• eJoy® - oficiální prodejce pro Českou republiku
logo eJoy®

Nejlepší potraviny na zvýšení libida? Toto jsou ověřeny afrodisiaka v potravinách

libido

Libido neboli chuť na sex, je možné pozitivně ovlivnit několika způsoby. U někoho je sexuální apetit na vysoké úrovni přirozeně, stále více je však takových případů, kdy je třeba chuti na sex pomoci trochu více a to tak u mužů, tak u žen. Mezi způsoby, které patří k těm jednodušším a přirozenějším, je i změna jídelníčku.

Proč a jakým způsobem ovlivňuje jídlo libido

Sexuální apetit závisí u mužů i u žen především od dvou faktorů. Prvním je hladina pohlavních hormonů, čili u mužů testosteronu a u žen hlavně estrogenu, druhým zas míra prokrvení pohlavní soustavy a genitálií, což zvyšuje i vzrušivost.

Na oba tyto aspekty působí různé vlivy, ať už jde o životosprávu, užívání léků, pohyb, některé jiné onemocnění, ale například i pravidelnost pohlavního styku. Nezanedbatelný vliv však mají i jídla, nápoje, koření či suroviny v potravinách, které pravidelně konzumujete. Jejich vliv může být navíc dlouhodobý.

V tomto ohledu mají potraviny účinky hlavně v těchto oblastech:

  • u mužů mohou podpořit přirozenou stimulaci hladiny testosteronu a naopak oslabit vliv estrogenů, což má vliv například i na zvýšení plodnosti
  • u žen dokáží zlepšit cirkulaci krve v pánevní oblasti a prokrvení vnějších genitálií, což zvyšuje jejich dráždivost při sexuální stimulaci
  • stejný účinek mají některé potraviny i u mužů, zejména tehdy, pokud podporují roztažení cév, což má za následek lepší prokrvení penisu

Tipy na ověřené a účinné potraviny na libido

V případě potravin je působení na zvýšení a podporu libida dlouhodobou záležitostí, nečekejte proto zázraky ze dne na den. Pokud však bude změna jídelníčku dlouhodobá, vhodně zvolený výběr jídel, surovin, nápojů, koření a některých přísad se vyplatí.

Mezi nejlepší potraviny na libido u žen a mužů patří:

Chilli: Pálivé koření patří mezi nejznámější afrodiziaka a chilli papričky jsou jeho nejlepším příkladem. Obsahují látku zvanou kapsaicin, která má v těle termogenní efekt a výsledkem je lepší prokrvení pohlavní soustavy.

Ústřice: Druhou známou potravinou s pozitivním vlivem na sexuální apetit jsou ústřice. Ty jsou zdrojem aminokyselin, které také podporují lepší prokrvení genitálií, ale obsahují i ​​látky stimulující hladinu pohlavních hormonů.

Česnek: Na zlepšení prokrvení pohlavního údu u mužů příznivě působí i česnek. Složení jeho látek totiž vyvolává zvýšení hladiny oxidu dusnatého, který je zodpovědný za rozšíření cév a zvýšení cirkulace krve v nich.

Celer: Výborným afrodiziakem je i celer. Tento druh zeleniny lze nevypadá příliš vábně, ale v jeho stoncích se nacházejí dvě látky z kategorie feromonů, konkrétně jde o adrenostenonem a adrostenol, které působí na ženy.

Med: Zdravou potravinou, která má také pozitivní vlivy na sexuální apetit, je med. Obsahuje látky zlepšující stav cév, no hlavně takové, které stimulují hladinu a tvorbu pohlavních hormonů tak u mužů, tak u žen.

Červené víno: Alkohol je obecně považován za afrodiziakum, ale jen v tom správném množství. Speciálně u žen pomáhá ke zvýšení sexuálního apetitu červené víno s velkým obsahem antioxidantů, ale jen v množství 1 pohárku.

Zmrzlina: Pokud jste se vybrali s partnerkou na večeři a dáte si dezert, určitě sáhněte po zmrzlině. Obsahuje totiž kombinaci dvou minerálů a to vápníku a fosforu, které u mužů zlepšují erekci a hlavně zvyšují chuť na sex.

Kakao: Skvělým afrodiziakem je i kakao. To pomáhá jednak ke zlepšení průchodnosti cév a tedy u mužů i na lepší erekci, ale ještě více pomáhá ženám a to díky tomu, že obsahuje fenyletylamin zvyšující v mozku touhu po sexu.

Červený meloun: Pokud jde o ovoce, jednoznačnou volbou pro muže je červený meloun. Ten totiž obsahuje velké množství aminokyseliny zvané L-citrulin, která je zodpovědná za roztažení cév a může tak zlepšit prokrvení penisu.

Ořechy: Vysoký objem aminokyselin, pro změnu hlavně L-argininu, mají i ořechy, hlavně pistácie, kešu, vlašské, lískové a mandle. Jsou také bohatým zdrojem zinku, který podporuje zvýšení hladiny testosteronu důležitého pro libido.

Zdieľajte:

Komentáre

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Certifikace

Úřadem veřejného
zdravotnictví

Garance

vrácení peněz za
neotevřená balení

Vyrobeno

v Evropě
(Slovenská republika)

Diskrétní

doručení
balíku

Doprava zdarma

pro více než 1 balení
přes Zásilkovnu

100% přírodní

produkt v nejvyšší
kvalitě