• eJoy® - oficiální prodejce pro Českou republiku
logo eJoy®

Není kondom jako kondom. Jaké druhy a typy si dnes můžete koupit?

Kondomy, odbornější nazvané prezervativy, jsou tu s námi už od starověku, kdy existují první zmínky o použití pomůcek tohoto typu z Egypta. Pochopitelně, v té době neměli kondomy takový tvar a provedení, jako dnes, ale to neznamená, že je lidé neznali. Za posledních 100 let však udělali obrovský pokrok a vidět to i na jejich současné nabídce.

Kondom jako prevence otěhotnění i chorob

Prezervativ je dnes nejjednodušším a nejběžnějším typem bariérové ​​antikoncepce. Od 18. století jejich popularita začala narůstat a to hlavně se získáním nových poznatků o jejich výrobě z přírodního kaučuku. V 20. století se s příchodem latexových kondomů prolomila poslední překážka jejich masivnímu rozšíření.

Kondom plní v současné době dvě důležité funkce:

  • antikoncepční funkci neboli zabraňuje nechtěnému otěhotnění a to tím, že zadrží spermie a celý ejakulát ve svém nitru, aby nedošlo k jejich průniku do pochvy
  • profylaktickou funkci vůči pohlavně přenosným nemocem infekčního typu, hlavně vůči AIDS, genitální herpes, syfilis, chlamydie a vůči kapavce

Pochopitelně, ačkoliv výroba i testování těchto pomůcek jsou na vysoké technologické úrovni, 100% jistota ochrany před otěhotněním nebo nákazou pohlavní nemocí neexistuje. Je však jasné, že využití prezervativu je v těchto případech rozhodně lepší.

Kromě praktických funkcí může být kondom i prostředkem na zkvalitnění a zpestření sexuálního života. A tímto účelem se v posledních desetiletích začaly vyrábět různé specifické verze prezervativů, ať už jde o jejich tvar, materiál nebo velikost. I to přispělo ke zvýšení jejich popularity a dnes se kondomy vyrábějí řádově v miliardách kusů.

Barevné, ochucené i speciální kondomy

Největší podíl mají samozřejmě obyčejné kondomy standardního tvaru i velikosti. Kromě nich je však nabídka ostatních druhů velmi široká a na své si přijde prakticky každý, kdo má rád něco netradičního nebo zajímavé. Některé kondomy mají i pomocné funkce.

Toto jsou ty nejznámější druhy a typy kondomů:

Standardní kondomy: Základní kategorií jsou běžné kondomy standardní velikosti, tvaru a materiálového provedení. Jde o kondomy latexového typu lubrikovány obvykle silikonovým olejem. Tyto kondomy vyrábějí prakticky všichni výrobci, ať už jde o známý Durex nebo méně známé značky.

Barevné a aromatizované kondomy: Po standardních kondomech jsou druhou nejčastější volbou voňavé kondomy s různým barevným provedením, někdy dokonce i svítící ve tmě. Mohou mít různou aroma či příchuť, nejčastěji ovocnou, čokoládovou nebo mentolovou, pro ještě lepší zážitek ze sexu.

Malé a velké kondomy: Kromě standardní délky a velikosti kondomů se vyrábějí i specifické prezervativy určeny mužům, kteří se od průměru značně liší. Extra malé kondomy jsou s menším průměrem od 47 do 49 mm a jsou těsněji, extra velké se zas vyrábějí ve velikostech XL a XXL.

Tenké a hrubé kondomy: Muži, kteří chtějí mít pocit, jako kdyby se milovali bez ochrany, mohou sáhnout po extra tenkých kondomech, které jsou s hebkou a jemnou texturou. V nabídce však lze nalézt i hrubší a extra bezpečné kondomy se silnějšími a více lubrikovaný stěnami s vyšší odolností.

Dráždivé a znecitlivující kondomy: Pro ty, co chtějí více vzrušení, existují dráždivé kondomy, například s vroubky, které lépe dráždí penis i pochvu. Opačně zas fungují kondomy napuštěné látkami prodlužujícími sex a takové, které znecitliví penis. Jsou určeny pro muže s předčasnou ejakulací.

Kondomy pro alergiky a bez lubrikantů: Pro ty muže, kterým nevyhovuje lubrikant používaný standardně, je možné zakoupit nelubrikované kondomy. Stejně tak jsou v nabídce bezlatexové kondomy určeny mužům, kteří mají alergii na latexový materiál a kterým standardní kondomy nevyhovují.

Kondomy pro ženy: Poslední kategorií speciálních kondomů jsou ženské kondomy. Ty se vkládají přímo do pochvy, ale pokrývají i vnější část genitálií, takže zvyšují ochranu před infekcemi. Jsou bezlatexové a spolu s nimi se mohou použít lubrikanty na bázi olejů či vody pro více stimulace.

Zdieľajte:

Komentáre

Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Certifikace

Úřadem veřejného
zdravotnictví

Garance

vrácení peněz za
neotevřená balení

Vyrobeno

v Evropě
(Slovenská republika)

Diskrétní

doručení
balíku

Doprava zdarma

pro více než 1 balení
přes Zásilkovnu

100% přírodní

produkt v nejvyšší
kvalitě