• eJoy® - oficiální prodejce pro Českou republiku
logo eJoy®

Návod na přirozené zvýšení testosteronu? Potraviny, bylinky, pohyb a cviky

testosteron

O testosteronu se hovoří jako o typickém mužském hormonu v mnoha případech, ať už jde o výkonnost, výbušnost nebo jiné vlastnosti, které se skrývají pod pojmem mužnost. Nejdůležitější je však z pohledu sexuálního života, kde ovlivňuje jeho kvalitu a také mnohé aspekty týkající se reprodukční soustavy a jejího fungování.

Jaký má testosteron význam pro sexuální život

Testosteron patří mezi pohlavní hormony, které mají vliv na různé aspekty sexuálního zdraví. Je tvořen hlavně ve varlatech a už během dospívání je u chlapců zodpovědný za vznik a vývoj primárních či sekundárních pohlavních znaků.

Ovlivňuje například typické mužské proporce těla, svalstvo, zarůstání, ochlupení, mutaci hlasu a růst hrtanu a krátce před pubertou i rychlejší růst pohlavních orgánů. Jeho hladina během života není stejná a kým právě v období dospívání je jeho produkce až nadprůměrné, u mužů po 40. roce života značně klesá.

To je problém hlavně proto, že testosteron u dospělých mužů ovlivňuje:

  • sexuální apetit, čili libido, což v praxi znamená vliv na to, jak často a jak intenzivně má muž chuť na sex
  • kvalitu erekce, hlavně schopnost jejího dlouhodobého udržení v maximální tvrdosti během pohlavního styku
  • plodnost, nakolik testosteron ovlivňuje správnou spermiogenezi neboli tvorbu a dozrávání spermií

Nejlepší tipy na přirozené zvýšení testosteronu

Jak vidíte, dostatečná hladina testosteronu je nezbytná prakticky pro celý sexuální život a právě proto je třeba se o toto téma pravidelně zajímat. Naštěstí existuje poměrně velké množství způsobů, jak testosteron zvýšit a stimulovat.

Toto jsou ty, které vám pomohou nejvíce:

Vitamíny a minerály: Pro podporu přirozené produkce testosteronu jsou důležité v těle i některé druhy vitamínů, minerálů a stopových prvků. Jde hlavně o zinek, hořčík a selen a vitamíny C, D, H a skupiny B, zejména B6.

Sacharidy a tuky: Dnes je moderní minimalizovat příjem sacharidů a tuků. Pro testosteron je to však katastrofa, takže pokud se dá, sáhněte po zdravých sacharidech, například z brambor, ale i po zdravých tucích, například z ryb.

Zlepšení životosprávy: Omezení stresu, alkoholu a kouření v kombinaci s více odpočinkem a dostatečně dlouhým spánkem, to jsou významné a pozitivní změny pro množství testosteronu. Pomáhají i celkově sexuálnímu životu.

Pozor na sóju: Pokud chcete udržet hladinu testosteronu v těle, měli byste omezit i sóju a jídla s jejím obsahem. Nacházejí se zde totiž vysoké dávky izoflavonů, které v těle vyvolávají účinky podobné ženským estrogenům.

Správný typ sportu: Pravidelný pohyb je dobrý pro zdraví, ale pokud chcete zvýšit hladinu testosteronu, omezte vytrvalostní typy sportů a zaměřte se na ty více intenzivní a silové. Mezi ně patří sprinty a cviky s větším závažím.

Kofein: Pokud máte rádi kvalitní kávu s vysokým obsahem kofeinu, tak se ji snažte pít co nejčastěji a hlavně pravidelně. Kofein totiž pomáhá zvýšit hladinu testosteronu a v kombinaci s pohybovou aktivitou jde o skvělý stimulant.

Byliny a koření: Řada rostlin v podobě čajů a koření běžně využívaných v kuchyni vám může také pomoci s přirozeným zvýšením testosteronu. Jde hlavně o kotvičník, ženšen, zázvor, řeřichu nebo známé pálivé chilli papričky.

Přípravky a tabletky s rychlým účinkem

Pro zvýšení testosteronu přírodní cestou můžete využít nejen samostatné rostliny a látky přirozeného charakteru, ale i hotové přípravky, které jsou založeny na jejich obsahu. Nejčastěji se jedná o pilulky na perorální užívání.

Dobrým příkladem přípravku s komplexním působením nejen na testosteron a tedy i libido, ale celkově na sexuální život a jeho kvalitu, je značka eJoy®. Jde o tabletky, které obsahují směs bylinných afrodiziak, aminokyselin, extraktů z koření a vitamínů s cílem posílit a podpořit i erekci, stav prostaty a sexuální apetit.

Právě skvěle nakombinované složení a široké působení ve více oblastech jsou největší výhody, které hotové přípravky tohoto typu nabízejí. Navíc užívat je můžete i dlouhodobě a pravidelně každý den, což ještě zlepší jejich účinek.

Zdieľajte:

Komentáre

Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Certifikace

Úřadem veřejného
zdravotnictví

Garance

vrácení peněz za
neotevřená balení

Vyrobeno

v Evropě
(Slovenská republika)

Diskrétní

doručení
balíku

Doprava zdarma

pro více než 1 balení
přes Zásilkovnu

100% přírodní

produkt v nejvyšší
kvalitě