• eJoy® - oficiální prodejce pro Českou republiku
logo eJoy®

Složení eJOY® – Chilli papričky mají obzvláště pro muže velmi pozitivní účinky

Chilli papričky

Pálivé chilli papričky jsou známé po celém světě, ať už jako plody využívané přímo v jídlech nebo pomleté formě kajenského pepře. Tento exotický druh paprik je typický hlavně výraznou pálivou chutí, za kterou je třeba hledat látku zvanou kapsaicin. Její výhodou je, že má mnohem širší účinky, díky čemuž se chilli využívá i mimo gastronomie.

Chilli a jejich původ, popis, složení látek a výskyt

Chilli je pojmenování pro plod exotických druhů křovitých paprik, které jsou rozšířeny hlavně v tropických oblastech Indie, Japonska, Číny, Vietnamu a Mexika. Chilli papričky podle některých pramenů pěstovali už Indiáni a to již od 6. tisíciletí před naším letopočtem.

Přestože jde o několik druhů keřů s paprikami, pár věcí mají společných:

jde o menší zelené keře dozrávající standardně do výšky 1 metru
listy mají nejčastěji kopinatý tvar, stonky jsou zelené a tlustší
plodem jsou nejdříve zelené, později žluté a v případě uzrání červené papričky
tyto papričky mají výrazné aroma a mohou být kulatého nebo špičatého tvaru

Nejdůležitější látkou, která se v plodech nachází, je kapsaicin ze skupiny kapsaicinoidy. Jde o alkaloid, který způsobuje při kontaktu se sliznicemi pocit pálení a štípání, díky čemuž například stimuluje sekreci žaludečních šťáv nebo působí extenzivně na cévy. Kromě toho obsahují papričky i flavonoidy, karotenoidy, vitamíny a minerály.

Traduje se, že po objevení Ameriky chilli papričky portugalští kupci a mořeplavci rozšířili do celého světa a to jako náhradu za pepř. Díky výrazné chuti a zvyšující popularitě se chilli stalo součástí národní kultury a gastronomie více zemí.

Účinky a význam rostliny

Kapsaicin, ale i ostatní látky a složky obsažené v chilli papričkách, mají pozitivní účinky prakticky pro celý organismus. Může za to hlavně dráždivý efekt vyvolávající teplo, ale také stimulační nebo antioxidační působení a vlivy.

Chilli využít pro posílení zdraví v těchto oblastech:

Sexuální zdraví: Pro muže i pro ženy je chilli kořením, které zvyšuje jejich sexuální apetit a působí stimulačně na libido. Jde o důsledek zvýšení prokrvení celé oblasti pánve a pohlavních orgánů, což zvyšuje jejich dráždivost. Speciálně u mužů se může vlivem lepšího prokrvení podpořit i erekce.

Trávení: Kapsaicin pomáhá nejen na dráždění pohlavních orgánů, ale i na dráždění trávicí soustavy. To zvyšuje sekreci žaludečních šťáv a podporuje efektivnější trávení živin přijatých z potravy. Kromě toho působí látka i na metabolismus, hlavně tuků, takže se využívá i na hubnutí.

Imunita a obranyschopnost: Chilli papričky jsou známé i tím, že podporují přirozenou obranyschopnost a fungování imunitního systému. Mají také antioxidační působení proti volným radikálům, nakolik snižují oxidační stres způsobující stárnutí buněk. Chilli je také dobře známé i jako přírodní antibiotikum.

Kardiovaskulární systém: Posledním významnějším pozitivním vlivem chilli papriček je lepší podpora fungování srdce, cév a žil. Chilli pomáhá k rozšíření cév, snížení krevního tlaku, na některé choroby žil, zlepšuje srdeční arytmii a snižuje také hladinu cukru v krvi, čímž podporuje lepší krevní oběh.

Chilli a jejich využití v praxi

Kapsaicin, který je zřejmě nejdůležitější látkou obsaženou v chilli papričkách, se využívá velmi hojně a různých hotových produktech a přípravcích. Pokud jde o doplňky výživy, extrakt z chilli papriček je díky zmíněným účinkům součástí několika z nich.

Téměř vždy jde o přípravky s širším složením, kde je chilli doplněno o různé rostlinné extrakty, vitamíny či minerály, případně o jiné druhy paprik a papriček. Podle toho mohou přípravky sloužit na podporu hubnutí, snížení chuti k jídlu, na podporu fungování kardiovaskulárního systému nebo na metabolismus a lepší krevní oběh.

Speciálním využitím chilli je přítomnost v přípravcích na potenci a libido pro muže, například jako jsou i tabletky eJoy®. V nich se využívá hlavně efekt na rozšíření cév a zlepšení průtoku krve do pohlavní soustavy, což pomáhá na kvalitnější erekci.

Zdieľajte:

Komentáre

Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Certifikace

Úřadem veřejného
zdravotnictví

Garance

vrácení peněz za
neotevřená balení

Vyrobeno

v Evropě
(Slovenská republika)

Diskrétní

doručení
balíku

Doprava zdarma

pro více než 1 balení
přes Zásilkovnu

100% přírodní

produkt v nejvyšší
kvalitě