• eJoy® - oficiální prodejce pro Českou republiku
logo eJoy®

Složení eJOY® – Maca peruánská a její účinky pro muže v sexuálním zdraví

Maca peruánska

Řeřicha peruánská, případně též odborně Lepidium Meyenii, je rostlina využívaná již přes 2000 let jako přirozený a přírodní stimulant energie, vitality a jako celkový životabudič. Bylinka je známá někdy i pod označením „Peruánská viagra“, což hodně napovídá o jejím vyžití v sexuálním zdraví u mužů. Účinky však má i pro ženy.

Řeřicha peruánská a její původ, popis, složení látek a výskyt

Maca je dvouletá rostlina z rodu řeřichový rostlin a v místě původního výskytu, kterým je Peru, se používá i jako běžná kořenová zelenina. Specifická je tím, že přirozeně roste pouze ve vysokohorském prostředí And, výjimečně ji lze nalézt i na území Bolívie.

Velikostí a stavbou se rostlina dost podobá na ředkvičku:

nadzemní stonek je vysoká nejvíce 15 cm, bývá obvykle opřená o zem
na listové růžici se nachází 15 až 20 listů, obnovují se od středu po okraj
na vrcholu stonku je rozvětvené třásňové květenství s květy bledé barvy
plody jsou malé, obvykle do 5 mm, ale obsahují semena, kterými se Maca rozmnožuje

Maca je velmi bohatá na různé živiny i užitečné látky. Obsahuje sacharidy, bílkoviny, vlákninu i tuky. Z minerálů obsahuje nejvíce vápník a draslík, méně již železo, jód, zinek či mangan. V jejím složení jsou i vitamíny skupiny B a vitamíny A, C, D a E. V kořene, který se využívá i ve výživových doplňcích, se nacházejí aminokyseliny a mastné kyseliny.

Rostlinu mohou využívat muži i ženy, ženy však ne v době těhotenství nebo během kojení. Řeřicha byla velmi hojně využívaná hlavně původním obyvatelstvem, traduje se dokonce, že domorodé kmeny rostlinu užívali před bojem na posílení síly, energie a odvahy.

Účinky a význam rostliny

Co se týče významu byliny, Maca je známá jako přírodní a přirozené afrodiziakum a to tak pro muže, tak pro ženy. Má však mnohem širší využití a to především kvůli pestrému složení obsahových látek působících i na hormony.

Zde jsou 4 oblasti, v nichž má Řeřicha své působení:

Libido a potence: U mužů se Maca využívá hlavně jako prostředek ke stimulaci a zvýšení libida, čili sexuálního apetitu. Působí také na potenci, hlavně z pohledu zlepšení četnosti a mobility spermií v ejakulátu. Díky působení na zvýšení vzrušení může zlepšit i nástup a pevnost ztopoření.

Hormonální rovnováha: Zatímco u mužů má rostlina stimulační účinek na testosteron, což souvisí i s libidem a také s erekcí, u žen pomáhá díky působení na hormonální rovnováhu s průběhem a pravidelností menstruace. Během menopauzy zas pomáhá snížit intenzitu některých negativ, například návalů horka.

Imunita a vitalita: Kořen řeřicha byl již odpradávna využíván jako životabudič na celkové pozvednutí vitality a energie. Jelikož rostlina obsahuje velké množství stimulačních látek a složek, využívá se na celkové pozvednutí fyzické i mentální výkonnosti. Pomáhá i na podporu fungování imunitního systému.

Pohybový aparát: Díky stimulaci testosteronu, což je hormon důležitý u mužů za jejich výkonnost a sílu, pomáhá Maca i na pohybový aparát, konkrétně na svaly. Testosteron totiž ovlivňuje jejich sílu a také zvětšení objemu, podporuje zároveň jejich pružnost. Rostlina působí i jako prevence před osteoporózou.

Maca peruánská a její využití v praxi

Pokud jde o využití účinků a obsahových látek nacházejících se v rostlině, extrakt ze sušeného mletého kořene se nejčastěji používá ve výživových doplňcích a přípravcích určených na podporu reprodukčního zdraví a to tak u mužů, tak u žen.

Díky tomu, že Maca pomáhá na normalizaci hormonální hladiny, bývá součástí produktů zaměřených i pro ženy, například i v rámci přípravků užívaných během menopauzy. Primárně se však byliny využívá v produktech pro muže, které působí na libido, kvalitu erekce a také na zvýšení počtu spermií, čili na plodnost.

V tomto případě jsou na výběr doplňky výživy pouze s obsahem extraktu Macy nebo přípravky s širším složením, například jako jsou i tabletky eJoy®. V tomto případě je Řeřicha sice důležitou látkou, ale její účinky jsou doplňovány io působení jiných podobných bylin.

Zdieľajte:

Komentáre

Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Certifikace

Úřadem veřejného
zdravotnictví

Garance

vrácení peněz za
neotevřená balení

Vyrobené

v Evropě
(Slovenská republika)

Diskrétní

doručení
balíku

Doprava zdarma

pro více než 1 balení
přes Zásilkovnu

100% přírodní

produkt v nejvyšší
kvalitě