• eJoy® - oficiální prodejce pro Českou republiku
logo eJoy®

Předčasná ejakulace

Předčasná ejakulace je sexuální dysfunkce. To znamená, že při pohlavním styku nebo před samotným zahájením dochází k vyvrcholení za velmi krátký čas, zhruba do šedesáti vteřin (do jedné minuty) nebo do 90 sekund. Laicky řečeno, že muž nedokáže ovládnout výron semene svého v takovém dostatečném čase, aby uspokojil svoji partnerku.

Nutno podotknout, že předčasná ejakulace není žádné onemocnění, protože samotná ejakulace probíhá tak, jak má, ovšem s tím rozdílem, že se uskuteční o něco dříve.

Předčasná ejakulace do velké míry ovlivňuje kvalitu sexuálního života obou partnerů. Pokud je tento stav vzácný, nic se neděje. Pokud však tento stav přetrvává je nutné jej řešit, aby se tak předešlo různým nežádoucím následkům, jako například rozpad vztahu či dokonce manželství.

Faktem však je, že tento problém je běžný. S předčasnou ejakulací má zkušeností téměř každý třetí chlap a mnozí tento problém ani neřeší, protože se buď stydí o tom mluvit či dokonce si to nechtějí přiznat. Je pochopitelné, že muži v takovém případě pociťují frustraci, ale není řešením, pokud se chlap v takovém případě vyhýbá samotnému sexuálnímu styku. A právě proto je nutné tento problém řešit.

Typy předčasné ejakulace

Rozlišují se dva základní typy předčasné ejakulace. Jsou jimi:

 • Primární typ předčasné ejakulace – v tomto případě se muži s problémem předčasné ejakulace setkali už při první sexuální zkušenosti a při dalších sexuálních stycích tyto problémy i nadále přetrvávají.
 • Získaný typ předčasné ejakulace – v tomto případě se jedná o případ, kdy se čas na „zdravou“ ejakulaci, tedy přiměřený čas zkracuje. Spouštěčem tohoto typu předčasné ejakulace může být například zdravotní problémy se štítnou žlázou nebo prostatou, psychické problémy a mnoho jiného.

Existují i ​​případy, kdy muž považuje svůj čas potřebný na ejakulace za velmi krátký a cítí se nespokojený. V takovém případě mluvíme o subjektivní předčasné ejakulaci.

Faktory ovlivňující předčasnou ejakulaci

Předčasná ejakulace obvykle doprovází mužů v mladém věku, kteří ještě neměli první sexuální zkušenosti, čili těch nezkušené. Nicméně pozitivem je, že v tomto případě se dá docela rychle odstranit. Rovněž může být způsobena příliš velkou citlivostí penisu nebo dokonce nedostatkem serotoninu v těle (látka, která se stará o procesy v nervové soustavě).

Kromě výše zmíněných příčin je předčasná ejakulace provázena řadou jiných faktorů, kterými nejvíce rizikovými jsou například:

 • genetická predispozice
 • špatný zdravotní stav
 • poruchy štítné žlázy
 • problémy prostaty (záněty)
 • nezdravý životní styl (zejména drogy, alkohol, cigarety, ale i nadváha)
 • emoce, rozpaky a deprese
 • stres a strach
 • abnormální hladina hormonů
 • problémy ve vztahu
 • nový vztah, nová partnerka
 • nepravidelný sexuální styk
 • traumatická sexuální zkušenost z dětství
 • užívání některých druhů léků
 • a jiné

Jak řešit předčasnou ejakulaci?

Velkou výhodou je, že předčasnou ejakulaci zvládnete vyřešit i doma za zavřenými dveřmi. Existují různé způsoby a techniky, díky kterým zvládnete vyřešit svou předčasnou ejakulaci. V následujících řádcích se dočtete o možných způsobech a technikách, díky kterým je možné zvládnout předčasnou ejakulaci.

Samozřejmě, v některých případech, zejména v těch, kdy předčasná ejakulace způsobuje výraznější problémy a kdy ani „domácí“ techniky nepomáhají, je už nutné vyhledat pomoc odborníka, konkrétně sexuologa.

Techniky na zvládnutí předčasné ejakulace

Existují dvě techniky, které pomohou zvládnout předčasnou ejakulaci:

 • Technika start – stop – toto cvičení je nejběžnější metoda, ale za to velmi účinná. Spočívá v tom, že muž masturbuje, při vyvrcholení (respektive těsně pro ním) přeruší masturbování. Tento „cvik“ se opakuje i několikrát za sebou, nebo až do tehdy, pokud je muž schopen zvládnout vysoký stupeň sexuálního vzrušení bez předčasné nebo samovolné ejakulace. Následně je možné zkusit tento nácvik i mokrou rukou, která je simulací vnikání do vagíny ženy. Opět se toto cvičení opakuje, dokud muž nezvládne vzrušení
 • Technika stisku – tato technika je vlastně upravená první technika start-stop. V tomto případě přijde na řadu partnerka, která stimuluje muže penis a při vyvrcholení stiskne žalud penisu.

Kromě zmíněných technik je osvědčené využít například i masturbaci před sexuálním stykem, nejlépe zhruba jednu až dvě hodiny před ním. Tím si zajistíte mnohem větší výdrž, protože vaše vzrušení bude více pod kontrolou a ne tak intenzivní.

Znecitlivění penisu pomocí přípravků nebo pomocí kondomu

V některých případech může být předčasná ejakulace způsobena vyšší citlivostí a v tomto případě je možné vyzkoušet přípravek na znecitlivění penisu, který se nanáší na penis zhruba půl hodinu před sexuálním stykem (v některých případech přímo před sexuálním stykem). Díky přípravku by měla být snížena citlivost, což má za následek požadované oddálení ejakulace. No může se stát, že citlivost bude snížena iu partnerky.

Na trhu je množství dostupných druhů těchto přípravků, ať už v podobě gelů nebo krémů, stačí si jen vybrat. Důležité je upozornit na možnost, že při používání takového přípravku mohou nastat vedlejší účinky. Například můžete dostat alergickou reakci ale mít průjem, proto je vhodné se před použitím poradit se svým lékařem.

Mnoho mužů uvádí, že při používání kondomů mají mnohem nižší citlivost než bez nich, a tím pádem se jim také oddaluje ejakulace. Důležité je vybrat si ten správný kondom. Lepší a účinnější je sáhnout po takovém, který je vyroben z hrubšího materiálu.

Kegelovy cviky

Kegelovy cviky byly původně pro těhotné ženy a měli za úkol posílit svalstvo pánevního dna. Toto svalstvo u mužů zvládne ovládat nejen vznik erekce, ale i oddálení ejakulace. Tento cvik je vlastně simulace zadržení močení. Probíhá tak, že se stahuje zmíněné svalstvo, pár vteřin se drží a poté uvolní. Cvičení se opakuje vícekrát.

Tyto cviky mají řadu účinků:

 • Zlepší průtok krve v penise – cviky rozproudí krev v penisu, čímž zvládne být více ztopořený a tím pádem je i delší erekce
 • Vyšší výdrž při styku – muži mají díky těmto cvikům kontrolu nad svým penisem, ale také mnohem lepší výdrž a nepohorší ihned na začátku sexuálního aktu
 • Tvrdší penis – dalším pozitivním účinkem Kegelova cviků je tvrdší penis, který je více vzpřímený
 • Zdraví prostaty -pružnejšie a pevnější svalstvo napomáhá zdraví prostaty, ale i pohlavním orgánům

Komunikace ji klíčová

Mnoho párů tuto skutečnost podceňuje. Stejně jako ve vztahu, tak i v sexuálním životě je velmi důležitá komunikace. To znamená vyjádření pocitů (těch dobrých a i těch špatných), tužeb, snů a fantazií. Jednoduše je nutné se o sexu mluvit.

Pokud se neumíte mluvit, přičemž důvodem může být například strach či stud, pak se vám vzniklé problémy budou opravdu velmi těžko řešit, a popravdě, spíše se budou prohlubovat. Možná právě muž (nebo žena) nic neřekne, protože má strach a tím pádem i sexuální život nefunguje tak, jak má. Právě proto je komunikace velmi důležitá. Komunikujte mezi sebou a věřte, že i kvalita sexuálního života bude na lepší úrovni.

Výživové doplňky na předčasnou ejakulaci

Na trhu je několik výživových doplňků, které napomáhají zlepšit ejakulace, podpoří libido a mají celkově pozitivní vliv na sexuální život či psychiku muže. Výhodou těchto výživových doplňků je, že mají čistě přírodní složení. Obsahují unikátní složení několika bylin jako například:

 • Kotvičník zemní (nebo Tribulus terrestris), který ovlivňuje udržení optimální hladiny testosteronu a podporuje sexuální touhu
 • Maca peruánská napomáhá udržovat sexuální aktivitu
 • L-Arginin je velmi důležitá aminokyselina, která má vliv na erekci
 • A mnoho jiných

Nejznámější výživové doplňky jsou například eJoy LONG, Zerex, Tribe či Climax control.

 

 

Zdieľajte:

Komentáre

Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Certifikace

Úřadem veřejného
zdravotnictví

Garance

vrácení peněz za
neotevřená balení

Vyrobeno

v Evropě
(Slovenská republika)

Diskrétní

doručení
balíku

Doprava zdarma

pro více než 1 balení
přes Zásilkovnu

100% přírodní

produkt v nejvyšší
kvalitě