• eJoy® - oficiální prodejce pro Českou republiku
logo eJoy®

Složení eJOY® Femina – Kotvičník zemní (Tribulus Terrestris) – účinky pro ženy a také na libido

Kotvičník zemní

Tribulus Terrestris nebo i Kotvičník zemní má několik známých a prokázaných pozitivních vlivů pro ženy nejen v sexuální oblasti. Dokáže snížit hladinu cholesterolu v krvi, podporuje imunitní systém a ovlivňuje také hormonální rovnováhu.

Charakteristika Tribulusu

Kotvičník je jednoletá listnatá rostlina se žlutými květy, která může dorůstat výšky 60 cm. Plod je tvořen pěti menšími tvrdými plody bradavického charakteru. Roste téměř na celém světě a jeho účinky jsou známy několik staletí již v čínské medicíně.

Léčivým přínosem se vyznačuje téměř celá rostlina:

 • plody obsahují především vysoký podíl kyseliny linolové i linoleové
 • kořen je významným zdrojem potřebného saponinu a diosgeninu
 • v listech dospělé rostliny se nacházejí zejména sacharidy, tuk a bílkoviny
 • nať je základem pro rostlinné stereoidy, minerální látky či vlákninu

Při získání dostatečného obsahu všech účinných látek je velmi důležité, jak se pěstuje a jak je způsob jeho zpracování. Menší rozdíly mohou vyplývat iz geografického důvodu, známý je bulharský Tribulus. Každá rostlina však obsahuje dostatečné množství látek prospěšných pro zdraví pohlavního systému, a to pro muže i ženy.

Účinky Kotvičníka

Charakter a směs látek, které tato rostlina obsahuje, ji předurčují pro její využití v širokém spektru zdraví. Většinou jsou společné pro všechny, ale najdeme specifika jen pro ženy, jako je úprava menstruačního procesu, u mužů zase pomáhá na spermie.

Toto jsou oblasti, kde má Tribulus nejlepší působení:

Plodnost a potence u mužů: Rostlina pozitivně ovlivňuje celkově zvýšenou sexuální aktivitu, ale speciálně u mužů podporuje kvalitu, pohyblivost a počet spermií. Pomáhá v zrání pohlavních buněk, v regulaci hormonů a podporuje také kvalitu erekce.

Pohlavní život u žen: Jedním z nejčastěji uváděným pozitivem je zvýšení libida. Kotvičník pomáhá při zkvalitnění sexuálního života a apetitu žen. Má také nezanedbatelný vliv na zlepšení ovulační činnosti a podporuje správnou činnost hormonů.

Fyzická výkonnost: Pro obsah sapogeninu, bioflavonoidů, fytosterolů a pryskyřice si ho pochvalují sportovci, pro které je přírodním anabolikem. Speciálně u mužů stimuluje testosteron podporující svaly, pomáhá však celkově na fyzický výkon.

Mentální a duševní vitalita: Dalším z nenahraditelných pozitivních vlivů Tribulusu je jeho schopnost příznivě ovlivňovat psychiku. Dokáže potlačit nervozitu, odbourat stres, působí výrazně antidepresivně a zvyšuje vitalitu a mentální energii.

Odolnost a lepší fungování organismu: Kotvičník funguje protizánětlivě, což ovlivňuje celkovou imunitu. Spolu se schopností zvyšovat aktivitu imunitního systému a podporovat činnost metabolismu živin přináší lepší obranyschopnost organismu.

Podpora zdraví kůže a vlasů: Při dlouhodobém užívání byly pozorovány příznivé účinky na zvýšené prokrvení pokožky, což přináší její větší odolnost a zvyšuje schopnost regenerace. U vlasů může rostlina pozitivně stimulovat jejich růst i pevnost.

Užívání a vhodné doplňování Tribulusu

Kotvičník mohou užívat muži i ženy po dosažení 18 roku života, vzhledem k jeho povzbuzujícím účinkům je ideální i pro starší lidi. Užívání záleží zejména na tom, v jaké formě je, v zásadě však platí, že doporučená denní dávka je do 1 g.

V současnosti na trhu existují tyto formy rostliny:

 • užíváte-li čajovou směs, obecně doporučená dávka je 1 g denně, což se rovná objemu přibližně 1 kávové lžičce na 0,5 litru vody
 • při tekuté formě záleží na tom, jak je silná, ale většinou je dávkování do 20 kapek ráno a totéž je třeba zopakovat i večer před jídlem
 • často jsou v nabídce i kapsle, u kterých je třeba sledovat doporučení výrobce podle koncentrace, obecně se denně užívají 2 až 4 kapsle

Jak a proč Kotvičník pomáhá ženám

U žen jsou známy zejména pozitivní účinky při stimulaci jejich pohlavní soustavy, i proto je považován za přírodní afrodiziakum. Jeho přínos je však iv kladném působení na ovulaci a ovulační cyklus, čímž se zvyšují šance na správné dozrání vajíčka.

Doporučen je především v těchto oblastech:

 • zkvalitňuje sexuální život a to díky posílení libida
 • oddaluje menopauzu a zmírňuje její negativní symptomy
 • podporuje plodnost a celkově ovulační činnost u žen
 • reguluje hladinu hormonů a upravuje menstruační cyklus

Nejčastější a nejdůležitější otázky

Přestože je Kotvičník zemní znám svými pozitivními účinky, stále existují lidé, kteří ještě neznají všechny jeho výhody. Časté jsou otázky, které se týkají jeho role při zkvalitnění sexuálního života žen, ale také ohledně používání nebo dávkování.

Připravili jsme proto odpovědi na nejčastější dotazy:

Pomáhá Kotvičník zemní ženám i na hubnutí?

Odpověď je ano a týká se mužů i žen. Způsobuje to několik faktorů, zejména jeho schopnost snižovat a stabilizovat hladinu cukru, zlepšovat spalování tuků na úkor svalové hmoty a celkově pozitivní vliv na metabolismus a hladinu hormonů.

Může se jeho používání kombinovat s antikoncepcí?

Jelikož Tribulus Terrestris je zpracováván jako čistě přírodní produkt bez zásahů jiných látek, není to žádný problém. Jeho užívání současně s hormonální antikoncepcí nepřináší ženám žádné zdravotní komplikace a nejsou zde žádná vážná omezení.

Jak dlouho trvá, než se naplno projeví jeho účinky?

Pro konstatování prvních pozitivních změn na vašem organismu je třeba počkat alespoň 10 až 14. Pokud však chcete docílit jeho plného účinku, délka procesu aplikace je přibližně 3 až 4 měsíce. Nejdůležitější je využívat rostlinu každý den.

Má rostlina nějaký vliv i na průběh menstruace?

Jednou ze schopností rostliny je úprava průběhu menstruace. Zlepšuje se její pravidelnost a normalizuje délka. Lze také očekávat výrazné pozitivní změny při krvácení. Tyto účinky jsou patrné již po pár týdnech pravidelného užívání.

Zdieľajte:

Komentáre

Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Certifikace

Úřadem veřejného
zdravotnictví

Garance

vrácení peněz za
neotevřená balení

Vyrobeno

v Evropě
(Slovenská republika)

Diskrétní

doručení
balíku

Doprava zdarma

pro více než 1 balení
přes Zásilkovnu

100% přírodní

produkt v nejvyšší
kvalitě