• eJoy® - oficiální prodejce pro Českou republiku
logo eJoy®

Složení eJOY® – Aminokyseliny L-Arginin a L-Citrulin a jejich účinky na erekci a potenci

Aminokyseliny

Aminokyseliny, nazývané také aminokarboxylové kyseliny, jsou organické sloučeniny, které jsou základní stavební jednotkou bílkovin a svalstva. Mezi 22 všech esenciálních a neesenciálních aminokyselin jsou z pohledu sexuálního zdraví a funkčnosti reprodukční soustavy nejdůležitější dvě. První je L-Arginin, druhou L-Citrulin.

Co je L-Arginin a jaké má účinky

L-Arginin je esenciální aminokyselinou, která se v organismu metabolizuje prostřednictvím dalších aminokyselin, konkrétně L-ornithinu a L-Citrulinu. Jde o základní a nejvíce bazickou proteinogénnu aminokyselinu, která je z chemického hlediska isomerem argininu.

Pokud jde o význam aminokyseliny, toto jsou nejdůležitější vlivy:

je důležitá pro činnost hypofýzy a stimulaci uvolňování růstového hormonu
má vliv na syntézu bílkovin, vylučování amoniaku a detoxikaci jater
přispívá k tvorbě kolagenu a stimuluje vylučování glukagonu
účastní se tvorbu kreatinu důležitého pro zásoby energie

Z hlediska zvyšování produkce růstového hormonu se využívá aminokyselina i na podporu růstu svalů, což ocení především sportovci a muži, kteří pravidelně cvičí. L-Arginin je však důležitý i pro oxid dusnatý, konkrétně pro zvyšování jeho hladiny.

Tato látka patří do kategorie neurotransmiterů a má význam jednak pro tzv. pump effect, co se znovu využívá při fyzické zátěži, ale hlavně pro uvolnění svalstva cév a jejich rozšíření. Výsledkem je tak lepší průtok krve a to i do pohlavní soustavy. Díky tomuto mechanismu účinku pomáhá L-Arginin pro dosažení lepšího prokrvení pohlavního údu.

Co je L-Citrulin a jaké má účinky

Druhou důležitou aminokyselinou z hlediska sexuálního zdraví je L-Citrulin, který je již neesenciální aminokyselinou. Tato aminokyselina vzniká kombinací ornithinu a karbamoylfosfátu, přičemž jde o prekurzor k vytváření L-Argininu v těle.

Kromě možnosti přeměny na L-Arginin nabízí i tyto vlivy:

pomáhá odstraňovat amoniak z krve a na zvýšení hladiny anabolických hormonů
snižuje také hladinu kyseliny mléčné, která způsobuje únavu svalů
zrychluje obnovu adenozintrifosfátu a kreatinfosfátu, které jsou důležité pro energii
podle některých výzkumů může aminokyselina snižovat vysoký krevní tlak

Zatímco většina nejdůležitějších zmíněných účinků a vlivů je využitelná zejména pro sportovce, vliv L-Citrulinu na zvýšení hladiny oxidu dusnatého v těle je i v tomto případě důležitý pro zdravé prokrvení pohlavní soustavy a pohlavního údu.

Díky aminokyselině přichází i k lepšímu prokrvení svalstva, což podporuje jeho výkonnost, ale jde zároveň o zásobárna L-Argininu. Na rozdíl od něj se nerozloží v případě přijetí z potravy či doplňků výživy přímo v žaludku, ale dostává se do těla, kde dlouhodobě přispívá ke zvýšení hladiny L-Argininu a tedy i na podporu potence.

L-Arginin a L-Citulín a jejich využití v praxi

Tak L-Arginin, jakož i L-Citrulin, se v praxi využívají k syntézu proteinů, na podporu růstu svalové hmoty a také na regeneraci svalů po cvičení. Obě látky bývají součástí přípravků určených pro sportovce a mužů, kteří pravidelně cvičí, navštěvují fitness centra nebo posilují. Nejčastěji jde o formu malátu, který je nejlépe využitelný pro tento účel.

Druhým častým využitím zmíněných aminokyselin v praxi je jejich účast v přípravcích na podporu sexuálního zdraví. I v tomto případě jde především o součást širšího složení, které kromě L-Argininu a L-Citrulinu zahrnuje různé rostlinné extrakty a výtažky.

Vzhledem k tomu, že obě aminokyseliny svým způsobem přispívají k lepšímu průtoku krve v cévách, včetně těch, které zásobují pohlavní soustavu a u mužů hlavně pohlavní úd, mají v těchto v přípravcích roli především v podpoře lepší a pevnější erekce. Samotné produkty však působí na pohlavní zdraví komplexně.

Příkladem takového širšího použití je i značka eJoy® se silným zastoupením obou aminokyselin. Využívá však zároveň pozitivní vlivy více přírodních afrodiziak s působením tak na libido, jakož i na sexuální apetit a potenci celkově.

Zdieľajte:

Komentáre

Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Certifikace

Úřadem veřejného
zdravotnictví

Garance

vrácení peněz za
neotevřená balení

Vyrobené

v Evropě
(Slovenská republika)

Diskrétní

doručení
balíku

Doprava zdarma

pro více než 1 balení
přes Zásilkovnu

100% přírodní

produkt v nejvyšší
kvalitě