• eJoy® - oficiální prodejce pro Českou republiku
logo eJoy®

Snížení a ztráta libida u mužů a co se s tím dá dělat

libido

Nemáte chuť na sex? Neposlouchá vás erekce jako kdysi? Nevíte si milování dostatečně užít? V tom případě jde o typické příznaky snížení nebo dokonce ztráty libida. Jelikož sex je kořením každého vztahu, nejde jen o izolovaný problém, který by se týkal ložnici, ale dříve či později ovlivní i partnerský život. Zanedbat ho proto určitě nevyplácí.

Co je libido a proč je důležité

Libido je zjednodušené pojmenování pro sexuální apetit, čili chuť na sex. U mužů souvisí is celkovou výkonnost a vitalitou, čili s jejich mužností, jelikož na libido ovlivňuje především hladina testosteronu. Tento hormon zároveň ovlivňuje i jiné aspekty ať sexuálního nebo běžného života.

Zde jsou oblasti, které s libidem souvisí a pro které je libido důležité:

  • erekce, čili ztopoření penisu, jejíž tvrdost sice závisí hlavně na prokrvení pohlavního údu, ale na rychlost jejího nástupu i kvalitu ovlivňuje také libido
  • plodnost, někdy nazývaná i potence, zde má libido vliv hlavně v souvislosti se zmíněným testosteronem, který ovlivňuje i dozrávání spermií
  • orgasmus, který muž dosahuje samozřejmě následkem sexuální stimulace, ale ovlivňuje ho i libido, hlavně rychlost jeho dosažení
  • celková fyzická síla a výkonnost, které znovu souvisejí s hladinou testosteronu, který má vliv i na libido a tedy nižší libido znamená i nižší výkonnost

Příčiny snížení či ztráty libida

Za nízkým libidem lze hledat několik příčin. Ne všechny ovlivňují přímo hladinu testosteronu, některé mají vliv například na celkovou vitalitu organismu z psychické či fyzické stránky. To se pak projeví i na sexuálním apetitu a chuti na sex.
Toto jsou ty nejdůležitější příčiny s vlivem na sexuální apetit:

Životospráva: nedravých jídla plné tuku nebo cukru, alkohol či kouření, to všechno jsou věci, které negativním způsobem ovlivňují tak libido, jakož i celkový zdravotní stav. Projevují se samozřejmě i na sexuální výkonnosti a její obecném poklesu.

Životní styl: Negativními faktory ovlivňujícími libido jsou i zlozvyky týkající se životního stylu. Jde například o nadměrný stres, propracovanost, nedostatek spánku a odpočinku obecně, které zhoršují i ​​celkově stav pohlavní soustavy.

Vztahové problémy a rutina: Pokud máte problémy či neshody v partnerském vztahu, dříve či později přijde k jejich projevení iv sexuálním životě. Stejně tak rutina v posteli a v ložnici neprospívá sexuálnímu apetitu naopak pomalu a jistě ho zabíjí.

Zdravotní problémy: Na sexuální apetit má pochopitelně svůj vliv i zdravotní stav. Problémy s cholesterolem, krevním tlakem či vážnější onemocnění negativně ovlivňují libido. To platí i o některých lécích a léčivech.

Jak libido zvýšit a podpořit

Pokud jsou za poklesem vašeho sexuálního apetitu nějaké onemocnění či léky, třeba se zaměřit na jejich vyléčení, případně náhradu léčiv, které nebudou mít takový negativní vliv. Ovlivnit však víte i některé jiné faktory, hlavně ty, které se týkají přímo vás.

Zde jsou 4 změny, které můžete udělat doslova ze dne na den:

Zdravější životospráva: To, co jíte a pijete, ovlivňuje vaši výkonnost. Zapomeňte proto na nezdravá jídla, polotovary, alkohol a tabák, vylučte je ze svého života. Naopak, konzumujte ovoce a zeleninu, sem tam koření a zdravé sladkosti, například hořkou čokoládu.

Pohyb a cvičení: Nejlepším možným způsobem, jak rozproudit životní energii a zároveň zvýšit testosteron ovlivňující libido, je pohyb. Vyhýbejte se však pomalým a zdlouhavým aktivitám, potřebujete spíše silový a výbušnější pohyb, například sprinty.

Oživení sexuálního života: Rutina v ložnici je velký nepřítel sexuálního apetitu, proto zkuste nějaké nové sexuální hry, nové milostné polohy nebo si oživte sex s různými pomůckami. Důležitá je také pravidelnost milování, klidně si ho zařaďte do diáře.

Afrodisiaka: afrodisiaka nás provázejí prakticky již od nepaměti, tak proč nevyužít ty, které mají ověřené účinky? Ústřice, jahody nebo koření, to vše zvyšuje chuť na sex. Sáhnout můžete i po bylinných afrodisiaka, ty najdete například i v tabletách eJoy®.

Zdieľajte:

Komentáre

Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Certifikace

Úřadem veřejného
zdravotnictví

Garance

vrácení peněz za
neotevřená balení

Vyrobeno

v Evropě
(Slovenská republika)

Diskrétní

doručení
balíku

Doprava zdarma

pro více než 1 balení
přes Zásilkovnu

100% přírodní

produkt v nejvyšší
kvalitě