• eJoy® - oficiální prodejce pro Českou republiku
logo eJoy®

Nemoci jako příčina erektilní dysfunkce

 

Vznik erektilní dysfunkce a souvisejících obtíží může mít více příčin. U starších mužů se spojuje s klesající hladinou mužského pohlavního hormonu testosteronu či poklesem celkové fyzické kondice. Erektilní dysfunkce se vyskytuje iu těch mužů, kteří mají psychické problémy a dlouhodobě žijí pod stresem. Příčinu v podobě nezdravého životního stylu – tedy sedavý způsob života, přílišnou konzumace tučných jídel, polotovarů a alkoholu či kouření, zřejmě netřeba více rozebírat. Existuje však ještě jedna skupina mužů, která nespadá do žádné z uvedených kategorií a přece problémy v sexuální oblasti důvěrně zná. Vznik erektilní dysfunkce se totiž spojuje i s různými onemocněními, přičemž mnohé páry si tyto faktory do souvislosti vůbec nedávají. Jak ovlivňují nemoci mužskou erekci?

Trápí vás vysoký krevní tlak?

Vysoký krevní tlak (odborně hypertenze) představuje zvýšení tlaku v arteriálních tepnách. Jde o civilizační onemocnění, které trápí stále větší množství lidí. Právě vysoký krevní tlak (jakož i jiná onemocnění kardiovaskulárního systému) přitom patří mezi nejčastější příčiny problémové erekce. Oslabení erekce se většinou začne objevovat po užívání léků na snížení tlaku, muži by proto měli dodržovat preventivní opatření, kterými vzniku vysokého krevního tlaku budou předcházet (udržování si přiměřené hmotnosti, omezení příjmu alkoholu a méně cigaret). Při zpozorování problémů s erekcí je důležitá konzultace s lékařem, který může lék na pacientovu žádost vyměnit. Pokud navzdory výměně léku nepodaří situaci zlepšit, muž by měl dále pátrat i po jiných příčinách erektilní dysfunkce.

Cukrovka od kontrolou

Cukrovka je metabolickým onemocněním, které je doprovázeno vysokou hladinou glukózy v krvi. Představuje nemoc látkové přeměny v organismu, při které tělo nedokáže vytvořit dostatečné množství inzulínu a právě inzulín je důležitý při zpracovávání cukru v těle. V případě, že diabetik své onemocnění důsledně nekontroluje a hladina cukru mu neustále kolísá, mohou jeho zdravotním stavu nastat různé komplikace. Jednou z nich je i porucha erekce. Výzkumy dokazují, že diabetiky trápí erektilní dysfunkce několikanásobně častěji než zdravých mužů. Jak působí cukrovka na mužskou erekci? Při nekontrolované cukrovce dochází k poškozování nervů včetně erektilního tkáně a nedostatečné cirkulaci krve. Nedostatečné prokrvení tak způsobuje také problém se ztopořením penisu a snižuje jeho citlivost. Vzniku erektilní dysfunkce mohou diabetici předcházet důsledným užíváním léků a sledováním si hodnot cukru v krvi. Léky, které pacienti při cukrovce užívají, přímo kvalitu erekce neovlivňují. Cukrovka nezpůsobuje problémy jen mužskému pohlaví. I ženy diabetičky pociťují v sexuální oblasti určité změny – sníženou žádostivost, problémy s vlhkostí či těžší dosahování orgasmu. Dalšími nepřáteli kvalitní erekce jsou například vysoká hladina cholesterolu, obezita, kardiovaskulární onemocnění či Parkinsonova choroba.

 

 

Zdieľajte:

Komentáre

Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Certifikace

Úřadem veřejného
zdravotnictví

Garance

vrácení peněz za
neotevřená balení

Vyrobeno

v Evropě
(Slovenská republika)

Diskrétní

doručení
balíku

Doprava zdarma

pro více než 1 balení
přes Zásilkovnu

100% přírodní

produkt v nejvyšší
kvalitě