• eJoy® - oficiální prodejce pro Českou republiku
logo eJoy®

Souvisí problémová potence s prostatou?

Tak jako ženy pravidelně navštěvují ordinaci ženského lékaře kvůli preventivní prohlídce, měli by vyšetření u „mužského“ lékaře absolvovat i páni. Konkrétně by si měli zvyknout na pravidelnou návštěvu u urologa, který vyšetření prostatu a také varlata. Proč je tato kontrola pro muže důležitá? Nejen kvůli odhalení případných onemocnění, ale také pro pomoc v sexuální oblasti. Jak souvisí potence se zdravím prostaty?

Důležitý mužský orgán

Hlavní funkcí prostaty je odvádění tekutin z močového měchýře do močové trubice. Podstatné a velmi důležité jsou také funkce týkající se pohlavní oblasti – tvorba ejakulační tekutiny jakož i odvádění této tekutiny (ejakulátu, semena) ze chámovodu. Pokud se u muže začnou vyskytovat potíže s močením nebo problémy v sexuálním životě, neměl by váhat a navštívit odborníka. Může jít totiž o onemocnění prostaty. Čím dříve se začne s léčbou, tím dříve se běžný a sexuální život vrátí do normálních kolejí. Pokud se s návštěvou lékaře otálí, porucha prostaty se může stupňovat a přerůst do horších důsledků. Jak ovlivňuje prostata na potenci? Pokud prostata nefunguje tak jak má, mohou u muže nastat problémy s vyvrcholením. Ejakulace je blokována, čímž jsou celkově negativně ovlivněny sexuální činnosti. Kromě problémové ejakulace se mohou projevit i potíže s erekcí. Vše spolu navzájem souvisí.

Onemocnění prostaty

Nejčastěji se vyskytujících onemocnění prostaty je hned několik. Jejich odhalení a stanovení správné diagnózy je velmi důležité. Každé onemocnění vyžaduje individuální přístup a léčbu, ale čím dříve muž s léčením začne, tím dříve bude jeho prostata v plné kondici.

Benigní hyperplazie

Jde o častý benigní nádor u mužů, který však neohrožuje jejich život. Jedná se o zvětšení prostaty nejčastěji se vyskytující u mužů v „zralém“ věku – riziko výskytu tohoto nezhoubného nádoru roste spolu s věkem. Výsledkem vzniku nádoru je například porucha močení.

Zánět prostaty

Mezi příznaky zánětu prostaty patří například bolesti v podbřišku či spodní části zad, bolesti varlat případně hráze i bolest konečníku, horečka, pálení při močení či dokonce nemožnost močení, hnis či krev v moči, výtoky jakož i problémy v sexuální oblasti – poruchy erekce, nedostatek libida, bolestivá ejakulace, krev v ejakulátu a mnohé další. Po diagnostice zánětu následuje léčba, a to buď prostřednictvím antibiotik nebo léčba bez užívání léků, například masáže, lázně případně užívání přírodních preparátů.

rakovina prostaty

Nejtěžším onemocněním je rakovina prostaty. Příznaky rakoviny jsou často stejně jako při klasickém zánětu prostaty, proto je třeba přistoupit k podrobnějším vyšetřením. Rakovinné onemocnění se většinou odhalí z výsledků krevních testů a pro stanovení účinné léčby je třeba absolvovat další návštěvy specializovaných ambulancí.

Zdieľajte:

Komentáre

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Certifikace

Úřadem veřejného
zdravotnictví

Garance

vrácení peněz za
neotevřená balení

Vyrobeno

v Evropě
(Slovenská republika)

Diskrétní

doručení
balíku

Doprava zdarma

pro více než 1 balení
přes Zásilkovnu

100% přírodní

produkt v nejvyšší
kvalitě