• eJoy® - oficiální prodejce pro Českou republiku
logo eJoy®

Složení eJOY® – Saw Palmetto a jeho účinky na testosteron i prostatu

Saw palmetto

Serenoa plazivá, což je slovenský název tak trochu exotické pojmenování Saw Palmetto, je palmovitá rostlina, jejíž význam znali už ve starověkém Řecku a Indii. Má totiž močopudné působení a pomáhá při problémech močových cest i při potížích s prostatou. Zajímavostí je, má účinky nejen pro muže, ale i pro ženy.

Serenoa plazivá a její původ, popis, složení látek a výskyt

Saw Palmetto je typ palmy a zástupce druhu serenoa, aktuálně jediný žijící. Přirozeným prostředím rostliny je Florida a oblast jihovýchodního pobřeží USA, kde vytváří souvislé porosty. Vyskytuje se v nížinách a v nadmořské výšce zpravidla nejvýše 50 metrů.

Pokud jde o její vzhled, zde je stručný popis rostliny a její stavby:

Serenoa je palma, která má nízký kmen nejvíce do 3 metrů, většinou větvený
listy jsou typického kopinatého a tvaru a zeleného zabarvení
stejně tak květy jsou špičaté formy, smetanově bílé, ale nejvýše 5 mm velké
plodem je tmavá a dužnatý bobule obsahující semeno, velká do 2 cm

Látky, které jsou v rostlině obsaženy, jsou typické rostlinné složky. V plodech, ale iv jiných částech Serenoa repens, se nacházejí hlavně mastné volné a esterifikované kyseliny, flavonoidy s antioxidačním působením, více typů fytosterolů, polysacharidy důležité pro energii a i triglyceridy. Výsledkem složení je působení na hormony v těle.

Plody rostliny byly již v 19. století předmětem detailnějšího zkoumání, nakolik původní indiánské kmeny konzumující bobule měli nadprůměrně dobrý stav močových cest i prostaty. Později se také zjistilo, že rostlina pomáhá i na potenci a plodnost u mužů.

Účinky a význam rostliny

Saw Palmetto patří mezi významné afrodisiaka, ale má i další účinky a to pro obě pohlaví. Semena se mohou mlít na mouku, růstový vrchol rostliny je zas předmětem konzumace podobně, jako zelenina. Nejdůležitější jsou však plody.

Právě ty bývají využívány pro následující kladné účinky a vlivy:

Afrodiziakum: Pozitivní afrodiziakální účinek zvyšující libido a sexuální apetit platí hlavně u mužů, protože Saw Palmetto působí na hladinu testosteronu, který chuť na sex ovlivňuje. Kromě sexuální energie a vitality je rostlina využívána i pro zvýšení té obecné, působí jako účinný životabudič.

Prostata a močové cesty: Druhým velmi významným využitím plodů Serenoa plíživé je působení na močový aparát a hlavně prostatu. Rostlina totiž pomáhá na redukci přeměny testosteronu na DHT, což je speciální 5-alfa-dihydrotestosteron. Ten je zodpovědný za zvětšování prostaty a potíže s močením.

Působení na vlasy a kůži: Zmíněný hormon DHT je zodpovědný speciálně u mužů i za nadměrné vypadávání vlasů a také za zhoršení zdraví pokožky. Rostlina tak při dlouhodobějším užívání může natrvalo snížit hladinu tohoto negativně ovlivňující hormonu a tak zlepšit jednak stav kůže, ale také zastavit padání vlasů.

Obranyschopnost a ochrana buněk: Saw Palmetto má také antivirové a protizánětlivé vlivy, čímž posiluje obranyschopnost a zdraví. Látky obsažené v rostlině také podporují imunitu a její fungování, stejně tak mají antioxidační vlastnosti pomáhající ke snížení oxidačního stresu na buňky.

Saw Palmetto a její využití v praxi

Serenoa plazivá je, podobně jako mnoho jiných léčivých rostlin, široce využitelná ve více oblastech podpory zdraví organismu. Zatímco v minulosti se jí plody využívaly na volnou konzumaci, dnes jsou hlavně součástí hotových produktů a to pro muže i pro ženy.

Koupit si tak můžete umletý plod, který lze využít na čaj a jeho přípravu doma, ale i přípravky obsahující extrakt z něj v podobě účinných látek. Jde nejčastěji o doplňky výživy, které obsahují buď jen extrakt z této rostliny nebo je jejich složení širší. V prvním případě jde hlavně o přípravky na prostatu, močové cesty a padání vlasů.

V tom druhém se jedná o komplexnější a specializované přípravky určené pro muže na podporu jejich potence a plodnosti. Kvalitní extrakt Saw Palmetto a to ve vysoké koncentraci je přítomen iv tabletách eJoy® určených na podporu sexuálního zdraví.

Zdieľajte:

Komentáre

Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Certifikace

Úřadem veřejného
zdravotnictví

Garance

vrácení peněz za
neotevřená balení

Vyrobeno

v Evropě
(Slovenská republika)

Diskrétní

doručení
balíku

Doprava zdarma

pro více než 1 balení
přes Zásilkovnu

100% přírodní

produkt v nejvyšší
kvalitě