• eJoy® - oficiální prodejce pro Českou republiku
logo eJoy®

Obřízka u mužů je nejnovější módní hit a má i zdravotní výhody

Mužská obřízka je tradiční spojována s náboženskými či kulturními důvody, ale má i zdravotní benefity. V posledních letech se z ní stal doslova módní hit a mnoho mužů se ji rozhodne podstoupit za účelem zlepšení jejich sexuálního života nebo kvůli výhodám z medicínského a zdravotního pohledu.

Co je mužská obřízka a jak probíhá

Pod pojmem mužská obřízka se myslí zákrok prováděný za účelem odstranění přebytečné předkožky v té části, která pokrývá konec penisu. Výsledkem odstranění této části by mělo být odkrytí žaludu a celého jeho lemu.

Statistiky udávají, že celosvětově je obřezaných, čili podstoupilo tento zákrok, zhruba 25% mužů. V rámci jednotlivých zemí nebo kontinentů se však čísla výrazně liší, například v Severní Americe je obřezaných zhruba 85% mužů, zatímco v Jižní Americe nebo ve Skandinávii se obřízka neprovádí prakticky vůbec. Rozšířená je i v Africe.

Pokud jde o historii a současnost obřízky, zde jsou další důležité údaje s ní spojené:

  • v zemích s kulturní či náboženskou tradicí je nejčastěji obřízka prováděna u mladých chlapců ve věku od 3. do 12. roku života
  • pokud jde o země západní Evropy a USA, tam se obřízka provádí hlavně na základě zdravotních benefitů, v mnoha případech se k ní přistoupí až ve vyšším věku
  • v případě chirurgického obřezaného profesionálních podmínkách se zákrok provádí v lokální anestezii a zhruba 7 až 10 mm od žaludu, ne blíže
  • standardně platí, že doba hojení je zhruba v rozmezí 3 až 4 týdnů od zákroku, kdy je třeba dbát na zvýšenou hygienu a zdržet se pohlavního styku

Jaké výhody má obřízka u mužů

Nepočítáme kulturní nebo náboženské zvyky, obřízka je stále populárnější hlavně pro různé zdravotní a sexuální benefity. Některé výhody jsou objektivně dány pro každého muže, jiné jsou individuální a mohou se případ od případu lišit.

Zde jsou 4 nejvýznamnější plusy, které obřízka má:

Problémy s přetažením předkožky: Ať už jde o vrozený stav nebo o problém získaný během dospívání, obřízka může preventivně vyřešit problém s přetažením předkožky přes žalud, ať už jde o stav zvaný fimóza nebo o stav zvaný parafimóza. Za tímto účelem se obřízka provádí v co nejranějším věku.

Lepší hygiena: Díky vykonání obřízky dochází u chlapců v pubertě iu dospělých mužů ke zlepšení hygienických podmínek. Tím, že přijde k odkryté lemu žaludu, nevytvářejí se v tomto prostoru žádné kožní záhyby a nehrozí ani usazování smegma. Celý penis včetně žaludu se tak lépe udržuje v čistotě.

Prevence infekcí: S předešlou výhodou souvisí i další benefit a to je preventivní působení vůči různým infekcím a zánětům. Ty vznikají totiž častokrát právě v oblasti lemu žaludu, který bývá standardně překrytý předkožkou. Zánět může ale vzniknout i na alergickém podkladu, i toto riziko však obřízka může snížit.

Lepší sexuální stimulace: Částečné odstranění předkožky může mít za následek i zlepšení sexuálního života. Může přijít ke korekci příliš krátké uzdičky, ale i ke snížení citlivosti samotného žaludu a to jeho trvalým obnažením. Výsledkem tak je, že muž ví během sexuálního styku lépe kontrolovat své vzrušení.

Možná rizika a nevýhody mužské obřízky

Pochopitelně, tak jako při každém jiném vážnějším zákroku, i při obřízce u mužů existují určitá rizika a nevýhody. Pokud ale podstoupíte obřízku u lékaře a půjde o odborný zákrok, je riziko zdravotních komplikací minimální a hojení by mělo být bez problémů.

Pokud jde o možné nevýhody, v úvahu připadají pouze dvě a jsou velmi individuální a subjektivní. První je, že pokud se obřízka provádí v dospělosti, někteří muži mohou mít psychický problém přijmout novou podobu svých genitálií. Pokud se však pro zákrok rozhodli na základě dlouhodobé úvahy, tento stav nebude dlouhodobý.

Druhou možnou nevýhodou je riziko snížení citlivosti penisu, konkrétně žaludu, na sexuální dráždění. To, co je výhoda při příliš rychlé ejakulaci, může být zároveň i handicap. Lepšímu sexuálnímu zážitku se však dá pomoci i jinými prostředky.

Zdieľajte:

Komentáre

Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Certifikace

Úřadem veřejného
zdravotnictví

Garance

vrácení peněz za
neotevřená balení

Vyrobeno

v Evropě
(Slovenská republika)

Diskrétní

doručení
balíku

Doprava zdarma

pro více než 1 balení
přes Zásilkovnu

100% přírodní

produkt v nejvyšší
kvalitě