, ale příliš vysoký tlak krve vážně narušuje správné prokrvení pohlavního údu a topořivých těles. Podobný problém nastává i při onemocněních srdce, které neumí krev dostatečně „pumpovat“.

Standardní řešení těchto problémů s pomocí léků přitom nepřinese úlevu, spíše naopak. Léky na snížení tlaku mají jako častý účinek právě pokles schopnosti erekce. Nejlepší jsou proto prevence a režimová opatření na úrovni životosprávy.

Cukrovka a cholesterol

Problémy s erekcí a ztopořením jsou velmi často i důsledkem zhoršeného krevního oběhu. Zde je třeba počítat s vlivem hlavně dvou faktorů a to jsou buď cukrovka nebo zvýšená hladina cholesterolu. Zejména druhý zmíněný problém má vliv na krevní oběh.

Zvýšený cholesterol znamená zhoršení prokrvení pohlavního údu, ale i jiných tkání. V krevním oběhu se totiž hromadí cholesterol, specifická forma lipidů, který má souvislost is postupným ucpáváním cév. Zmenšuje se tak jejich „průsvit“ a tedy i objem krve, který jimi prochází. Vysoký cholesterol zvyšuje riziko erektilní dysfunkce až o 80%.

Problematickou je i vysoká hladina cukru v krvi, což je průvodní jev pro cukrovku. Jde o metabolické onemocnění, které souvisí s nedostatkem inzulínu. Při cukrovce se zhoršuje nejen krevní oběh, ale i funkčnost nervové soustavy, což také působí na erekci.

Deprese i úzkostné poruchy

Problémy v sexuálním životě s potencí, libidem i ztopořením nemusí mít vždy jen typický fyziologický základ, v úvahu je třeba brát i vliv psychogenních faktorů. Zde mají nejvíce devastační účinky deprese a poruchy spojené s úzkostí a strachem.

Výsledkem bývají problémy ve všech oblastech sexuálního zdraví. U žen převládají potíže s libidem, čili sexuálním apetitem, objevují se však i u mužů, zejména pokud jde o deprese. Mnohem více ale zasahují erekci a její kvalitu, kde všechny úzkostné poruchy způsobují její zhoršení a to se týká jak nástupu, jakož i udržení ztopoření.

V případě nervozity, úzkosti, strachu a deprese mohou nastat i potíže s ejakulací. U většiny mužů dochází ke stavu tzv. předčasné ejakulaci, čili příliš rychlému vyvrcholení, jsou však i případy, kdy je problém opačný a nastává anorgasmie.

Zdieľajte:

Komentáre

Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Certifikace

Úřadem veřejného
zdravotnictví

Garance

vrácení peněz za
neotevřená balení

Vyrobeno

v Evropě
(Slovenská republika)

Diskrétní

doručení
balíku

Doprava zdarma

pro více než 1 balení
přes Zásilkovnu

100% přírodní

produkt v nejvyšší
kvalitě