• eJoy® - oficiální prodejce pro Českou republiku
logo eJoy®

Složení eJOY® – Tribulus Terrestris: dávkování, účinky pro ženy a muže, kdy užívat a zkušenosti

Kotvičník zemní

Pro muže i pro ženy, jako přírodní afrodiziakum i na celkové povzbuzení organismu, Tribulus Terrestris patří mezi nejznámější a nejvíce využívané bylinky. Platí to o to víc, jde-li o rostlinu s komplexním působením na fyzickou i mentální vitalitu.

Kotvičník zemní, což je název byliny, se v tradiční medicíně využíval po staletí, ale největší popularitu začal získávat v 80. letech minulého století. Kde sahá jeho působení, jak správně stanovit dávkování, kdy je vhodná doba k užívání a co nabízí mužům a ženám? Zde jsou všechny důležité informace i zkušenosti.

Co je Tribulus Terrestris, charakteristika, původ a popis rostliny

Kotvičník zemní patří mezi rostliny s fascinujícími vlastnostmi a bohatou historickou tradicí v tradiční medicíně původem z pobřeží Japonska a Číny.

Postupně se rostlina rozšířila i do Evropy, celé Asie, Austrálie a Afriky. Roste v teplejších oblastech s dostatkem přirozené vláhy. Rostlina dosahuje výšky do 60 cm, má listy stopkovitého, elipsového nebo kopinatého tvaru a květ žluté barvy. Plod je pětičetný, hvězdicového tvaru s pichláči po stranách, semena jsou světle hnědá.

Mezi další charakteristiky bylinky patří tyto:

 • Tribulus Terrestris je vytrvalá rostlina, která se vyznačuje širokými listy a malými, jasně žlutými květy, které jsou uspořádány na větvičkách
 • výrazným znakem Kotvičníku jsou trny, které jsou charakteristicky zakřivené dozadu a rovnoměrně pokrývají povrch listů a plodů této rostliny
 • bylina vyniká svojí schopností přizpůsobit se různým náročným prostředím od pouště až po skalnaté oblasti, nejvíce je ale na pobřeží moře
 • v tradiční medicíně byl Tribulus Terrestris používán jako adaptogen, v té moderní se využívá k podpoře testosteronu i pro sportovce

Využití a obliba Kotvičníka vyplouvají z obsahu jeho látek. Nacházejí se zde sapogeniny, alkaloidy, bioflavonoidy, třísloviny, glykosidy, steriny, fytosteroly, oleje a kyseliny a také základní živiny, neboli sacharidy, bílkoviny, tuky a vláknina. Z vitamínů jsou v bylině obsaženy zejména B, C a E, z minerálů hořčík, železo a draslík.

Tribulus Terrestris je dnes již ověřenou, moderní a přitom přírodní podporou pro muže i ženy v každém věku. Aby se mohly jeho účinky od reprodukčního systému, přes trávení až po fyzickou kondici projevit naplno, dbejte na pravidelné užívání.

V jakých oblastech a jaké účinky má pro muže a pro ženy

Kotvičník je jednou z mála rostlin, které přinášejí pro organizmus komplex účinků prakticky na každou jednu důležitou oblast. Kromě funkce afrodiziaka má bylinka širší vliv na pohlavní zdraví a sexuální život a pomáhá také celkově na zdraví.

Mezi její nejvýraznější účinky v organismu patří:

Více chuti na sex u mužů i žen: Kotvičník hraje významnou roli v podpoře sexuální vitality. U mužů působí podporuje přirozenou tvorbu testosteronu, což vede ke zvýšení sexuální chuti a výkonnosti. Pro ženy je jeho účinek podobný a stimuluje produkci estrogenů, což má pozitivní vliv na zvýšení sexuální touhy.

Podpora spermatogeneze a potence mužů: Aktivní sloučeniny Tribulusu hrají významnou roli v podpoře procesu spermatogeneze, což má za následek zvýšení množství a zlepšení kvality spermií. Tímto způsobem Kotvičník přispívá ke zlepšení plodnosti mužů a to právě působením na testosteron zodpovědný za tvorbu spermií.

Vliv na hormonální rovnováhu u žen: U žen má bylina schopnost pozitivně ovlivňovat hormonální rovnováhu. Její látky pomáhají stabilizovat hladiny estrogenu, což má pozitivní vliv na celkové ženské zdraví. Je ideální v obdobích hormonálních změn, na menstruační cyklus a menopauzu, například proti návalům horka.

Podpora plodnosti mužů i žen: Kotvičník zemní představuje přírodní prostředek podporující plodnost u obou pohlaví. U mužů zvyšuje kvalitu spermií a stimuluje jejich produkci, čímž zlepšuje reprodukční schopnost. U žen působí pozitivně na hormonální rovnováhu, zrání vajíček a pravidelnost ovulačního cyklu.

Zlepšení fyzické výkonnosti: Mimo sexuálního života je rostlina známá jako stimulant fyzické výkonnosti a energie. Její složky podporují přirozenou produkci hormonu testosteron, což vede k nárůstu svalové hmoty, zlepšení vytrvalosti a zvýšení výkonu. Tento účinek se hodí pro sportovce i pro lidi ve vyšším věku.

Podpora imunity: Tribulus Terrestris má také pozitivní vliv na imunitní systém a to díky svým adaptogenním vlastnostem. Tyto vlastnosti pomáhají organizmu lépe reagovat na stres a zlepšovat jeho schopnost odolávat chorobám a infekcím. Kromě toho má výrazné protizánětlivé účinky a to i na infekce a záněty močových cest.

Regulace hladiny cukru a podpora trávení: Rostlina má schopnost podpořit regulaci hladiny cukru v krvi díky svým aktivním sloučeninám, které pomáhají zlepšovat citlivost buněk na inzulín. Pomáhá udržovat optimální trávicí funkci a zdraví žaludku i střev, což je klíčové pro celkové zdraví, včetně trávicího systému.

Podpora mentální vitality: Kromě fyzické výkonnosti je Kotvičník užitečný přírodní prostředek i pro podporu té mentální. Svým vlivem na hormonální systém i lepší prokrvení zlepšuje činnost mozku a paměti, zmírňuje podrážděnost, zlepšuje regulaci nálady, působí proti depresivním stavům a potlačuje nespavost.

Jak k užívání přes různé formy a doporučená denní dávka

Při užívání Kotvičníku zemního je důležité zvážit dostupné formy a doporučenou denní dávku pro dosažení výše zmíněných účinků. Z perorálních firem je dostupný v podobě formě kapslí, tablet, tinktur, kapek, sušiny nebo hotových čajů.

U většiny doplňků se doporučená denní dávka pohybuje v rozmezí 500 mg až 1.500 mg, horní limit je zároveň maximální denní dávkou. Ideální je rozdělit tuto dávku na vícekrát během dne a to jak kvůli intenzitě účinků, tak i pro lepší vstřebatelnost všech látek. V případě hotových přípravků se řiďte doporučením výrobce.

Pokud se rozhodnete tuto bylinu konzumovat ve formě čaje, stačí 1 gram sušené rostliny nebo prášku z ní, 0,5 litru vody a vaření čaje po dobu 10 minut.

Pokud jde o tinkturu nebo kapky, denně stačí 1 čajová lžička, totéž iv případě prášku, který byste chtěli přidat do jídla nebo nápojů. Mějte také na paměti, že Kotvičník může ovlivňovat nebo reagovat s jinými léky či doplňky stravy.

Pokud jej budete užívat vícekrát během dne a zapomenete užít jednu dávku, neberte si v dalším případě dvojnásobné množství. Bez ohledu na formu, pokud se u vás objeví nějaké potíže, interakce nebo vedlejší účinky, přerušte užívání Kotvičníka a poraďte se s lékařem o dalším postupu. Jinak užívejte rostlinu pravidelně a každý den.

Možné vedlejší a nežádoucí účinky, rizika a kontraindikace

Při užívání Kotvičníku se obvykle nemusíte obávat žádných rizik, na druhou stranu, tak jako u jiných rostlin, mohou se ojediněle objevit vedlejší vlivy.

Pozor si dejte na alergické a přecitlivělé reakce. Máte-li alergii či nesnášenlivost na lepek, problémy se vstřebáváním tuků nebo onemocnění jater či ledvin, měli byste se Tribulusu vyhnout nebo se před jeho užíváním obrátit na svého lékaře.

Pozornost věnujte i těmto případům nebo situacím:

 • dojde-li při užívání k zažívacím obtížím, jako jsou průjmy, zácpa a nadýmání, případně se objeví svědění a vyrážky, užívání přerušte
 • při dlouhodobém užívání Kotvičník ovlivňuje činnost určitých enzymů v těle, což může vést k metabolickým nerovnováze a přibírání
 • u některých lidí může rostlina způsobit dočasné nevolnosti nebo ospalost, z dlouhodobého hlediska jde však o ojedinělé symptomy
 • máte-li problémy s trávicím traktem, žaludeční vředy, záněty žaludku nebo střev či hormonálně podmíněné nádory, rostlině se vyhýbejte

Užívání bylinky Tribulus Terrestris by se měly vyhnout těhotné a kojící ženy i děti do 3 let. Kontraindikací je užívání léků s vlivem na hormonální systém nebo přímo léků v rámci hormonální substituce. Pokud máte nedostatek vitamínů A, D, E a K, dejte si pozor, rostlina má totiž schopnost snížit míru jejich vstřebávání.

Nejčastější dotazy o Tribulusu a jeho účincích

Pokud byste chtěli znát odpovědi na praktické aspekty týkající se rostliny dříve, než ji začnete užívat, stačí zajít na internetová fóra a diskuse. Muži i ženy se ptají na témata související s jejím užíváním, účinky nebo určením na konkrétní problém.

Mezi časté patří zejména tyto otázky nebo dotazy:

Kdo by měl nejvíce zvážit užívání Tribulusu a proč?

Tribulus Terrestris je prospěšný pro každého, kdo hledají podporu pro zlepšení svého fyzického výkonu, při sportování nebo vyšší námaze, pro zvýšení energie, podporu svalového růstu a samozřejmě i pro zlepšení plodnosti a potence. Je vhodný pro sportovce i pro lidi ve vyšším věku, kteří mají problém s nadměrnou únavou.

Jaký je doporučený způsob užívání pro optimální výsledky?

Vše závisí na konkrétní formě a koncentraci látek. Obecně platí, že se doporučuje dodržovat doporučenou dávku uvedenou na obalu a užívat bylinu pravidelně každý den a dlouhodobě více měsíců. To platí zejména pro dosažení optimálních výsledků pro muže na podporu spermiogeneze a pro ženy na podporu otěhotnění.

Je rostlina vhodná i pro lidi ve středním či vyšším věku?

Rostlina je známá svými prospěšnými účinky na hormonální rovnováhu, energetickou úroveň a sexuální vitalitu, které jsou pro muže i ženy zejména ve věku nad 40 let zapotřebí nejvíce. Benefity užívání Kotvičníka tak pocítí i lidé ve vyšším věku, zvláště pokud mají problémy s poklesem testosteronu u mužů nebo estrogenu u žen.

Jsou účinky Kotvičníka zaměřené na obě pohlaví?

Účinky Tribulusu se týkají obou pohlaví. Rostlina podporuje hormonální rovnováhu a zvyšuje sexuální vitalitu jak u mužů, tak u žen. Totéž platí i pro jiné oblasti, včetně plodnosti, potence, nervového systému, imunity či vlivu na svalstvo, fyzický výkon a mentální zdraví. Intenzita účinků je ale přirozeně individuální.

V jakých oblastech jsou zkušenosti s rostlinou nejlepší?

Zkušenosti s Kotvičníkem se liší podle pohlaví i věku. U mužů jsou nejvíce pozorovány pozitivní vlivy v oblasti svalového růstu a výkonnosti v posteli. U žen zase je podle zkušeností nejvíce pozitivní vliv na hormonální rovnováhu as tím spojenou plodnost. Obecně rostlina pomáhá komplexně a to mužům i ženám.

Jak fungují doplňky s jejím obsahem a jejich charakteristika

Přírodní doplňky obsahující bylinku Tribulus Terrestris představují přirozenou a současně efektivní cestu k podpoře všeobecného i sexuálního zdraví a vitality.

Jejich účinnost spočívá v aktivních složkách rostliny, které ovlivňují obě pohlaví. V některých doplňcích se využívají obecných účinků na fyzické i mentální zdraví, v jiných jde o cílenou podporu hormonální rovnováhy, potence či plodnosti.

Pokud jde o jejich charakteristiku, je třeba vědět toto:

 • Kotvičník můžete využít v různých formách, včetně kapslí, prášků a tekutých doplňků, všechny jsou dostupné bez receptu či vyšetření
 • dávkování je jednoduché, přesné a lze i dlouhodobě, což pomáhá udržovat konzistentní příjem nejvíce prospěšných látek byliny
 • Kotvičník a jeho složení jsou pro tělo přirozené, užívání je tedy bezpečné bez nějakých vážnějších vedlejších účinků a kontraindikací
 • v případě komplexnějšího složení budete těžit z toho, že Tribulus výborně působí s jinými podobnými rostlinami a to zejména na sexuální život

Doplňky obsahující Tribulus Terrestris mohou být obohaceny io další rostliny v podobě kvalitních a koncentrovaných extraktů, ale také o minerály, vitamíny či aminokyseliny. Výsledkem je potom široké působení, u žen například na hormonální rovnováhu, podporu menstruačního cyklu, plodnost či příznaky menopauzy.
U mužů zase přispívá ke zvýšení kvality erekce, zlepšení sexuální výkonnosti, zvýšení chuti na sex ak posílení potence a plodnosti. Viditelné jsou také účinky rostliny na celkové fyzické i mentální povzbuzení a zvýšení vitality a energie.

Tribulus jako podpora erekce, libida a plodnosti v eJoy® přípravcích

Kotvičník je klíčovou rostlinou v doplňcích zaměřených na podporu erekce, zvýšení libida a plodnosti a zlepšení kvality a zdraví sexuálního života. Platí to u mužů iu žen a příkladem efektivního využití jeho účinků je značka eJoy®.

Toto jsou její přírodní určené pro muže i pro ženy:

eJoy® Femina: Přípravek je určen pro ženy a mezi jeho nejdůležitější účinky patří podpora sexuálního života, zlepšení zdraví pohlavní soustavy a udržování hormonální rovnováhy. Díky extraktům z rostlin Tribulus, Ashwagandha, Damiána a Maca spolu s vitamíny a minerály pomáhá na menopauzu i na menstruaci.

eJoy® Fertility: Tento doplněk je speciálně vytvořen na podporu reprodukčního zdraví a plodnosti a to jak u mužů, tak u žen. Je vhodný pro všechny věkové skupiny a kombinuje efekt více rostlin, včetně Kotvičníku nebo Macy, spolu s minerály a koenzymem Q10. Díky tomu pomáhá na zrání spermií i vajíček.

eJoy®: Doplněk eJoy® je navržen pro muže, kteří touží po zlepšení svého sexuálního života. Přípravek pozitivně působí na erekci, potenci, libido i prostatu. S jedinečným složením, které zahrnuje Tribulus, Macu, Saw Palmetto, chilli, L-Arginin, L-Citrulin a vitamíny C a D, se vyznačuje účinností na potenci i sexuální apetit.

eJoy® Long: Tento doplněk je navržen pro podporu delší erekce, oddálení ejakulace i prodloužení výkonnosti v posteli. Podobně jako všechny ostatní produkty je dostupný bez předpisu a můžete si jej objednat z pohodlí domova. Přispívá také k normalizaci libida a ke zmírnění napětí díky složení zahrnujícímu i Asijský ženšen.

Zhodnocení, zkušenosti a jak nejlépe Tribulus využít

Tribulus Terrestris je důležitou rostlinou pro muže i ženy, kteří hledají přirozený způsob podpory sexuálního zdraví a výkonnosti a pro celkové posílení vitality. U mužů přispívá ke zlepšení erekce, sexuální výdrže i posílení plodnosti.

U žen zase podporuje hormonální rovnováhu, stabilizuje menstruační cyklus a zvyšuje chuť na sex. Jeho účinky se však neomezují jen na sexuální oblast, pozitivní vliv Kotvičníka sahá také na zvýšení fyzické výdrže, podporu svalstva a na zlepšení psychické pohody. Rostlina je široce využitelná pro celkové zlepšení životního stylu.

Účinky Tribulusu se využívají iv doplňcích výživy, ať už jde o všeobecné přípravky nebo o přípravky se specifickým zaměřením, například na sexuální život.

Tyto výhody jsou důkladně využity v přípravcích značky eJoy®, které jsou speciálně navrženy s ohledem na potřeby mužů i žen v různých životních obdobích a pro konkrétní situace. Všechny doplňky této značky jsou svým složením 100% přírodní, laboratorně testovány a schváleny Úřadem veřejného zdravotnictví České republiky.

Jejich užívání je možné dlouhodobě, nemusíte mít obavy z vedlejších účinků, kontraindikací či jiných rizik a dávkování je možné každý den. Účinky Tribulusu jsou v tomto případě využity naplno a v synergii s dalšími rostlinami, vitamíny či minerály.

Zdieľajte:

Komentáre

Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Certifikace

Úřadem veřejného
zdravotnictví

Garance

vrácení peněz za
neotevřená balení

Vyrobeno

v Evropě
(Slovenská republika)

Diskrétní

doručení
balíku

Doprava zdarma

pro více než 1 balení
přes Zásilkovnu

100% přírodní

produkt v nejvyšší
kvalitě