• eJoy® - oficiální prodejce pro Českou republiku
logo eJoy®

Spermiogram

spermie

V mužských hlavách se při problémové erekcí často vyvstává otázka týkající se jejich plodnosti. Pokud v současnosti trpíte erektilní dysfunkcí, případně ji úspěšně překonáváte s pomocí vitaminových doplňků nebo jiných léčiv a zároveň se snažíte o zplození dítěte, z nejistoty vás může vyvést spermiogram. Absolvovat ho samozřejmě můžete i v případě, že chcete mít potomstvo v budoucnosti, ale už teď máte zájem se dozvědět cenné informace o vaší zásobičke.

Odhoďte předsudky

Spermiogram je jedním z vyšetření, které muži považují za neobvyklé, určitým způsobem je pro ně tabu. Pomyšlení na malou plastovou nádobku, v níž mají skončit jejich sperma je zvláštní. Vyvrcholení má skončit jinak – příjemně, uvolňující a ať už je zakončeno při pohlavním styku nebo masturbací, přináší pocit slasti. Při získávání vzorky pro vyšetření spermatu sice zažijí ten uvolňující pocit, ale v trochu jiném rozměru. Každopádně, pánů můžeme ujistit, že každodenně přicházejí do ordinací kvůli spermiogramu stovky mužů a považují ho za vyšetření jako každé jiné. Vzhledem k životní styl, nevyrovnanou konzumaci potravin, nedostatek pohybu, stres a nahánění se za životními cíli roste množství neplodných párů a spermiogram je jedním ze základních identifikátorů problému, který může být na straně muže.

Jak to probíhá

Na vyšetření se můžete objednat u urologa, ve specializovaných centrech zaměřených na reprodukční medicínu, dokonce i u některých gynekologů. Cena za vyšetření se pohybuje v rozmezí 10-15 Eur, závisí na konkrétním zařízení. Před podáním vzorku je nezbytná sexuální abstinence minimálně 3 a maximálně 5 dní a měsíc pro ním byste neměli být nemocný – tedy mít zvýšenou teplotu a brát antibiotika. U lékaře vyplníte krátký dotazník týkající se vašich nemocí, užívaných léků a termínu posledního pohlavního styku. Místnost pro podání vzorku je dobře vybavená – připraveny jsou erotické časopisy, uklidňující hudba či TV se zajímavými „filmy“. Délka trvání celého procesu závisí na vás, když se vynasnažíme, máte to za sebou za několik minut.

Co se hodnotí

Vyhodnocení podané vzorky trvá přibližně 2 týdny. Nejpodstatnějšími hodnotami, které se určují, jsou počet, rychlost (pohyblivost) a tvar spermií. Za normální hodnoty se považuje, pokud je v 1 ml vzorku minimálně 15 milionů spermií. Vzorek by měla obsahovat minimálně 40% pohyblivých spermií a správný tvar by měly mít alespoň 4%. Při oznámení výsledků vám lékař vysvětlí, která informace což znamená, což mohlo případný snížený stav způsobit a navrhne řešení. V některých případech stačí jen užívat vhodný komplex vitamínů případně jiné přípravky, které lékař doporučí. Kontrolní spermiogram je vhodné provést po 3 měsících, kdy by měly být ve výsledcích viditelné změny.

Zdieľajte:

Komentáre

Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Certifikace

Úřadem veřejného
zdravotnictví

Garance

vrácení peněz za
neotevřená balení

Vyrobeno

v Evropě
(Slovenská republika)

Diskrétní

doručení
balíku

Doprava zdarma

pro více než 1 balení
přes Zásilkovnu

100% přírodní

produkt v nejvyšší
kvalitě