• eJoy® - oficiální prodejce pro Českou republiku
logo eJoy®

Sex bez následků

Sex prostě patří k životu. Oddávají se mu mladí, zralí i postarší lidé. Požitek ze sexuálního styku, který končí orgasmem, je prostě zážitkem. Toužíme po něm znovu a znovu, často by se dalo hovořit o závislosti. Kdo jednou okusí dokonalý sex, neumí si bez něj představit život. Jak si však užívat bez nechtěných následků?

Hormonální antikoncepce

Antikoncepce určená výhradně pro ženy. Její užíváním se mění hormonální profil a v těle ženy probíhají procesy, které zabraňují otěhotnění. Pozor je třeba dávat na pravidelné užívání, i jedna zapomenuta tabletka může zapříčinit nechtěné těhotenství. Důležité jsou také kontroly u ženského lékaře, který odběrem krve kontroluje stav jater (ať její užívání tablet neškodí), hormonální profil a celkový zdravotní stav. Při užívání hormonální antikoncepce se nedoporučuje požívání většího množství alkoholu či kouření. Nevýhodou může být finanční náročnost, protože tablety nejsou nejlevnější záležitostí. Úspěšnost ochrany před početím sice není 100% -ní, ale ze všech dostupných forem antikoncepce je užívání tablet nejspolehlivější.

Prezervativ

Kondom patří spolu s hormonálními tabletami k nejčastěji používaným formám antikoncepce. Jeho spolehlivost sice není 100% -ní a existuje množství případů, kdy i přes použití kondomu otěhotní, přesto je velmi oblíbenou formou ochrany během pohlavního styku. Hlavní výhodou oproti jiným formám antikoncepce je fakt, že chrání partnera či partnerku i před nákazou pohlavními chorobami. Kromě toho existuje na trhu velký výběr kondomů – různé velikosti, materiály, vůně, kvalita a různé cenové kategorie, na své si tedy přijde každý. Co se týče nevýhod, mnohým párům vadí, že s kondomem neprobíhá sex „kůže o kůži“ a také je třeba dávat pozor, aby byl kondom během sexu na svém místě a nesklouzl.

Přerušovaný styk

Hlavní a v podstatě i jedinou výhodou přerušovaného styku je finanční nenáročnost. Jelikož není třeba nakupovat antikoncepci v podobě tablet, prezervativů, nitroděložního tělíska či jiných forem ochrany před nechtěným otěhotněním, vaše peněženka nebude trpět. Přerušovaný styk má však více rizik a nevýhod než výhod. Hlavní nevýhodou je vysoká pravděpodobnost pozdního ukončení styku a riziko ejakulace „dovnitř“, ejakulát tedy může skončit uvnitř partnerky. Na druhé straně, pokud styk skončí předčasně, často se stává, že partnerka nestihne dosáhnout orgasmu. Pozornost si také zaslouží takzvaná kapička lásky – tekutina, kterou penis vylučuje během erekce před samotnou ejakulací. Tato tekutina může obsahovat spermie, a tedy může dojít k otěhotnění.

Neplodné dny

Metodu plodných a neplodných dní většinou využívají páry, které neuznávají jiné formy antikoncepce. Princip spočívá ve výpočtu plodných dnů (měřením bazální teploty, sledováním ovulace a podobně), kdy je sex zakázán. Tato metoda je však velmi nepřesná a často vede právě k těhotenství.

Zdieľajte:

Komentáre

Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Certifikace

Úřadem veřejného
zdravotnictví

Garance

vrácení peněz za
neotevřená balení

Vyrobeno

v Evropě
(Slovenská republika)

Diskrétní

doručení
balíku

Doprava zdarma

pro více než 1 balení
přes Zásilkovnu

100% přírodní

produkt v nejvyšší
kvalitě