• eJoy® - oficiální prodejce pro Českou republiku
logo eJoy®

Složení eJOY® Femina – Vitamin E – proč je důležitý pro ženy, na pleť a kůži

Vitamín E

Vitamin E a jeho pozitivní účinky jsou známy již od první poloviny 20. století. Přestože patří mezi základní antioxidanty, jeho význam pro náš organismus je mnohem větší. Jelikož se uplatní i více ženských problémech, je také součástí našeho doplňku.

Charakteristika vitamínu E

Vitamin E se skládá z 8 forem. Ty rozdělujeme na 4 tokoferoly, které jsou nejsilnějšími antioxidanty, a 4 tokotrienoly. Ty jsou zastoupeny zejména v některých rostlinných surovinách. Vitamin E jako komplex hraje roli v boji s oxidativním procesem.

Zde jsou oblasti, kde má pro zdraví nejvýraznější vliv:

 • snižuje symptomy premenstruačního syndromu, čili PMS
 • podporuje zdraví pokožky, vlasů a pozitivně ovlivňuje zrak
 • pomáhá procházet více známým chronickým onemocněním
 • snižuje srážlivost krve a aktivně se podílí na stimulaci mozku

Antioxidanty jako takové chrání naše buňky před škodlivými účinky volných radikálů, které je poškozují, čímž snižují jejich obranyschopnost. Dlouhodobé působení radikálů může mít za následek rozvoj kardiovaskulárních chorob i rakoviny a právě zde působí vitamín E. Podílí se i imunitní funkci organismu a ovlivňuje nervovou soustavu.

Účinky vitamínu E

Existuje několik vědecky podložených pozitivních účinků vitamínu E na lidské tělo. Kromě antioxidačního působení to je také vliv na hormonální soustavu, snižování stresu nebo na sexuální život. Tento účinek pomáhá mužům i ženám.

Zde je výběr nejdůležitějších působení vitamínu v těle:

Antioxidační účinky: Tento přírodní vitamín je znám jako silný antioxidant, který svádí souboje s volnými radikály. Jejich působení v našem organismu znamená silné poškozování buněk, ať už se jedná o kůži a vnější buňky, nebo i vnitřní orgány.

Sexuální funkce: Mezi nejdůležitější funkce vitamínu E je třeba zařadit jeho schopnost zvyšovat libido. Podobně je nápomocný i při zlepšení cirkulace krevního oběhu, čehož výsledkem je výrazně kvalitnější prokrvení pohlavních orgánů a soustavy.

Zmírnění stresu: Dlouhodobým působením vitamínu se reguluje hladina stresu. Dostatek prokrvení v našem organismu zajistí potřebné množství kyslíku, čímž se snižují stresové reakce. Vliv na nervový systém pomáhá také proti psychické zátěži.

Hormonální rovnováha: Vitamin pomáhá negovat některé druhy hormonálních anomálií v těle žen, což se může projevovat během menstruačního procesu. Vitamin E se také podílí na jeho pravidelnosti. Pozitivní účinky má také na ženy během menopauzy.

Podpora imunity a vitality: Působení vitamínu E na pevnost a vitalitu membrán T-imunitních buněk napomáhá jejich rozmnožování a komunikaci s ostatními imunitními procesy. Jeho správná hladina v těle snižuje také únavu a vyčerpanost.

Zlepšení fyzické výkonnosti a výdrže: Fyzická výkonnost je závislá na činnosti více buněk, jejichž práci vitamin E pozitivně stimuluje. Lepší prokrvení a více kyslíku jsou základními předpoklady pro celkové zlepšení kondice a výkonnosti.

Užívání, nedostatek a předávkování vitamínem E

Denní dávka tohoto vitamínu je jiná pro muže a jiná pro ženy. U mužů se doporučuje dodat tělu přibližně 12 až 15 mg, zatímco u žen to je kolem 10 až 12 mg. V těhotenství to je více, až do 13 mg, kojící ženě se doporučuje denní příjem 17 mg vitamínu.

Nedostatek vitamínu E má pro organismus tyto mínusy:

 • patrné zhoršení zraku, ale i zhoršení zdraví a stavu srdce
 • problémy s pokožkou a pomalejší hojení vnějších zranění
 • celková únava, nízká výkonnost a nadměrná únava
 • problémy s koncentrací a nervovou podrážděností

Organismus se umí s přebytkem vitamínu E vypořádat bez problému. Pokud takový stav nastane krátkodobě ve vyšší intenzitě, jeho následkem jsou problémy s trávicím traktem, průjem zvracení a plynatost. Objevit se mohou také silnější bolesti hlavy.

Jak a proč vitamín E pomáhá ženám

Vitamin E, tak jako řada jiných přírodních produktů, má mnoho pozitivních účinků pro ženy. To je také důvodem, proč se nachází v eJoy® Femina. Pomáhá na sexuální život, průběh menstruace, průběh menopauzy a podporuje hormonální rovnováhu.

Pozitivní účinky se projevují iv těchto oblastech:

 • snižování rizika nebezpečných potratů a těžkých porodů
 • více libida díky zvýšenému prokrvení pohlavní soustavy
 • podpora pro vaječníky, což znamená zvýšenou míru plodnosti
 • celková podpora vitality ženského organismu v těhotenství

Nejčastější a nejdůležitější otázky

V souvislosti se schopnostmi a působením vitamínu E se často vynořují některé otázky, zejména pokud jde o praktické účinky, použití nebo doplňování. Tyto dotazy se ptají nejen ženy, ale také muži, především pokud jde o působení vitamínu v organismu.

Zde jsou odpovědi na nejzajímavější dotazy a dotazy:

Co znamená, že vitamín E patří mezi antioxidanty?

Antioxidanty je skupina látek, jejichž molekuly narušují aktivity kyslíkatých molekul. Tímto procesem zabraňují rozkladu buněk a předčasnému stárnutí. Naopak, podporují je v růstu, udržují jejich celkovou kvalitu a zlepšují jejich funkce a zdraví.

Může se tento vitamín doplňovat iu žen v těhotenství?

Samozřejmě, dokonce při určování potřebných denních dávek se pro ženy v těhotenství doporučuje jejich zvýšený příjem. Díky němu je žena silná, pomáhá jí udržovat hormonální rovnováhu a také poskytuje dostatek potřebné vitality v těhotenství.

Které potraviny jej obsahují a jsou nejlepší zdroje?

Známe několik potravin, které jsou zdrojem vitamínu E, dělíme na rostlinné a živočišné. U rostlinných doporučujeme špenát, brokolici, kapusta a avokádo. Dostatek zdrojů je také v arašídech, mandlích či pistacích. Ze živočišných jsou nejlepší ryby a mořské plody.

Kdo má vitamínu E nejméně a měl by jej doplňovat?

Problém s nedostatkem mají především lidé s dlouhodobou špatnou životosprávou, především kuřáci. Doplňovat by si jej měli také ti, kteří žijí na místech se znečištěním ovzduším. Zvýšená potřeba u žen je v menopauze a v těhotenství.

Zdieľajte:

Komentáre

Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Certifikace

Úřadem veřejného
zdravotnictví

Garance

vrácení peněz za
neotevřená balení

Vyrobeno

v Evropě
(Slovenská republika)

Diskrétní

doručení
balíku

Doprava zdarma

pro více než 1 balení
přes Zásilkovnu

100% přírodní

produkt v nejvyšší
kvalitě