• eJoy® - oficiální prodejce pro Českou republiku
logo eJoy®

Nejčastější problémy s erekcí a přehled možností, jak je vyřešit i doma

Potraviny a erekce

Problémy s erekcí se týkají podle statistik skoro každého druhého muže ve věku nad 40 let. U někoho jde jen o mírné obtíže, které jsou možná nepříjemné, ale nijak závažně kvalitu sexuálního života nesnižují. Stále více je však případů, kdy nastávají těžší poruchy s výrazně negativním dopadem na obou partnerů.

Co je erekce a jaké jsou nejčastější problémy s ní

Erekce, čili ztopoření penisu, je přirozenou součástí biologického mechanismu a funkce reprodukční soustavy u muže. Cílem erekce je lepší průnik pohlavního údu do pochvy, v konečném důsledku je erekce nezbytným předpokladem plodnosti.

Vznik erekce souvisí se sexuálním vzrušením. Na základě dráždění erotogenních oblastí, ale například i na základě vizuální stimulace, přichází k nahrnutí krve do penisu, konkrétně do jeho tří topořivých tělísek. Výsledkem zvýšeného prokrvení těchto tělísek je zvětšení penisu, jeho vzpřímení a jeho ztopoření.

Ne vždy však tento mechanismus funguje tak, jak má:

  • nejčastěji bývají problémy s nástupem erekce, hlavně s rychlostí vzniku ztopoření, u některých mužů to může totiž trvat příliš dlouho
  • druhým typem poruch bývají problémy s udržením erekce, která když i vznikne, po několika minutách může začít ochabovat nebo se zcela ztratí
  • třetím nejčastějším jevem je nedostatečná kvalita erekce, což v praxi znamená nedostatečně tvrdé ztopoření penisu následkem nedostatečného prokrvení
  • v případě, že dochází k vážným problémům vůbec se vznikem erekce nebo s jejím okamžitým ochabnutím, možná už hovořit o erektilní dysfunkci

Možnosti, jak podpořit kvalitu erekce i doma

S výjimkou zmíněné erektilní dysfunkce, na kterou existují speciální léky, je možné podpořit ostatní aspekty i několika přirozenými způsoby doma. Nejlepší je kombinace omezení negativních faktorů a podpory lepšího prokrvení penisu.

Mezi ty nejlepší možnosti a způsoby patří:

Stravování: Tak, jako mnoho jiných problémů, i problémy s erekcí je možné ovlivnit přes stravování. Do jídelníčku třeba zařadit ovoce, ořechy, zeleninu, ryby, libové maso a semínka, hlavně dýňová, lněná či dýňová. Obsahují totiž minerály, mastné kyseliny a vitaminy prospěšné pro krevní oběh.

Odpočinek a spánek: Mezi významné negativní vlivy, které doléhají zvlášť na moderního muže, patří stres, propracovanost a neustálý shon. Výsledkem jsou tak nadměrná únava a vyčerpanost. Dopřejte si proto více odpočinku během dne, eliminujte všechny stresové faktory a nezapomeňte ani na dostatečný spánek.

Pohyb a cvičení: Velmi důležitým vlivem pro zlepšení cirkulace krve a také pro zvýšení libida je fyzická aktivita. Zde byste měli zkombinovat pravidelný a přirozený pohyb, například jako je chůze, běh, cyklistika a plavání, spolu s cvičením intenzivnějšího typu, například v posilovně a fitness centru.

Přírodní afrodisiaka: Velmi dobrou možností, jak zlepšit prokrvení pohlavního údu a i sexuální apetit, jsou přírodní afrodisiaka. Sem patří více druhů koření, například chilli, kajenský pepř, zázvor nebo vanilka, ale i některé druhy bylinek, například ženšen, řeřicha, kotvičník či saw palmetto.

Omezení negativních vlivů: Nejen pozitivní stimulace, ale i omezení některých škodlivých a negativních faktorů může mít pozitivní vliv na zlepšení erekce a utlumení některých jejích běžných problémů. Snažte se proto vyvarovat kouření, alkoholu, těžkým jídlům, polotovarům a mastným potravinám.

Atraktivnější sexuální život: Rutina či stereotyp v posteli jsou faktory, které se obecně podceňují, ale i ony mají svůj vliv na to, pokud má muž problémy s erekcí či libidem. Zkuste si proto svůj sexuální život v ložnici trochu ozvláštnit, například novými polohami, různými sexuálními pomůckami a hrami.

Podpůrné přípravky: Poslední možností, kterou máte k dispozici, jsou přípravky na podporu erekce a jiných oblastí sexuálního zdraví. Jde o tabletky založené na zmíněných afrodiziakem i aminokyselinách zlepšujících prokrvení penisu, které si koupíte bez předpisu, například jako je i značka eJoy®.

Zdieľajte:

Komentáre

Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Certifikace

Úřadem veřejného
zdravotnictví

Garance

vrácení peněz za
neotevřená balení

Vyrobeno

v Evropě
(Slovenská republika)

Diskrétní

doručení
balíku

Doprava zdarma

pro více než 1 balení
přes Zásilkovnu

100% přírodní

produkt v nejvyšší
kvalitě