• eJoy® - oficiální prodejce pro Českou republiku
logo eJoy®

Sex ve zralém věku

 

Na svůj první sexuální zážitek se mladí lidé většinou velmi těší a jsou plní očekávání, jaký je milostný život a co mohou od prvních zkušeností čekat. V dnešní době nemají problém setkat se sexualitou kdekoliv a kdykoliv – ať už ve filmech, televizí, časopisech a internetu, přístup k informacím je na jiné úrovni než to bylo kdysi. Mladí lidé mají v této oblasti prostudovaných množství „poučných“ zdrojů, proto se cítí před prvním milováním jistější a sebevědomější.

Sex si většinou oblíbí a neustále zkoušejí nové praktiky a pomůcky. S postupem času a měnícím se věkem se sexuální život mění. Množství mužů se stárnutí obává – mají strach, že jejich erekce nebude tak silná jako za mlada, budou jejich trápit různé problémy s prostatou a ejakulace nebude dostatečná. Tyto obavy jsou často neopodstatněné ai sex ve zralém věku může přinášet radost bez větších problémů. V jistém věku začne testosteron (mužský hormon) opravdu ubývat. Protože je zodpovědný za libido a pohlavní činnost, chuť na sex začne klesat a výše zmíněné problémy s erekcí či vyvrcholením se objevují častěji. No nejsou pravidlem! I když někteří muži začnou snižovat počet pohlavních styků z obavy před selháním a jiní sex zcela vyloučí ze seznamu svých oblíbených aktivit, pro některé může sexuální život pokračovat dál bez jakéhokoli omezování se.

 

Jak si pomoci

I ve zralém věku si chtějí mnohé páry nadále bezstarostně užívat a ani nepomyslí na to, že by měli sex omezit či vyloučit. I přesto, že v mladém věku je sex intenzivnější (z hlediska četnosti pohlavních styků), ve starším věku je kvalitnější. Množství párů se například podaří dosáhnout souhru v orgasmu právě ve zralém věku. Jak se dá předem předejít různým sexuálním problémům? Sex je v podstatě cvičení. Když pravidelně cvičíte, udržujete svalstvo a celé tělo v dobré kondici a jste ve formě. Se sexem je to přesně tak. Pokud pravidelně provádíte sexuální aktivitu, pohlavní orgány se přizpůsobí, zvyknou si na pravidelnost a déle se udrží v požadované formě. Pokud se přece jen vyskytnou určité problém, nebraňte se používání různých sexuálních pomůcek. Nenazývají se pomůckami jen tak, jsou na to, aby pomáhaly. Sexuální hračky udělají sex vzrušujícím, intenzivnějším a důležitá je také samotná předehra. U starších párů by měl být součástí předehry například lubrikační gel, masážní gely či vibrátory. Představivosti se přece meze nekladou. Stačí experimentovat, objevovat nové možnosti a zahodit stydlivost za hlavu. Máte už přece svůj věk a je jen na vás jak si chvíle plné vzrušení a žádostivosti ještě více zpestříte.

 

 

Zdieľajte:

Komentáre

Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Certifikace

Úřadem veřejného
zdravotnictví

Garance

vrácení peněz za
neotevřená balení

Vyrobeno

v Evropě
(Slovenská republika)

Diskrétní

doručení
balíku

Doprava zdarma

pro více než 1 balení
přes Zásilkovnu

100% přírodní

produkt v nejvyšší
kvalitě