• eJoy® - oficiální prodejce pro Českou republiku
logo eJoy®

Složení eJOY® – Kotvičník zemní, jeho účinky pro muže a zkušenosti s užíváním

Kotvičník zemní

Tribulus Terrestris, jak se tato rostlina odborně nazývá, patří mezi byliny známé už staletí a to především pro svůj význam pro posílení síly, výkonnosti a vitality u mužů. To se týká jak celkové vitality a výkonnosti, jakož i té sexuální. Účinky Kotvičníku jsou totiž již od nepaměti známé hlavně na impotenci a erekci.

Tribulus Terrestris a jeho původ, popis, složení látek a výskyt

Kotvičník zemní je jednoletá bylina pocházející původem z Asie. Předpokládá se, že původním místem jejího výskytu byly mořské pobřeží Japonska a Číny, odkud se rostlina rozšířila dále. Dnes ji lze nalézt také v Evropě, Africe, Austrálii či Americe.

Pokud jde o její popis a stavbu, třeba vědět následující:

rostlina bývá málo rozvětvená, obvykle dosahuje délky nejvýše do 60 cm
má krátké a řapíkaté listy, které mají elipsový až kopinatý tvar
květy jsou pětičetné, ze středu mají žluté zabarvení, na okrajích je bledší
plod je suchý a tvořen paticí menších, tvrdých a ostnatých plodů

Nejčastěji se využívají plody rostliny, ale v mnoha hotových přípravcích a produktech se používá bylina celá. Rostlina obsahuje sapogeninů, alkaloidy, bioflavonoidy, glykosidy, třísloviny, steriny, rostlinné steroidy a fytosteroly. Je bohatá i na několik kyseliny, například na kyselinu linolovou, kyselinu linoleovou, kyselinu stearovou a kyselinu behenové.

Plusem rostliny je, že při jejím užívání se nevyskytují téměř žádné vedlejší účinky. I proto se Kotvičník zemní již od nepaměti využíval ve starověké medicíně k posílení organismu. V řecké, čínské a indické tradiční medicíně jako prostředek na potenci.

Účinky a význam rostliny

Díky velmi bohatému zastoupení různých rostlinných látek, především sapogeninů, rostlinných steroidů a fytosterolů, je možné Kotvičník zemní využít ve více oblastech podpory fungování lidského zdraví.

Zde jsou nejdůležitější vlivy a účinky rostliny:

Zvýšení testosteronu: Primárním vlivem Tribulus je zvýšení hladiny luteinizačního hormonu, který řídí syntézu testosteronu a podporuje tak zvýšení jeho hladiny. U mužů ve středním věku může díky tomu vzrůst v těle koncentrace tohoto hormonu až o třetinu, což se projeví i na zvýšení celkové výkonnosti.

Potence a sexuální život: I díky vlivu na testosteron se využívá rostlina také jako přírodní prostředek proti impotenci. Pomáhá totiž zvýšit libido, čili sexuální apetit, stejně tak ovlivňuje kvalitu erekce, minimálně z hlediska jejího nástupu. Pomáhá i na zvýšení plodnosti působením na spermatogenezi.

Svalová hmota a regenerace po výkonu: Kotvičník zemní využívají také sportovci a muži, kteří během dne absolvují fyzicky náročnější činnosti. Rostlina má totiž svým účinkem přírodní a přirozený anabolický charakter, zvyšuje svalovou hmotu, podporuje syntézu bílkovin a po cvičení pomáhá k regeneraci.

Psychická vitalita: Tribulus pomáhá nejen na fyzickou, ale i na tu psychickou a mentální vitalitu. Využívá se hlavně při nespavosti, napětí, podrážděnosti nebo na potlačení rizika deprese. Zlepšuje celkovou mentální stabilitu a rovnováhu a odolnost vůči negativním vnějším vlivům, například vůči stresu.

Kotvičník zemní a jeho využití v praxi

Výše zmíněné účinky, jakož i všechny látky, které rostlina obsahuje, se využívají hlavně ve dvou typech přípravků. Prvním jsou ty, které jsou určeny sportovců a mužů, kteří cvičí nebo chodí do fitka, kdy je cílem podpora budování svalové hmoty a síly.

Druhým a mnohem vhodnějším využitím jsou tabletky a přípravky určené na podporu sexuálního zdraví. Jde o přípravky, kde je Tribulus Terrestris jednou z nejdůležitějších aktivních látek, avšak jejich obsahové složení je širší. Dochází tak ke kombinaci vlivů a účinků a zároveň k synergii hlavně na podporu erekce, potence, libida a plodnosti.

Podobných produktů je několik, ale ne všechny mají optimální složení a dostatečnou koncentraci extraktu z rostliny. Dobrým příkladem jejího správného a maximálního využití je značka eJoy®, kde je Kotvičník zemní svým množstvím nejdůležitější látkou.

Zdieľajte:

Komentáre

Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Certifikace

Úřadem veřejného
zdravotnictví

Garance

vrácení
peněz

Vyrobené

v rámci Evropy
ve Velké Británii

Diskrétní

doručení
balíku

Doprava zdarma

při nákupu
nad 1800 Kč

100% přírodní

produkt v nejvyšší
kvalitě