• eJoy® - oficiální prodejce pro Českou republiku
logo eJoy®

Složení eJOY® Femina – Řeřicha peruánská (Maca) – jaké má účinky u žen a proč pomáhá i v sexu

maca

Maca (nebo Řeřicha peruánská) patří mezi nejznámější přírodní afrodiziaka. To je zároveň důvod, proč se jí říká „peruánská Viagra“, zejména pokud jde o vliv u mužů. Důležité účinky ale má také pro ženy a proto je extrakt z ní je základem eJoy® Femina.

Charakteristika Macy

Řeřicha peruánská je dvouletá bylina pocházející z jižní Ameriky, konkrétně z oblasti Peru. Právě tato země původu je i důvodem výše zmíněné přezdívky, přičemž rostlina má listovou růžici, nízký stonek a kořen podobný ředkvičce nebo řepě.

Právě kořen je důležitý pro některé významné látky:

 • z hlediska živin obsahuje sacharidy, mastné kyseliny a aminokyseliny
 • rostlina je bohatá i na vitamíny, zejména A, C, D a E a skupinu B
 • z minerálů obsahuje vápník, draslík, železo, jód, měď, mangan a zinek
 • kořen je bohatý i na saponiny, aromatické oleje, steroly, taniny a alkaloidy

Látky v této kombinaci a v této koncentraci jsou v Macu soustředěny unikátní. Výsledkem je intenzivní využívání rostliny v různých doplňcích výživy pro muže i ženy. Podle barvy kořene existuje přes 100 druhů rostliny, která se navíc v jihoamerické kultuře používá také v kuchyni jako součást přípravy jídel, jelikož se jedná o kořenovou zeleninu.

Účinky Řeřichy

Pokud jde o účinky rostliny v praxi, ty do velké míry vycházejí právě ze zmíněného komplexního složení. Týkají se zejména hormonální soustavy, ale mezi oblasti, kde rostlina působí, patří také pohybový aparát, mentální vitalita, imunita i výkon.

Toto jsou ty oblasti, kde jsou účinky Macy nejlepší:

Mužská plodnost: Popularita rostliny vychází zejména z její funkce na hormonální hladinu, která nejvíce souvisí s plodností u mužů. Bylina totiž obsahuje látky stimulující přirozenou hladinu testosteronu, který ovlivňuje tvorbu i zrání spermií.

Zvýšení libida: Jak u mužů, tak u žen, podporuje bylinka sexuální apetit. Stimulace pohlavních hormonů má za následek zvýšení libida, což se projeví zvýšenou chutí na sex. Posílení je patrné zejména u mužů, kteří měli málo testosteronu.

Fyzická výkonnost: Řeřicha má velký vliv i na fyzický výkon. Jedná se jednak o pohybový aparát, kde podporuje růst, objem a sílu svalstva, ale také zvýšení energie a výbušnosti během fyzické aktivity. Pozitivně ovlivňuje také srdce a krevní oběh.

Mentální a duševní vitalita: Potlačení únavy, nervozity, stresu, úzkosti a napětí, stimulace nervové soustavy, paměti a duševní vitality a také zlepšení výkonnosti mozku. I tyto účinky má rostlina díky širokému složení aktivních látek.

Odolnost a lepší fungování organismu: Kromě podpory pohybového aparátu a krevního oběhu pomáhá Maca také na celkovou podporu imunity a obranyschopnosti, preventivně působí proti infekcím a pomáhá na tuberkulózu i žaludeční potíže.

Podpora zdraví kůže a vlasů: Pro někoho zajímavým a netradičním účinkem může být vliv rostliny na pokožku. Při dlouhodobém užívání pomáhá ke zmírnění akné, zlepšuje hojení vnějších poranění a podporuje pevnost a zdraví vlasů.

Užívání a vhodné doplňování Macy

Rostlina je bezproblémová z pohledu používání a to i při dlouhodobém dávkování. Platí to obzvláště v případě doplňků, které prošly důkladným testováním. Pozor na ni je třeba dát pouze při poruchách funkce štítné žlázy a v procesu hormonální léčby.

Řeřichu můžete konzumovat ve více formách:

 • nejčastěji to jsou doplňky výživy v podobě tablet a kapslí s perorálním užíváním, které lze užívat i denně a to i několik měsíců
 • prášek z podrceného kořene se může přidávat do jídel i nápojů, v tomto případě se doporučuje jako denní dávka 1 čajová lžička
 • z prášku nebo sušeného kořene si umíte udělat i 2 dcl čaje denně, Maca bývá také součástí kosmetiky nebo šamponů na vlasy

Jak a proč Řeřicha pomáhá ženám

Tradice používání rostliny je stará přes 6 tisíc let, ale zejména z pohledu mužů. Důležité jsou však také její účinky pro ženy, které vycházejí z vlivu Macy na hormonální rovnováhu. Týká se to nejdůležitějších hormonů, tedy estrogenu a progesteronu.

Pokud jde o vliv u žen, ten je v těchto oblastech:

 • nastolení hormonální rovnováhy a přirozená stimulace hormonů
 • potlačení negativních projevů v rámci PMS a zlepšení menstruačního cyklu
 • stimulace libida a sexuálního apetitu a to na dlouhodobé bázi
 • zmírnění projevů menopauzy, zejména návalů horka, pocení a tloustnutí

Nejčastější a nejdůležitější otázky

Pokud jde o Macu, rostlina je na internetu poměrně známá. Většina lidí však v diskusních příspěvcích nebo v komentářích řeší otázky týkající se jejích účinků specificky pro muže. Neméně zajímavé jsou ale také dotazy praktického a obecného typu.

Zde jsou odpovědi na nejčastější dotazy z online fór:

Proč je doplněk stravy lepší než syrová Maca?

Rostlina se sice dá konzumovat i ve formě podrcené sušiny, ale hotové přípravky mají více výhod. Jedná se o vysokou koncentraci účinných látek a to díky kvalitnímu extraktu, snadné dávkování a také ověřené účinky, jelikož přípravky jsou otestovány.

Může se kombinovat s hormonální antikoncepcí?

Jelikož rostlina ovlivňuje hormonální hladinu a rovnováhu, především pokud jde o pohlavní hormony, opatrnost je na místě. V případě, že užíváte hormonální antikoncepci nebo hormonální léčbu, poraďte se o užívání Macy s lékařem.

Jsou nějaké překážky v užívání přípravků z rostliny?

Ano, ale není jich mnoho a jedná se o ojedinělé případy. Problémem může být, pokud užíváte nějaká hormonální léčiva, pokud máte problémy se štítnou žlázou nebo podstupujete hormonální substituční léčbu. Vyhnout se jí je třeba iv těhotenství a při kojení.

Je možné pěstování Macy i v našich podmínkách?

Ano, možné to je, na druhou stranu, pouze v interiérech, kde bude rostlina chráněna před teplotními extrémy. Rostlina potřebuje hlínu s pískem a pilinami a zalévat ji musíte víckrát za den. Mnohem jednodušší je proto pořídit si prášek z kořene.

Zdieľajte:

Komentáre

Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Certifikace

Úřadem veřejného
zdravotnictví

Garance

vrácení peněz za
neotevřená balení

Vyrobené

v Evropě
(Slovenská republika)

Diskrétní

doručení
balíku

Doprava zdarma

pro více než 1 balení
přes Zásilkovnu

100% přírodní

produkt v nejvyšší
kvalitě