• eJoy® - oficiální prodejce pro Českou republiku
logo eJoy®

Složení eJOY® Fertility – Koenzym Q10: účinky u mužů a žen, užívání, zdroje, denní dávka a zkušenosti s ním

koenzym Q10

Nezbytný pro každou buňku i energetické fungování organismu, takový je koenzym Q10, který se svou strukturou i účinky v těle podobá vitamínu. Tato látka je pro fungování vašeho organismu nezbytná a to i pro její komplexní působení.

To zahrnuje srdce, nervový systém, kůži, pleť či potlačení únavy, ale zřejmě jste netušili, že i podporu mužské nebo ženské plodnosti. Právě to poslední je mimořádně důležité a zároveň podceňované, ale neprávem. Jaké jsou tedy účinky této látky u mužů a žen, kde v potravinách se nachází, jaká by měla být její denní dávka a jak se dá doplňovat?

Co je koenzym Q10, charakteristika, zdroje a tvorba v těle

Koenzym Q10 je esenciální látka nebílkovinného typu, která patří do skupiny ubichonů a je součástí procesů umožňujících získat energii pro životní funkce.

Pro tělo má nenahraditelnou funkci univerzálního přenašeče energie z přijaté stravy směrem do buněk, stejně tak jde o antioxidant zpomalující předčasné stárnutí buněk. Jeho účinky jsou podobné některým vitamínům, zejména v ochraně před volnými radikály.

Pokud jde o jeho tvorbu a hladinu v těle, platí následující:

 • mechanismus vzniku, charakteristiky a účinků byl popsán již v 60. letech 20. století, včetně předpokladů pro jeho tvorbu v organismu
 • přirozeně se tvoří v těle a to v malých energetických továrnách buněk, zvaných mitochondrie, zejména ve spolupůsobení vitamínů skupiny B
 • proces tvorby je řízen enzymy a reakcemi v buňkách, ale není rovnoměrný během celého života, do 20. roku si ho organismus umí tvořit i sám
 • později jeho produkce klesá a to i přes zvýšený příjem vitaminů skupiny B, takže je třeba jeho doplnění do těla z externích zdrojů

Pokud jde o potravinové zdroje, koenzym Q10 naleznete v živočišné i rostlinné stravě. Vyskytuje se v hovězím, kuřecím i vepřovém mase, lososech, makrelách, sardinkách, sledích, pstruzích nebo v úhořích. Nachází se iv líscích, vlašských ořechách, mandlích, kešu, arašídech, slunečnicových, dýňových a lněných semenech

Možnými zdroji této esenciální látky jsou i špenát, kapusta, ředkvičky, salát, petržel, zelí, květák, paprika, brokolice nebo chřest. Najdete ji také v sóji, tofu a obecně v sójových produktech. Přesto jen potraviny k jejímu doplnění nepostačují.

V jakých oblastech a jaké účinky má pro muže a pro ženy

Koenzym Q10 je zásadní látkou pro fungování organismu mužů i žen. Jeho účinky se projeví v různých aspektech, ať už jde o podporu plodnosti, zlepšení energetického metabolismu nebo ochranou buněk před předčasným stárnutím.

Mezi jeho nejvýraznější účinky v organismu patří:

Plodnost mužů: Koenzym Q10 posiluje plodnost mužů tím, že podporuje tvorbu zdravých a pohyblivých spermií. Jeho přítomnost v buňkách reprodukčního systému zvyšuje jejich energetickou kapacitu, což má pozitivní vliv na kvalitu spermií a zvyšuje šance na úspěšné oplodnění. Také chrání spermie před poškozením během jejich zrání.

Plodnost žen: Kromě vlivu na plodnost mužů podporuje koenzym Q10 i plodnost žen a to tak, že zlepšuje zdraví vajíček a vejcovodů. Má také úkoly v buněčném energetickém metabolismu a jako antioxidant přispívá k udržování optimální kvality vajíček, včetně jejich ochrany před oxidačním stresem nebo vlivem volných radikálů.

Antioxidační účinky: Koenzym Q10 vyniká svými antioxidačními účinky, které hrají klíčovou roli v ochraně buněk před poškozením způsobeným předčasným stárnutím. Tato jeho schopnost přispívá k udržení zdravého buněčného prostředí a pomáhá předcházet negativním účinkům oxidačního stresu a degenerativním změnám.

Zdraví srdce: Významnou roli má látka iv udržování zdraví srdce. V tomto případě jsou její účinky o podpoře optimální funkce srdečního svalu a udržování stabilní hladiny energie pro efektivní srdeční činnosti. Důležitá je i podpora při udržování optimálních hodnot krevního tlaku a ve snižování rizika vzniku srdečních chorob.

Ochrana kůže a pleti: Významným účinkem látky je vliv na zdravou strukturu kožních buněk a stejně tak i jejich vyživování, což vede ke zlepšení a zachování mladistvého vzhledu pleti. Kromě toho, Koenzym Q10 podporuje také produkci kolagenu, který pomáhá udržovat pružnost a pevnost pokožky a zmírňuje tvorbu vrásek.

Nervový systém a migrény: Koenzym Q10 má významný vliv i na zdraví nervového systému a může posloužit jako podpůrná látka při zmírňování migrén. Jeho účinek spočívá ve schopnosti zlepšit tok kyslíku do mozku a podpořit energetické procesy v buňkách, což může pomoci v prevenci nebo zmírnění akutních migrenózních záchvatů.

Energie a vitalita: Jak vyplývá již z jeho základní funkce, koenzym q10 je důležitý pro zajišťování optimální hladiny energie v organismu. Jeho účinnost v podpoře buněčného energetického metabolismu zvyšuje schopnost buněk využívat energii z potravy, což vede ke zvýšení celkového pocitu vitality a zároveň ke snížení únavy.

Alergie, imunita a chrup: Látka má pozitivní vliv také na imunitu, včetně zmírnění alergií. Její antioxidační vlastnosti pomáhají zmírnit záněty spojené s alergiemi a podporují imunitu. Kromě toho, v kombinaci s dalšími živinami, Koenzym Q10 přispívá k udržení zdravých dásní a zubů a celkově zlepšuje zdravý stav ústní dutiny.

Jak k užívání přes různé formy a doporučená denní dávka

Pokud jde o denní dávku koenzymu Q10, neexistuje žádné oficiální doporučení pro jeho příjem. Několik odborné studie však ukazují, že nejvíce viditelné a komplexní pozitivní účinky dosáhnete při jeho příjmu v rozmezí od 30 do 60 mg denně.

Pouze z jídelníčku takový objem doplnit nedokážete, standardně lze z potravin přijmout kolem 10 mg denně. Nejlepší jsou proto doplňky výživy, které obsahují jeho koncentrovanou formu. Kromě těch, které jsou k perorálnímu použití, se nachází také v kosmetice, ať už jako kapky, pleťové sérum, pleťová voda, oční sérum nebo krém proti vráskám.

V případě zevního použití se nejvíce využívají hydratační účinky, protizánětlivé účinky, antioxidační vliv a zlepšení pružnosti a pevnosti pokožky a pleti.

Doplňky výživy pro vnitřní použití cílí na podporu srdce, zpomalení stárnutí buněk, zvýšení energie, fungování nervového systému, podporu psychického zdraví či na snížení vyčerpání a únavy. Většinou jsou doplněny io vitaminy nebo minerály.

Standardně se jedná o perorální tobolky s užíváním 1 až 2 kapslí denně v závislosti na značce, složení a koncentraci koenzymu Q10 a dalších aktivních látek. Výhodou těchto doplňků je, že je můžete užívat denně a dlouhodobě i několik měsíců po sobě. Dostupné jsou samozřejmě bez nutnosti návštěvy lékaře nebo receptu od něj.

Možné vedlejší a nežádoucí účinky, rizika a kontraindikace

Jelikož je koenzym Q10 pro tělo přirozený, nemusíte se obávat žádných vážnějších nežádoucích účinků, obzvláště tehdy, nepřekročíte-li denní dávku.

Co se týče kontraindikací a rizik, vzhledem k vlivu koenzymu Q10 na srdce, cévy, nervový systém, pokožku a imunitní systém, pokud trpíte nějakými vážnějšími onemocněními těchto systémů, poraďte se před jeho užíváním s vaším lékařem.

Zvýšená pozornost je na místě v těchto případech:

 • pokud jde o malé děti do 3 let ao těhotné a kojící ženy, kde má většina doplňků výživy upozornění od výrobce o nevhodnosti jejich užívání
 • užíváte-li léky na ředění krve, srdce, nervový systém, imunitu nebo alergie, pak může dojít k ovlivnění jejich účinnosti nebo jejich působení.
 • pokud již užíváte jiný doplněk nebo přípravek s obsahem koenzymu Q10, v takovém případě hrozí jeho zvýšená dávka s nežádoucími účinky
 • pokud jste prodělala závažné onemocnění srdce či nervového systému, například srdeční příhodu, mozkovou mrtvici nebo máte problémy s krevním tlakem

V případě doplňků s jeho obsahem se mohou na úvod objevit běžné vedlejší účinky typu žaludeční nevolnost, snížená chuť k jídlu, průjem nebo zažívací potíže. V principu však není užívání koenzymu Q10 vůbec rizikové ani návykové. Právě naopak, jeho doplňování do těla je žádoucí, ideální každý den a pravidelně i několik měsíců.

Nejčastější otázky o koenzymu Q10 a jeho účincích

Vzhledem ke stále zvětšujícímu se zájmu o přínosy koenzymu Q10 pro zdraví, je přirozené, že se o něj muži i ženy zajímají ve zvýšené míře. Vidět to iv diskusích, na fórech nebo v komentářích, kde se objevuje množství otázek týkajících se této látky.

Mezi nejčastější patří následující témata a otázky:

Existují konkrétní příznaky nedostatku Koenzymu Q10?

Příznaky nedostatku mohou zahrnovat únavu a sníženou energii při denních aktivitách, náchylnost k častým infekcím a oslabenou imunitní odpověď organismu. Kromě toho, jeho nedostatek může způsobit sníženou výkonnost nervového systému a projevy srdečních problémů, včetně nepravidelného tlukotu srdce a bolestí na hrudi.

Je možné koenzym Q10 užívat spolu s nějakými léky?

Ano, je to možné, ale je třeba počítat s možnými interakcemi s určitými léky, zejména s těmi, které působí na podobné oblasti, jako tato látka. Jde například o léky s účinky na srdce, krevní tlak, nervový systém, ředění krve a imunitní systém. Ve většině případů je však užívání doplňků s koenzymem Q10 bez nějakých problémů.

Jak dlouho lze koenzym Q10 užívat a jaké má dlouhodobé účinky?

Koenzym Q10 může být užíván dlouhodobě bez větších obav, neboť se jedná o látku přítomnou v lidském těle i přirozeně. Ideální je každodenní a pravidelné dávkování, kde jsou prokázány pozitivní účinky proti únavě, na srdce a nervový systém, na plodnost i na pokožku. Je však důležité nepřekračovat doporučenou denní dávku.

Jak konkrétně pomáhá na plodnost a potenci mužům?

Obecně platí, že jako antioxidant chrání koenzym Q10 mužský reprodukční systém a spermie před volnými radikály a podporuje jejich zdraví a funkci. Kromě toho má smysl pro podporu tvorby a zrání spermií a pomáhá mužům se sníženou pohyblivostí spermií, protože se váže na oblast mezi hlavičkou a ocasem spermie.

Má prospěšné účinky i na plodnost a otěhotnění žen?

Ano, v případě plodnosti žen se také podílí svými antioxidačními účinky na ochraně ženských pohlavních buněk neboli vajíček před předčasným stárnutím. Zároveň jde o látku důležitou pro zrání vajíček, což zlepšuje šanci na jejich oplodnění. Obecně se podílí také na udržování zdravého stavu vaječníků a pohlavní soustavy.

Jak fungují doplňky s jeho obsahem a jejich charakteristika

Přírodní doplňky stravy, které obsahují esenciální látku koenzym Q10, se vyznačují různorodou charakteristikou a v zásadě existují dva typy podle zaměření.

První jsou všeobecné doplňky, včetně kosmetických, kde je koenzym Q1O s komplexními účinky na podporu celkového zdraví. Vzhledem k zaměření látky se však objevuje stále více iv podobě speciálních produktů na podporu plodnosti.

Pokud jde o jejich charakteristiku, působí následovně:

 • podílejí se na zvýšení produkce energie v buňkách, čímž poskytují organismu potřebnou vitalitu na aktivní životní styl a potlačují projevy únavy
 • působí proti volným radikálům a zabraňuje oxidačnímu stresu, který může vést k poškození buněk, čehož se využívá pro zdraví kůže a pleti
 • pomáhají udržovat optimální hladinu energie potřebnou pro efektivní činnosti srdce i nervové soustavy, čímž zlepšují jejich zdraví a funkce
 • v případě speciálních doplňků podporují tvorbu a zrání spermií u mužů, u žen mají pozitivní vliv na zdraví a zrání vajíček

Významným aspektem těchto přípravků je jejich přírodní složení. To bývá často obohaceno o další vitamíny, minerály a živiny, které synergicky posilují účinky koenzymu Q10. Výhodou těchto doplňků je i to, že jsou volně dostupné, tedy si je koupíte bez vyšetření nebo receptu a mají schválení Úřadu veřejného zdravotnictví ČR.

Jelikož se jedná o 100% přírodní doplňky, obávat se nemusíte ani nějakých vážnějších vedlejších účinků nebo kontraindikací. Složky obsažené v těchto přípravcích jsou pro organismus přirozené a přípravky jakož i jejich aktivní látky jsou laboratorně otestovány.

Koenzym Q10 jako podpora plodnosti v eJoy® Fertility

Jedním z nejlepších příkladů využití koenzymu Q10 v doplňcích určených k podpoře plodnosti je značka eJoy® Fertility. Jedná se o unikátní přípravek určený pro muže i pro ženy, kteří hledají komplexní a přirozené řešení pro úspěšné otěhotnění.

Jeho nejdůležitější charakteristiky a vlastnosti jsou:

Komplexní složení: Doplněk má komplexní složení, ve kterém se nacházejí důkladně vybrané přírodní složky s významnými vlastnostmi pro reprodukční zdraví. Mezi ně patří Maca, Tribulus, Ashwagandha, Panax Ginseng, L-Arginin, Zinek, Selen a Koenzym Q10, které synergicky zlepšují pohlavní zdraví jak žen, tak mužů.

Účinky na plodnost mužů i žen: Složení eJoy® Fertility je zaměřeno na podporu a zlepšení plodnosti mužů i žen. U mužů podporuje tvorbu a zrání spermií, čímž zvyšuje šance na oplodnění vajíček. U žen zase zlepšuje jejich kvalitu, zdraví a zrání. Pomáhá také na hormonální rovnováhu a prokrvení pohlavní soustavy.

Dostupnost bez vyšetření nebo receptu: Doplněk je volně dostupný, látky v něm nevyžadují indikaci nebo vyšetření od lékaře, tedy lze koupit bez receptu nebo předpisu. Abyste si ho objednali, nemusíte dokonce ani chodit nikam do lékárny, vše vyřešíte z pohodlí domova a doplněk vám až přímo domů donese kurýr.

Jednoduché dávkování bez vedlejších vlivů: Vzhledem k perorální formě kapslí je užívání snadné. Dávkování spočívá v použití 2 kapslí denně, ráno a večer, nejlépe po jídle. eJoy® Fertility vhodný pro všechny věkové kategorie a jeho složení je speciálně navrženo tak, aby nedocházelo k rizikům pro zdraví nebo nežádoucím účinkům.

Zhodnocení, zkušenosti a jak nejlépe koenzym Q10 využít

Koenzym Q10 je skutečným klenotem mezi látkami přirozenými pro lidské tělo. Platí to jak pro muže, tak pro ženy, přičemž ani zdaleka nemá použití pouze v kosmetice nebo na srdce či proti únavě. Stále více se využívá i na podporu plodnosti a zkušenosti v tomto ohledu ukazují úspěšnost na potenci mužů i otěhotnění žen.

Lidské tělo si jej však přirozeně tvoří pouze v mladém věku a tak jsou k jeho získání potřebné externí zdroje. Nachází se v živočišných i rostlinných zdrojích potravin, ale získání dostatečného množství koenzymu Q10 jen ze stravy je prakticky nemožné.

Pokud je vaším cílem zlepšení své plodnosti a zvýšení šance na početí potomka, doporučujeme řešit jeho doplňování přes speciálně zaměřené doplňky výživy.

Jednou z nejlepších značek doplňku, bez ohledu na věk nebo pohlaví, je eJoy® Fertility. Jedná se o perorální tobolky, které obsahují unikátní kombinaci extraktů Maca, Tribulus, Ashwagandha a Panax Ginseng ve spojení s L-Argininem, Zinkem, Selenem a koenzymem Q10. Výsledkem je komplexní působení na reprodukční systém.

Právě v tomto doplňku se maximálně využívá síla koenzymu Q10 pro mužskou i ženskou plodnost a to v synergii s ostatními bylinnými extrakty podobného zaměření. Pokud tedy chcete využít jeho pozitivních účinků v praxi, eJoy® Fertility je nejlepší řešení.

Zdieľajte:

Komentáre

Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Certifikace

Úřadem veřejného
zdravotnictví

Garance

vrácení peněz za
neotevřená balení

Vyrobeno

v Evropě
(Slovenská republika)

Diskrétní

doručení
balíku

Doprava zdarma

pro více než 1 balení
přes Zásilkovnu

100% přírodní

produkt v nejvyšší
kvalitě