• eJoy® - oficiální prodejce pro Českou republiku
logo eJoy®

Složení eJOY® – Aminokyselina L-Arginin: dávkování, účinky pro ženy a muže, možné nežádoucí účinky a zkušenosti

Aminokyseliny

L-Arginin, semi-esenciální aminokyselina s mnoha prospěšnými zdravotními pozitivy na organismus, se stává stále více předmětem zájmu. Platí to pro muže i ženy a to nejen v oblasti podpory sportovního výkonu, ale také sexuálního zdraví.

V následujících řádcích se proto podíváme na účinky, které aminokyseliny nabízí, způsob jejího užívání, doporučené dávkování a také na její komplexní působení v těle. Chcete-li vědět, ve kterých potravinách se nachází, jestli má i nějaké nežádoucí nebo vedlejší účinky a jak pomáhá na sexuální výkon, čtěte dál a vše se dozvíte.

Co je L-Arginin, charakteristika, zdroje a tvorba v těle

L-Arginin je aminokyselina, tedy látku, která je stavebním materiálem pro bílkoviny. Částečně si ji tělo dokáže vyrobit, ale ne vždy dostatečné množství.

Tuto aminokyselinu primárně charakterizuje schopností podpořit tvorbu oxidu dusnatého v organismu, což je látka nezbytná pro funkci cévního systému. Kromě toho se v těle podílí na syntéze bílkovin, enzymů i jiných důležitých molekul.

Pokud jde o jeho tvorbu a hladinu v těle, je třeba vědět:

 • skvělým zdrojem L-Argininu jsou maso a ryby, přičemž nejvíce ho obsahuje hovězí a kuřecí maso, z ryb jsou nejlépe losos, tuňák nebo pstruh
 • najdete ho iv luštěninách, jako jsou fazole nebo čočka, obsahují ho i lněná a slunečnicová semínka a je v páru ořechách nebo mandlích
 • také mléčné výrobky, jako jsou jogurty, tvaroh, zakysaná smetana a ze sýrů zejména parmazán, niva a oštiepek, jsou vynikajícím potravinovým zdrojem
 • L-Arginin tělo vytváří při procesech v ledvinách, játrech a mozku, přičemž vzniká v biochemickém cyklu močoviny s vylučováním amoniaku

Samotná aminokyselina se v organismu mění na oxid dusnatý, který je důležitý pro tělesné funkce i pro celkovou vitalitu a energii. Kromě toho je L-Arginin jednou ze základních stavebních látek pro tvorbu dalších aminokyselin, například L-Citrulin nebo L-Ornitin. To je také důvod, proč je třeba mít této aminokyseliny v těle vyšší množství.

Tělo si však většinou neumí vyrobit dostatek L-Argininu a stačit nemusí ani potraviny. V situacích, kdy je zapotřebí zvýšit jeho hladinu, například při sportovním výkonu nebo na podporu krevního oběhu, je třeba jej doplnit dodatečně přes přípravky.

V jakých oblastech a jaké účinky má pro muže a pro ženy

L-Arginin má účinky v různých oblastech, přičemž hraje klíčovou roli zejména u fyzicky aktivních lidí. Zajímavé je také to, že pokud jde o pohlavní soustavu a sexuální zdraví, jeho účinky odlišné pro muže a pro ženy, ale v zásadě nenahraditelné.

Mezi jeho nejvýraznější oblasti působení patří:

Potence mužů: L-Arginin má pozitivní vliv na plodnost a potenci mužů díky své schopnosti podporovat produkci oxidu dusnatého. Aminokyselina je klíčovým faktorem při tvorbě zdravých a pohyblivých spermií, což je nezbytné pro úspěšné oplodnění. Sekundárně tak přispívá k jejich lepšímu zrání a úspěšnosti.

Vyšší libido u mužů i žen: Svými účinky aminokyselina stimuluje libido u obou pohlaví a to díky její schopnosti zlepšit průtok krve do pohlavních orgánů. Tím se zvyšuje citlivost a podporuje přirozená sexuální touha. Kromě toho, L-Arginin pozitivně ovlivňuje hormonální rovnováhu, což má výrazný vliv na libido právě u žen.

Kvalitnější erekce: L-Arginin přispívá ke kvalitnější erekci prostřednictvím zlepšení průtoku krve do penisu. Tato aminokyselina stimuluje produkci oxidu dusnatého, což je látka uvolňující cévy a umožňující lepší a trvanlivější průtok krve do genitálií. Tím se přirozeně a dlouhodobě dosáhne rychlejší, silnější a déle trvající erekce.

Podpora krevního oběhu a cév: Tato látka je klíčová pro cévní funkci díky její schopnosti podporovat tvorbu oxidu dusnatého, který je důležitý pro uvolnění cévních svalů a rozšíření cév, pomáhá na krevní oběh. Zlepšuje průtok krve, snižuje vysoký krevní tlak a napětí v cévách. Výsledkem jsou lepší pružnost a pevnost cév.

Podpora imunitního systému: Významnou roli hraje látka i při podpoře imunitního systému. Aminokyselina je nezbytná pro syntézu bílkovin, které tvoří základní strukturu imunitních buněk. Pomáhá při aktivaci imunitních reakcí a podporuje tvorbu látek potřebných pro boj s infekcemi a patogeny, včetně virového původu.

Snížený stres a únava: L-Arginin pozitivně ovlivňuje také úroveň stresu a únavy a to právě díky jeho schopnosti podporovat uvolňování oxidu dusnatého, což má uklidňující vliv na nervový systém. Tím se zlepšuje celková mentální pohoda a odolnost vůči stresovým situacím. Podporuje také syntézu bílkovin, které potlačují únavu.

Podpora svalové regenerace: Aminokyselina je nezbytná pro tvorbu bílkovin, které jsou stavebními kameny svalové tkáně. Po náročném fyzickém cvičení je důležité, aby se svaly mohly rychle obnovit a opravit svoji strukturu. L-Arginin tak přispívá k rychlejší a efektivnější svalové regeneraci po tréninku a k budování svalstva.

Lepší výkon při sportech: Jelikož L-Arginin podporuje tvorbu oxidu dusnatého, pozitivně působí i na sportovní výkony. Uvolnění cév a zlepšení cirkulace krve umožňuje svalům pracovat efektivněji a vytrvaleji během fyzické aktivity. Navíc, zmiňovaná syntéza bílkovin má význam i pro svalstvo a to zase ovlivňuje sportovní výkon.

Jak k užívání přes různé formy a doporučená denní dávka

Jak je vidět, L-Arginin je významnou aminokyselinou, která přináší mnoho prospěšných účinků pro zdraví. Abyste je mohli vyžít naplno, je třeba zvolit vhodnou kombinaci forem jejího příjmu a to včetně optimálního užívání a denního dávkování.

Jedním z nejpřirozenějších způsobů, jak získat L-Arginin, je přes stravu. Výše zmiňované potraviny patří k bohatým zdrojům této aminokyseliny. Na druhou stranu, chcete-li podpořit fyzický výkon či sexuální život, pouze potraviny stačit nebudou. V tom případě jsou ideální doplňky výživy ve formě perorálních kapslí, tablet nebo prášků.

Pokud jde o pilulky a tobolky, standardní denní užívání zahrnuje 1 až 2 dávky. V případě prášku je to do 2.000 mg, kde se prášek rozmíchá s vodou nebo ovocnou šťávou.

Pro některé případy může být aminokyselina L-Arginin k dispozici také ve formě krémů nebo gelů určených k místní aplikaci těla. Jedná se o specifické přípravky na podporu svalstva ať už před výkonem, během něj nebo na regeneraci.

Doporučená denní dávka i doba použití L-Argininu se liší v závislosti na individuálních faktorech, včetně věku, pohlaví, fyzické aktivity a zdravotního stavu. Obecně se doporučuje užívat 2 až 6 g denně, ideálně ve více dávkách během dne. Pokud jde o podporu sportovního výkonu, ideální je užití 30 až 60 minut před ním.

Možné vedlejší a nežádoucí účinky, rizika a kontraindikace

Aminokyselina L-Arginin je pro tělo přirozená, proto by se nemělo stát, že by měla nějaké závažné vedlejší účinky. Její užívání není pro zdravého člověka rizikové.

Na druhou stranu, vliv látky na krevní oběh, oxid dusnatý či krevní tlak může být komplikací ve spojení s některými léky, onemocněními nebo změnami zdravotního stavu. Na začátku užívání je proto třeba všímat všech neobvyklých projevů.

Zvýšená pozornost je na místě v těchto případech:

 • osoby trpící onemocněními srdce, ledvin a jater by měly konzultovat s lékařem užívání L-Argininu, totéž platí i tehdy, pokud máte nízký tlak
 • pokud jste měla herpesové infekce, měla byste užívání omezit, aminokyselina může podpořit růst herpesových virů a tedy i vyrážek na kůži
 • pokud jde o interakce s léčivy, pozor by si měli dát lidé užívající léky k regulaci krevního tlaku a činnost srdce, může tam dojít k vlivu na účinnost
 • muži a ženy s autoimunitními onemocněními a užívající léky na zvýšení imunity by se měli před užíváním aminokyseliny poradit se svým lékařem

V některých případech může nadměrný příjem L-Argininu způsobit typické krátkodobé negativní jevy, zejména žaludeční nepříjemnosti, nevolnosti, zvracení a plynatost. Pozor by si měly dát samozřejmě těhotné a kojící ženy, v jejich případě se většina doplňků ani nedoporučuje. Někteří lidé mohou mít pozorovat užívání bolesti hlavy.

Nejčastější dotazy o L-Argininu a jeho účincích

Všechny výše zmíněné účinky a oblasti působení vyvolávají na online fórech množství zájmu a otázky související s aminokyselinou. Platí to jak u mužů, kteří se věnují sportu, tak u žen, které hledají možnosti, jak zlepšit svůj sexuální život.

Mezi nejčastější témata s L-Argininem patří tato:

Může být prospěšný pro lidi s metabolickými onemocněními?

Ano, L-Arginin může být prospěšný pro osoby trpící metabolickými onemocněními. Tato aminokyselina může pomoci zlepšit cévní funkci, regulovat hladiny glukózy a zlepšit metabolismus tuků, což je důležité při řízení metabolických onemocnění, včetně diabetu nebo obezity. Před zahájením užívání látky se však poraďte s lékařem.

Jak dlouho trvá, než se objeví první účinky L-Argininu?

Čas, kdy se začnou objevovat první efekty užívání L-Argininu je samozřejmě individuální a to u mužů iu žen. Ve většině případů jsou však první zlepšení patrná již během několika dní, maximálně 1 až 2 týdnů. Týká se to krevního oběhu as tím spojených vlivů na sportovní výkon, nervový systém au mužů i na erekci.

Má aminokyselina vliv na sexuální život a pokud ano, jaký?

Ano, L-Arginin patří mezi velmi dobré podpůrné stimulanty pro pohlavní zdraví i sexuální život a to u obou pohlaví. Podporuje totiž produkci oxidu dusnatého, který hraje klíčovou roli při rozšíření cév a zlepšení průtoku krve do pohlavních orgánů. Tímto způsobem pomáhá na libido vzrušivost au mužů i na lepší ztopoření.

Je možné užívat L-Arginin s jinými přírodními látkami?

Ano, L-Arginin lze užívat současně s jinými látkami přírodního původu, například s bylinnými extrakty, minerály, vitamíny i jinými aminokyselinami. Důležité je dodržovat doporučená dávkování a půjde-li o doplňky výživy, dát si pozor na maximální denní dávku aminokyseliny. V případě léků však již hrozí interakce.

Je tato aminokyselina vhodná pro všechny věkové kategorie?

Pro děti a mládež je vhodné konzultovat s lékařem cílené doplňování L-Argininu, ale v zásadě platí, že v tomto věku to není nutné. Dospělí v různých věkových skupinách mohou mít rozdílné potřeby a proto je důležité dodržovat doporučení ohledně maximální denní dávky. Pozitivní účinky však využijí muži i ženy v každém věku.

Jak fungují doplňky s jeho obsahem a jejich charakteristika

L-Arginin je aminokyselinou, která hraje důležitou roli v mnoha základních fyziologických procesech organismu a proto se často objevuje také v přírodních doplňcích.

Existují různé formy a zaměření přípravků s obsahem L-Argininu. Nejčastěji se jedná o perorální tobolky, přičemž některé jsou specificky určeny k podpoře fyzického výkonu, jiné mají všeobecné účinky nebo jde o doplňky s komplexnějším složením.

Pokud jde o jejich charakteristiku, působí následovně:

 • stimulují produkci a hladinu oxidu dusnatého, což se projevuje na zlepšení krevního oběhu a prokrvení svalstva, takže podporují sportovní výkon
 • bojují proti volným radikálům a chrání buňky před oxidačním stresem, což přispívá k zachování zdravé kůže a zpomalení buněčného stárnutí
 • udržují optimální hladinu energie, potlačují únavu a zlepšují mentální odolnost vůči stresu, včetně podpory nervové soustavy a kognitivních funkcí
 • specificky zaměřené doplňky zlepšují kvalitu erekce u mužů, podporují libido a chuť na sex u mužů i žen a ovlivňují hormonální rovnováhu

Platí, že doplňky vynikají přirozeným složením, které kombinuje extrakty bylin, vitamíny, minerály a různé aminokyseliny. Tím se dosahuje zesílení všech pozitivních vlivů. Jejich výhodou je dostupnost, protože je můžete koupit bez vyšetření nebo receptu a samozřejmostí je jejich schválení Úřadem veřejného zdravotnictví.

Vzhledem k tomu, že jsou tyto doplňky 100% přírodní, nemáte důvod obávat se závažných vedlejších účinků nebo kontraindikací. Složky těchto produktů jsou přirozené pro organismus a účinné látky jsou certifikovány a testovány v laboratořích.

L-Arginin jako podpora erekce, libida a plodnosti v eJoy® přípravcích

L-Arginin je aminokyselina, jejíž úloha je v produkci oxidu dusnatého a v podpoře hormonální rovnováhy využívána také ve speciálních doplňcích určených pro muže a pro ženy. Platí to také pro podporu zdravé erekce, zvýšení sexuálního apetitu a podporu plodnosti. Tímto směrem jsou zaměřeny také produkty značky eJoy®.

Zde jsou ty, kde má aminokyselina zastoupení ve složení:

eJoy®: Základem nabídky je doplněk eJoy® vyvinutý pro muže, kteří touží po zlepšení svého sexuálního života. Pozitivně ovlivňuje nejen erekci a potenci, ale také celkové zdraví prostaty. Jeho unikátní složení zahrnuje přírodní extrakty z Tribulusu, Macy, Saw palmetto a chilli, ale také L-Arginin, L-Citrulin a vitamíny C a D. Takové složení přispívá také ke stimulaci libida a minimalizuje jakékoli nežádoucí účinky vlivy.

eJoy® Long: Speciálně na podporu mužské sexuální výkonnosti, prodloužení erekce a výdrže v posteli a na oddálení ejakulace je zaměřen doplněk pod označením Long. Stejně jako u ostatních, iv tomto případě je dostupný bez lékařského předpisu a koupit si jej víte přímo z pohodlí domova a online. Ve složení je kromě aminokyselin také extrakt Panax Ginseng, který pomáhá k uvolnění napětí, stresu a nervozity.

eJoy® Fertility: eJoy® Fertility přispívá k lepšímu reprodukčnímu zdraví, podpoře plodnosti a ke kvalitě sexuálního života mužů i žen. Jedná se o přírodní doplněk, který má formu kapslí a je vhodný pro všechny věkové skupiny. Jeho složení zahrnuje unikátní kombinaci rostlinných extraktů, aminokyselin i koenzymu Q10. Pomáhá tak komplexně na zrání vajíček i životaschopnost a pohyblivost spermií.

Zhodnocení, zkušenosti a jak nejlépe L-Arginin využít

L-Arginin se v posledních letech stal předmětem zájmu v souvislosti s jeho schopností pozitivně ovlivňovat různé aspekty lidského zdraví. Mezi pozitivními zkušenostmi dominují vliv na fyzickou výkonnost, ale především stále více i na sexuální život. Stimulace krevního oběhu je klíčová jak u mužů, tak u žen.

L-Arginin může být klíčem k posílení sexuální výkonnosti a plodnosti. Jeho vliv na krevní oběh a cévní funkci podporují u mužů zdravou erekci a sexuální vitalitu. U žen zase má pozitivní vliv na sexuální apetit, včetně vnímání vzrušení.

Mimo oblast sexuality má L-Arginin důležitou roli v posílení fyzického výkonu, při podpoře imunitního systému a při potlačení únavy a zvýšení vitality.

Je však důležité si uvědomit, že L-Arginin je jen jednou z mnoha látek, která nabízí podporu sexuálního života. Jeho účinnost bude maximálně využita v kombinaci se zdravým životním stylem, ale také ostatními přírodními látkami a bylinkami.

Právě takovou synergii nabízejí doplňky značky eJoy® určené pro muže i ženy. Využívají síly spojení rostlinných afrodiziak, aminokyselin typu L-Arginin, vitamínů a minerálů, což se projeví v potenci, plodnosti i hormonální rovnováze.

Zdieľajte:

Komentáre

Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Certifikace

Úřadem veřejného
zdravotnictví

Garance

vrácení peněz za
neotevřená balení

Vyrobeno

v Evropě
(Slovenská republika)

Diskrétní

doručení
balíku

Doprava zdarma

pro více než 1 balení
přes Zásilkovnu

100% přírodní

produkt v nejvyšší
kvalitě