• eJoy® - oficiální prodejce pro Českou republiku
logo eJoy®

Problém jménem mykóza

sexuální přenosné nemoci

Mykóza je kožní onemocnění, které trápí stejně muže i ženy. Často se vyskytuje v intimních partiích a způsobuje omezení sexuální aktivity na delší období. Zatímco ženy řeší intimní problém v ordinací ženského lékaře, muži většinou berou situaci do vlastních rukou a nesvěřují se s delikátním problémem často ani své partnerce. Toto onemocnění sice není vážné, jeho zanedbání však může vést k nepříjemným dlouhodobějším následkům.

Svědění, pálení, zarudnutí či drobné vyrážky. To jsou nejčastější příznaky mykotického onemocnění, které se objevují nejen u něžnějšího pohlaví. V případě, že trpíte těmito nebo podobnými problémy, na nic nečekejte a začněte s léčbou co nejdříve. Pokud totiž příznaky zanedbáte a nebudete jim věnovat dostatek pozornosti, může vás mykóza potrápit i opakovaně.

Příčiny vzniku mykózy a léčba

V trávicím a pohlavním ústrojí lidského těla se nacházejí různé mikroorganismy a kvasinky, které jsou nápomocné při zajišťování správného fungování mnoha procesů. Pokud však dojde k jejich přemnožení, začnou způsobovat potíže například v oblasti genitálií. Právě přemnožení je důvodem vzniku infekce – mykózy, která se považuje za zánětlivé onemocnění. U mužů je infekce viditelná na žaludu či předkožce, u žen nejen na povrchu vagíny ale iv jejím nitru. Důvody přemnožení těchto mikroorganismů je mnoho, může jít například o nedostatečnou hygienu (hromadění bakterií v oblasti předkožky u mužů), nošení potaženého oblečení, strava bohatá na cukry, snížená obranyschopnost organismu a mnohé jiné. Kromě výše zmíněných projevů se může objevit i olupování kůže či vylučování bělavého výtoku. Mykóza se přenáší mezi partnery i pohlavním stykem. Pokud jí například trpěla partnerka a nebyla z ní na 100% vyléčena, může ji při sexu přenést na partnera a naopak. Mykóza je sice nepříjemné onemocnění způsobující diskomfort v běžném i sexuálním životě, ale léčba není náročná. Nejdůležitější je dostatečná a pravidelná hygiena (nedoporučuje se používání klasických parfémovaných mýdel a sprchových gelů), nošení prodyšného bavlněného spodního prádla, omezení sexuálního styku během léčby, sedavé lázně s přípravky bojujícími proti kandidózy a úprava jídelníčku – zejména omezení příjmu cukru, konzumace dostatku zeleniny, vlákniny a dodržování pitného režimu. Při méně závažných stavech si pacient vystačí s přípravky, které jsou volné dostupné v lékárnách. Pokud však mykóza trvá delší dobu a domácí léčba je neúspěšná, případně jsou příznaky silné a nepříjemné, neváhejte a navštivte lékaře (kožního, urologa). Ten naordinuje podle stavu léčbu a vysvětlí vám vše podstatné.

Zdieľajte:

Komentáre

Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Certifikace

Úřadem veřejného
zdravotnictví

Garance

vrácení peněz za
neotevřená balení

Vyrobeno

v Evropě
(Slovenská republika)

Diskrétní

doručení
balíku

Doprava zdarma

pro více než 1 balení
přes Zásilkovnu

100% přírodní

produkt v nejvyšší
kvalitě