• eJoy® - oficiální prodejce pro Českou republiku
logo eJoy®

Sex v těhotenství

Pokud jsou partneři zvyklí dopřát si sexuální zážitek pravidelně, kdykoli a kdekoli mají chuť, nastane pro ně během období těhotenství zvláštní období plné otázek a nejistoty jak je to s pohlavním stykem. Různé páry mají na toto období odlišný názor a každý je přesvědčen o tom, že právě jeho řešení je to nejlepší. Někteří ukončí sexuální aktivitu jakmile se dozvědí o radostném očekávání, jiní pokračují v sexu do období, dokud má budoucí maminka chuť a sex jí nevadí, další se milování nevyhýbají až do konce těhotenství.
Vše záleží na zdravotním stavu partnerky a miminka. Větší stres jako samotná maminka prožívá mnohokrát partner, který se bojí, aby miminku neublížil a mnoho mužů se právě z tohoto důvodu začne sexu v těhotenství vyhýbat. Otázku o vhodnosti milování se si kladou i ženy, které berou větší ohled na zvětšující se bříško a jejich přístup je z pochopitelných důvodů velmi zodpovědný.

Áno? Ne? Jak?

Obecně sexuální styk během bezproblémového těhotenství zakázán není. V případě, že je s maminkou i miminkem vše v pořádku a neprojevily se žádné potíže (při nichž by styk mohl způsobit předčasný porod nebo potrat) a těhotenství není rizikové, sexu se nemusí ani jeden z partnerů obávat. Pokud partnerka pochybuje, může se poradit se svým lékařem, který ji ujistí, že je vše v pořádku. Lékař pacientku obvykle upozorní i sám, že sexuální aktivity nejsou vhodné, pokud se vyskytnou určité potíže či pochybnosti o zdravotním stavu. Pro množství párů je sex během těhotenství tabu z jednoduchého důvodu – bojí se, aby stykem děťátku neublížili. Dítě je v matčině těle dobře chráněné, obavy proto mohou partneři odhodit. Kromě toho je sex během těhotenství důležitý, protože utužuje vztah a partner nemá pocit, že je „na druhé koleji“. Pokud jeden z partnerů začne sex během těhotenství odmítat, může to mít negativní vliv na toho druhého a v některých případů dochází ik poškozena vztahu. Žena si může začít připadat neatraktivní a pohrává se s myšlenkou na partnerovu nevěru, muž se může cítit odstrčený a začne doslova žárlit na dítě. Během tohoto složitého období je nutná vzájemná ohleduplnost. Pokud se žena necítí během sexu pohodlně a akt je doprovázen nepříjemnými pocity, muž by ji neměl nutit. Mnoho lékařů sex během těhotenství dokonce doporučuje – zabezpečuje prý lehčí průběh porodu. Ve vyšším stadiu těhotenství se sice sex nezakazuje (pokud je bezproblémové), ale doporučuje se přerušovaný styk, tedy vyvrcholení mimo vagíny – spermie totiž obsahují látky, které dokáží vyvolat předčasný porod. Naopak, receptem pro maminky, které již měly porodit a ještě stále se miminku na svět nechce, se doporučuje právě sex s přímým vyvrcholením, aby se porod čím dříve dostavil. I když jsou sexuální touhy někdy opravdu silné, vždy je třeba brát ohled na partnerčin stav a pokud se milování z různých důvodů nedoporučuje, raději s ním počkat do vhodné doby.

 

Zdieľajte:

Komentáre

Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Certifikace

Úřadem veřejného
zdravotnictví

Garance

vrácení peněz za
neotevřená balení

Vyrobeno

v Evropě
(Slovenská republika)

Diskrétní

doručení
balíku

Doprava zdarma

pro více než 1 balení
přes Zásilkovnu

100% přírodní

produkt v nejvyšší
kvalitě