• eJoy® - oficiální prodejce pro Českou republiku
logo eJoy®

Složení eJOY® Femina – Damiána (Turnera Diffuse) – jaké má účinky na libido a její využití pro ženy

damiána

Damiána, odborně nazývaná Turnera Diffuse, je rostlina známá již od doby Aztéků, kteří ji považovali za posvátnou. V současnosti o ní říkáme jako o přírodním afrodiziaku určeném pro ženy, ale působí příznivě i na hormonální rovnováhu a menopauzu.

Charakteristika Damiány

Damiána je vzrůstem malá, ale svým stonkem pevná bylina. Má výrazně žluté květy o průměru 5 cm, které jsou nenápadné svojí velikostí. Na druhou stranu, jsou typické svým výrazným aroma s nádechem heřmánku. Plody byliny připomínají fíky.

Pokud jde o složení rostliny, k účinným látky patří:

 • silice, éterické oleje a kyseliny pomáhající na dýchací soustavu a trávení
 • terpeny a terpenoidy se zklidňujícím vlivem na nervovou soustavu
 • flavonoidy mající protizánětlivé, protivirové a tonizační působení
 • glykosidy s dezinfekčními vlivy, například na močové cesty

Damiána pochází ze střední Ameriky, její největší výskyt je na území dnešního Mexika. Znali ji například již Mayové, kteří považovali její dopisy a nať za výrazné afrodiziakum. Evropu si získala od 17. století, kdy se používala na čaj s cílem povzbuzení vitality a energie, na uklidnění nervové soustavy a na lepší přirozenou imunitu.

Účinky Damiány

Damiána obsahuje několik jedinečných přírodních látek, díky nimž pozitivně působí na mužský i ženský organismus. Kromě zmiňované vyšší sexuální stimulace má pozitivní vlivy také na zlepšení krevního oběhu, trávení nebo jako podpora metabolismu.

Žádána je také pro kladné působení na tyto oblasti:

Sexuální funkce: Přestože je vhodná i pro muže, její pozitivní vliv na sexualitu se ukazuje zejména u žen a to pokud jde o estrogen i progesteron. Má pozitivní vliv bez ohledu na věk, především na oblasti zvýšení libida, vzrušení a chuti na sex.

Zmírnění stresu: Snižování duševního napětí a stresu patří mezi další pozitiva Damiány. Je to díky flavanoidům, které působí na uklidnění nervového systému, pomáhají zlepšovat mentální pohodu a odbourávat pocity úzkosti a napětí.

Hormonální rovnováha: Pro ženy je důležitý pravidelný menstruační cyklus, stejně tak potlačení negativních vlivů menopauzy. Působení flavonoidů v rostlině napomáhá k dosažení hormonální rovnováhy a zmírnění uvedených negativ.

Podpora imunity a vitality: Kombinace více látek, které obsahuje tato rostlina v překvapivě vysoké míře, napomáhá lidskému organismu k budování obranyschopnosti. Současně se projevuje také jako pomocník při zvyšování biotických faktorů.

Zlepšení fyzické výkonnosti a výdrže: Rostlina obsahuje i látky se stimulačním účinkem na fyzickou i psychickou vitalitu. Výsledkem je nabuzení organismu a zvýšení hladiny energie. Rostlina tak pomáhá také na přirozené zvýšení výkonnosti.

Antioxidační účinky: Damiánu chrání před patogeny apigenin, což je rostlinný pigment, který má výrazné antioxidační účinky. Tato látka se využívá také v lidském organismu a pravidelné používání rostliny pomáhá ke snížení oxidačního stresu.

Užívání a vhodné doplňování Damiány

Damiána lze užívat jako extrakt v perorálních kapslích, případně jako sušina ve formě drcených listů. Denní dávka by se měla pohybovat v rozmezí od 0,5 g až 1g. Výhodou je také možnost její kombinace s dalšími rostlinami, například Ginkem či Macou.

Existuje několik možností použití, především:

 • rychlou a jednoduchou formou jsou čaje, které si každý dokáže připravit sám, směs nebo čajovinu stačí zalít a louhovat přibližně 10 až 15 minut
 • kapsle jsou nejpohodlnějším způsobem užívání, lze je koupit i jako samostatný produkt, ale častěji se vyskytují v kombinaci s jinými látkami
 • často využíván je i sypký prášek z podrcených listů a ňatky, můžete z něj udělat horký i studený nápoj, případně se přidává k jídlu

Jak a proč Damiána pomáhá ženám

Kromě účinků libido má rostlina pozitivní vliv také na zmírnění premenstruačního syndromu. To je využíváno také v přípravku eJoy® Femina. Spolu s dalšími bylinkami může také pomáhat pomáhá formovat prsní žlázy a to ženám v každém věku.

Pozitivní účinky ocení ženy v následujících oblastech:

 • zlepšení sexuálního života, zvýšení libida a celkové chuti na sex
 • snižuje nepříjemné pocity, křeče a stavy bolesti při menstruace
 • napomáhá snižování hladinu cukru, působí pozitivně na hubnutí
 • může zmírnit návaly horka, noční pocení a únavu v menopauze

Nejčastější a nejdůležitější otázky

Přestože je Damiána u nás využívána stále více, stále je pro mnoho žen neznámou. Z toho často pramení obavy, ale také praktické otázky týkající se rostliny. Některé se zaměřují na účinky v praxi, jiné se zajímají o možnosti dávkování a užívání.
Zde jsou dotazy, které jsou nejzajímavější a nejčastější:

Kdy lze očekávat první pozitivní účinky Damiány?

Při ženských problémech je očekávaný první pozitivní vliv po minimálně 2 až 4 týdnech užívání. Doporučeno je však dlouhodobější působení a to každý den. Uklidňující vlivy na stres a nervozitu se dostaví mnohem dříve a to již po 2 až 5 dnech.

Kdy by se neměla Damiána užívat a pro koho není vhodná?

Vzhledem k účinkům se nedoporučuje její užívání ženám v období těhotenství a kojení. Je to zejména z důvodu zvýšené aktivity ženských hormonů, což je jeden z účinků Damiány. Možná negativa se mohou objevovat iu žen ve věku do 18 let.

Je třeba se během dávkování obávat alergií či jiných reakcí?

Problémy se mohou dostavit při překročení běžné denní dávky. Jedná se o potíže v trávicí oblasti, především o průjmy. Dlouhodobě nadměrné užívání může přinést problémy se spánkem nebo soustředěním. Rostlina je však všeobecně snášena velmi dobře.

Je lepší přirozená forma nebo spíše doplněk výživy?

Určitě je lepší koncentrovaný přípravek v podobě doplňků, který má širší složení. Výsledkem bude komplexnější působení na sexuální apetit, lepší zvládání nepříjemných projevů menopauzy a mnohem intenzivnější pomoc během menstruace.

Zdieľajte:

Komentáre

Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Certifikace

Úřadem veřejného
zdravotnictví

Garance

vrácení peněz za
neotevřená balení

Vyrobeno

v Evropě
(Slovenská republika)

Diskrétní

doručení
balíku

Doprava zdarma

pro více než 1 balení
přes Zásilkovnu

100% přírodní

produkt v nejvyšší
kvalitě