• eJoy® - oficiální prodejce pro Českou republiku
logo eJoy®

Problémy s potencí (nejen) v mladém věku

poruchy potence

Problémy s erekcí, ejakulací či odborné označení erektilní dysfunkce. Tyto obtíže bývají často souhrnně označovány jako impotence. Slovo impotence označuje slabost respektive naprostou neschopnost docílit ztopoření penisu, jde tedy o nemožnost sexuálního styku. Muž ani jeho partnerka nedokáží nabudit penis k erekcí žádným způsobem a pokud se jim to i podaří, penis si uchová tvrdý stav jen krátkou dobu. Pohlavní styk je proto téměř nemožný. S impotencí se většinou setkávají páni okolo 50-tého roku života, ale stále častěji se s problémovou erekcí setkávají i mladí muži – třicátníci. V čem tkví příčina impotence?

Proč právě já?

To je otázka, kterou si klade množství lidí. Vždy, když člověka postihne nějaké neštěstí nebo se do jeho života připlete vážnější onemocnění, nastává hluboké zamyšlení nad tím, proč. I muži si při nástupu problémů s erekcí kladou tuto otázku. Jde přece o hluboký zásah do jejich psychiky a intimního života. Pokud není faktorem spouštějícím impotenci věk muže (tedy pokud mluvíme o mladém muži), může se erektilní dysfunkce objevit jako důsledek jiných onemocnění, například srdečně-cévních onemocnění, problémů s krevním tlakem, onemocnění ledvin či cukrovka. Impotenci přitom nemusí spustit samotné onemocnění ale léky, které muž kvůli danému onemocnění užívá. Dalšími důvody jsou například překonány úrazy či operace v oblasti pohlavních orgánů, nevyrovnané hladiny hormonů a různé psychologické problémy. Samozřejmě, problémy s erekcí nastávají i při užívání drog, alkoholu či kouření.

Všímejte si první příznaky

Impotence se nedostaví ze dne na den. Problémy se ztopořením penisu přicházejí postupně, proto je třeba všímat si už počáteční varovné signály. Zcela prvním příznakem, který vám naznačí, že se s vaší mužností něco děje, je ochabnutí penisu během samotného pohlavního styku. Zejména páni, kteří se před tím s podobnou situací nesetkali, si ihned uvědomí, že něco není v pořádku. Nemusí jít přitom o úplné ochabnutí, stačí postupná ztráta tvrdosti. Pokud si muž tento znak nevšímá a nesnaží se zjistit příčinu a odstranit ji, ochabnutí bude „nabírat na obrátkách“ a za pár měsíců dojde k opravdové impotenci.

Není impotence jako impotence

Existují dva druhy impotence. Primární se nevyskytuje příliš často a je způsobena psychologickými faktory. Pokud má muž strach ze sexuálního styku, stydí se před svou partnerkou případně se obává selhání, může si sám přivodit tento druh impotence. Sekundární impotence se objevuje u mužů s rostoucím věkem. I přesto, že dosavadní sexuální život nepociťoval muž žádné problémy, může u něj nastat problém s erekcí jako blesk z čistého nebe.

 

 

 

Zdieľajte:

Komentáre

Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Certifikace

Úřadem veřejného
zdravotnictví

Garance

vrácení peněz za
neotevřená balení

Vyrobeno

v Evropě
(Slovenská republika)

Diskrétní

doručení
balíku

Doprava zdarma

pro více než 1 balení
přes Zásilkovnu

100% přírodní

produkt v nejvyšší
kvalitě