• eJoy® - oficiální prodejce pro Českou republiku
logo eJoy®

Potraviny na estrogen

Estrogen je typický ženský hormon, který „dělá ženu ženou“. Jeho hormonální hladina ovlivňuje nejen pohlavní, ale také běžný každodenní život. Na to, kolik ho v těle je, ovlivňuje několik faktorů, mezi jinými věk, životní styl i antikoncepce.

Pokud jste to ještě nevěděli, dobrou zprávou je, že na estrogen a hormonální rovnováhu pohlavních hormonů v těle ženy ovlivňuje i jídelníček. To, jak se stravujete, může mít povzbuzující a stimulační účinky, ale i ty utlumující. Jak a co jíst, které potraviny mají pozitivní vliv na estrogen a jak sestavit jídelníček? Čtěte dál!

Jak ovlivňuje estrogen na ženskou pohlavní soustavu

Přestože si pod názvem estrogen většina z vás představí pouze jeden hormon, ve skutečnosti je jich více a jde o skupinu pohlavních ženských hormonů zvaných estrogeny.

Co se týká estrogenů, jedná se o skupinu steroidů typických pro ženské tělo. Tři hlavní druhy estrogenů jsou estradiol, estriol a estron, které jsou v těle syntetizovány působením enzymů z androgenů. Produkce těchto hormonů je ve vaječnících, ve žlutém tělísku a v placentě, menší množství vznikají v játrech, v nadledvinkách a v prsou.

Pokud je estrogenů málo, mohou se objevit potíže:

 • nejčastěji jde o problémy s menstruačním cyklem, zejména jeho nepravidelnost, málo estrogenů je rizikový faktor i pro premenstruační syndrom
 • důležitý je také vliv na sexuální funkce, estrogen ovlivňuje libido, čili sexuální apetit a zvlhčení vagíny, pokud je ho málo, nastávají problémy
 • nedostatek estrogenů ovlivňuje také bolesti hlavy, výkyvy nálad, únavu, problémy s koncentrací, návaly horka nebo nadměrné pocení v noci

Příliš málo estrogenů může znamenat i zvýšené riziko infekce močových cest, ale co je ještě horší, stejně tak zvýšené riziko vaginální infekce. Při poklesu estrogenů dochází k oslabení přirozené obranyschopnosti a mikroflóry, což může v kombinaci s dalšími rizikovými faktory způsobit i opakované vaginální záněty.

Neméně důležitý je vliv těchto hormonů na praktický sexuální život. Pokud je jich dostatek, žena nemá problém s dostatečnou vzrušivostí, má zdravý sexuální apetit a při sexuální stimulaci dochází k dostatečnému prokrvení i zvlhčení pochvy.

Nejlepší potraviny pro estrogen a podporu ženské pohlavní soustavy

Chcete-li stimulovat tvorbu či hladinu estrogenu, můžete k tomu využít i jídelníček. Stačí jen zvolit vhodnou skladbu potravin, surovin a jídel a konzumovat jich více.

Toto je složení potravin, které by vám měly pomoci:

Sója a produkty z ní

Asi nejznámější potravinou ovlivňující pozitivní hladinu estrogenu v těle je sója a produkty z ní. Jde o důsledek obsahu fytoestrogenů, látek, které se vážou na estrogenové receptory a dokáží tak stimulovat jejich funkce. Kromě sójových bobů můžete konzumovat i tofu, sójový sýr, případně tempeh, který je z fermentované sóji.

Lněná semínka

Na zdravé mastné tuky, omega-3 kyseliny, minerály zinek či hořčík, ale i na lignany a fytoestrogeny jsou bohatá také lněná semínka. Koncentrací živin se řadí mezi tzv. superpotraviny a zatímco pro muže jsou na jejich hormonální rovnováhu nevhodné, v případě žen jsou optimální potravinou. Každý den je snězte alespoň za hrst!

Chia semínka

Kromě lněných semínek můžete do svého stravování zařadit i chia semínka. Jejich výhodou je, že jsou bez lepku, takže jsou vhodné i pro celiaky. Kromě toho obsahují také spoustu omega-3 mastných kyselin, které pomáhají ke zlepšení hladiny cholesterolu. Mají pozitivní vliv i na krevní oběh a tak podporují lepší prokrvení genitálií.

Mléko a mléčné výrobky

Kravské mléko je velmi bohatým zdrojem fytoestrogenů a to kvůli tomu, že složení stravy skotu obsahuje rostlinné fytoestrogeny ve vysoké koncentraci. Plusem je vysoký obsah vlákniny. Pokud budete chtít posílit hladinu estrogenu v těle, kromě mléka můžete zkusit také sýry a jogurty, ideálně z tučného kravského mléka.

Hovězí maso

Kromě mléka umíte podpořit hladinu estrogenů i využitím masa z skotu. Hovězí patří přitom do kategorie červeného masa, které je tak trochu vnímáno problematicky. V rozumném množství, například jednou týdně, však má pozitivní vliv, navíc obsahuje mnohem více proteinů, než ostatní druhy masa.

Ořechy

Vynikající potravinou s vysokým obsahem rostlinných estrogenů, ale i hořčíku, zinku, omega zdravých tuků či aminokyselin jsou také ořechy. Díky tomu mají podpůrný účinek na hormonální rovnováhu, na libido i ženskou plodnost. Nejlepšími druhy jsou vlašské ořechy, pistácie a arašídy, které obsahují nejvíce fytoestrogenů.

Ryby

Celkově na lepší hormonální rovnováhu pomáhají také některé druhy ryb. Přestože neobsahují přímo fytoestrogeny, v jejich složení jsou mastné kyseliny a aminokyseliny, které podporují reprodukční a sexuální zdraví. Pokud do svého stravování přidáte lososa, makrely či sledě, určitě neuděláte chybu, právě naopak, uvidíte zlepšení stavu.

Batáty, quinoa a hnědá rýže

Tyto tři druhy příloh se už iv naší kuchyni postupně zdomácněly a to je jen dobře. Dokáží vám doplnit fytoestrogeny a zároveň obsahují dostatek komplexních sacharidů, vlákniny i důležitých stopových prvků pro zdraví pohlavní soustavy. Nebojte se je střídat jako přílohu k zelenině, masu nebo sóji a podpoříte tak své hormony.

Kokosový olej

Ve studené kuchyni i při pečení nebo smažení, kokosový olej má velmi flexibilní a široké využití. Můžete jej využít dokonce i navenek, ale v kuchyni má samozřejmě spíše vnitřní použití. Proč právě po něm sáhnout? Kromě toho, že stimuluje produkci estrogenů a dalších hormonů, podporuje také sexuální vitalitu a libido.

Luštěniny

Fazole, hrách a některé další luštěniny patří také do kategorie potravin, které vám mohou pomoci na lepší hormonální rovnováhu, zejména s ohledem na estrogeny v těle. Kromě fytoestrogenů obsahují také dostatek vlákniny a důležitých látek pro potenci a plodnost, mezi jinými kyselinu listovou, draslík, hořčík, železo či zinek.

Ovoce

Pokud rádi konzumujete ovoce, dobrou zprávou je, že i tato potravina vám může pomoci na estrogen a fungování pohlavní soustavy. Na fytoestrogeny jsou bohaté jahody, švestky, broskve, meruňky i jablka, které tak podporují hladinu estrogenu a jeho působení v těle. Sáhnout můžete po granátových jablkách, které obsahují antioxidanty.

Zelenina

Zelenina také obsahuje větší množství fytoestrogenů, které mohou pomoci na hormonální rovnováhu estrogenů u žen. Nejlepšími zdroji jsou špenát, rajčata, mrkev a zelí. Tyto suroviny jsou bohaté i na důležité minerály podporující plodnost u žen, stejně tak látky, které nepřímo podporují hladinu hormonů a estrogenu v těle.

Obiloviny

Zajímavým zdrojem fytoestrogenů a látek ovlivňujících estrogen a estrogenové receptory jsou i obiloviny. Celozrnná pšeničná mouka, kukuřice, ječmen, pšenice a produkty, které je obsahují, by proto měly být pevnou součástí vašeho jídelníčku. Ideální je využít je v podobě cereálií s kombinací ořechů a sušeného ovoce.

Pivo a víno

Přestože alkohol určitě nepatří k doporučeným prostředkům k posílení sexuálního zdraví, v případě hormonální rovnováhy u žen platí dvě výjimky. První je pivo, které je bohaté na zmíněné fytoestrogeny, druhou víno, které podporuje nejen hormonální rovnováhu, ale má také důležité živiny. Navíc, může mít stimulační vliv na libido.

Bylinné čaje

U nápojů ještě zůstaneme, konkrétně u čajů z bylin, které obsahují také dostatečné množství fytoestrogenů. Chcete-li podpořit estrogen a jeho hladinu v těle, vyzkoušejte čaje z máty peprné, jetele lučního, anděliky čínské, ašvagandy, hlohu nebo řeřichy. Koupit lze jako porcované čaje i jako bylinkové směsi ze sušiny.

Co ještě na pomáhá u žen na sexuální zdraví

Kromě složení jídelníčku je pro hladinu estrogenu důležitý také způsob stravování. Přísné diety či nárazové omezení příjmu potravin mají negativní vliv.

Jsou ovšem samozřejmě i faktory, které nelze příliš ovlivnit. Patří k nim věk, který může způsobit přirozený pokles hormonální rovnováhy, menopauza, chronická onemocnění ledvin nebo některá onemocnění reprodukční soustavy, zejména týkající se vaječníků. Nadměrná fyzická aktivita a stres estrogenům také nepomáhají.

Na podporu sexuálního zdraví naopak pomáhají:

 • celkově zdravější životní styl, včetně dostatku spánku a odpočinku
 • omezení kouření a konzumace alkoholických nápojů
 • dostatek pohybu na čerstvém vzduchu, ale ve správném objemu
 • pravidelný pitný režim, zejména ovocné šťávy a minerální vody
 • omezení stresu, včetně nadměrné práce nebo přesčasů
 • omezení mastných jídel, sladkostí a jídel s obsahem soli

Specifickým způsobem, jak lze lepší rovnováze estrogenů a ostatních důležitých hormonů, je hormonální jóga. Jedná se o speciální cvičení, které dokáže stimulovat přirozenou obnovu hormonů ve vaječnících, štítné žláze i hypofýze.

Ověřeným způsobem, jak podpořit sexuální zdraví u žen, jsou také přírodní afrodiziaka. Jde o bylinky, jejichž účinky směřují na komplexní hormonální rovnováhu, lepší fungování pohlavního aparátu a podporu močového systému. Ženám se doporučují užívat třezalku, andělika, šalvěj, pupalka, hloh či vitex, koupíte si je i jako čaje.

Jak podpořit mužské sexuální zdraví: eJoy® je přirozené řešení

Zapomínat není třeba ani na mužské sexuální zdraví. Na přírodním principu, tedy na složení sestávajícím z bylin, fungují i ​​podpůrné prostředky v podobě perorálních kapslí. Takovým příkladem je značka eJoy®, která je na trhu přes 5 let.

K jejím plusům patří tyto charakteristiky a vlastnosti:

 • optimální mix afrodiziak, aminokyselin a stopových prvků
 • silná koncentrace s důrazem na složky podporující erekci
 • bezproblémové užívání dlouhodobě i několik měsíců
 • snadné dávkování před pohlavním stykem i mimo něj
 • možnost výběru více velikostí balení dle potřeby
 • garance vrácení peněz v případě nespokojenosti s účinkem

eJoy® je přípravek, který se skládá z ověřených rostlinných extraktů Tribulusu, Macy, chilli a Saw Palmetta. Na podporu lepšího prokrvení penisu a celkově pohlavní soustavy jsou v přípravku obsaženy i L-Arginin a L-Citrulin. Pokud byste chtěli vědět něco víc o složení nebo si přípravek objednat, navštivte oficiální webstránku značky.

Užívání eJoy® může mužům pomoci i v tomto:

Lepší erekce a kvalitnější ztopoření: Prvořadým vlivem přípravku je zlepšení kvality erekce. Díky aminokyselinám podporujícím lepší prokrvení topořivých těles dochází k rychlejšímu nástupu erekce, její větší tvrdosti a delší výdrži.

Stimulace libida a více chuti na sex: eJoy® má také pozitivní vliv na sexuální apetit. Tento účinek je dosažen kombinací lepšího prokrvení pohlavní soustavy a podporou přirozené tvorby hormonu testosteron zvyšujícího mužské libido.

Podpora potence celkově i prostaty: Díky tomu, že přípravek obsahuje Saw Palmetto, podporuje také zdravé fungování prostaty. Plusem je pomoc s potencí a plodností a to díky obsahu vitamínů C a D a také Tribulusu stimulujícího testosteron.

Vlastní zkušenosti a závěrečné shrnutí

Na závěr bych se chtěl podělit io vlastní zkušenosti. Spolu s partnerkou jsme v minulosti měli problémy, které se týkaly sexuálního zdraví, naštěstí, už jsou pryč.

I podle vlastních zkušeností proto doporučuji:

 • omezit alkohol, kouření a nezdravá jídla, pro muže i pro ženy, všechny tyto faktory působí proti sexuálnímu výkonu a sexuálnímu zdraví
 • dopřát si dostatek odpočinku v noci, spánek je důležitý pro optimální hormonální hladinu, ať už jde o estrogen u žen nebo testosteron u mužů
 • snažit se mít pravidelný pohyb, sportovat a dělat nějakou fyzickou aktivitu, všechny tyto faktory podporují přirozenou tvorbu pohlavních hormonů
 • dobrým způsobem pro stimulaci tvorby pohlavních hormonů je i otužování, naopak, vyhýbat se třeba přetápění a těsnému spodnímu prádlu
 • míra stresu také do velké míry ovlivňuje hormonální rovnováhu, proto je třeba stres tlumit, ideálně omezením práce a více odpočinkem během dne
 • zapomínat byste neměli ani na pitný režim, ideální je, pokud jej tvoří čistá voda, minerální voda, ovocné šťávy a zeleninové šťávy, jde o optimální mix

Co se týče podpůrných prostředků, mužům určitě doporučuji je využívat. Není to žádná ostuda, právě naopak, jejich pozitiva jsou viditelná a byla by škoda se o ně připravit. Platí to i pro eJoy®, který dlouhodobě užívám as jeho účinky jsem nadmíru spokojen. Navíc je zde i jeho inovovaná receptura pro prodloužení výkonu eJoy® LONG.

Ženám doporučuji kombinovat změny jídelníčku na podporu estrogenu s režimovými opatřeními týkajícími se životosprávy. Výsledek bude stát za to a to pro oba partnery. Sexuální život totiž do velké míry ovlivňuje i spokojenost vztahu!

💡Co dalšího umíte udělat pro dosažení orgasmu

Muži umí ženský orgasmus a jeho dosažení ovlivnit zejména svým výkonem v posteli. Zde jsou důležitá pevná erekce a spolu s ní i dlouhá výdrž při milování.

Faktory s vlivem na výkonnost v posteli jsou životospráva, fyzická kondice, minimalizace stresu a zdravý životní styl. Udělat však můžete ještě něco navíc a toho využít afrodiziaka. Jedná se o skupinu látek, které mají stimulační účinek u muže na jeho sexuální apetit a celkově potenci. Taková afrodiziaka obsahují i ​​podpůrné přípravky pro muže.

Jedná se o preparáty, pro které jsou typické tyto výhody:

 • koupíte je bez nutnosti vyšetření u lékaře ai bez receptu
 • většinou jde o pilulky s perorálním užíváním, stačí je zapít vodou
 • složení je ověřeno a testováno, obsahuje pouze účinná afrodiziaka
 • k tomu jsou přidány některé látky podporující erekci a potenci
 • přirozené složení znamená minimum vedlejších účinků
 • přípravky jsou vhodné pro mladší i pro starší muže

Za zvláštní pozornost, zejména pokud jde o účinky a poměr ceny, kvality a složení, stojí značka eJoy®. Jde o podpůrný přípravek s recepturou z Velké Británie, který je na našem trhu již od roku 2016 a za tu dobu má desítky tisíc pozitivních recenzí.

Kromě standardního produktu má výrobce v nabídce i eJoy® LONG, který podporuje delší erekci a oddálení ejakulace. To jsou přesně ty faktory, které mají výrazný vliv na kvalitu vaginálního orgasmu u ženy. Přípravky můžete brát sporadicky, pouze těsně před pohlavním stykem, nebo i na denní bázi a dlouhodobě několik měsíců.

Zdieľajte:

Komentáre

Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Certifikace

Úřadem veřejného
zdravotnictví

Garance

vrácení peněz za
neotevřená balení

Vyrobeno

v Evropě
(Slovenská republika)

Diskrétní

doručení
balíku

Doprava zdarma

pro více než 1 balení
přes Zásilkovnu

100% přírodní

produkt v nejvyšší
kvalitě