• eJoy® - oficiální prodejce pro Českou republiku
logo eJoy®

Účinek stravy na sexuální život

Potraviny a erekce

 

Z každé strany dnes slýcháme o zdravém stravování. Přestat konzumovat rafinovaný cukr, jíst množství ovoce a zeleniny, připravovat spíše syrové jídla jako tepelně upravované, nesmaží a další podobné doporučení číhají na lidi na každém kroku. Benefity ze změny stravovacích návyků jsou opravdu vysoké. Kromě zlepšení zdravotního stavu přinášejí i více energie, lepší náladu, psychickou pohoda a dokonce i lepší sexuální život. Jak ovlivňuje konzumovány jídlo na sexuální apetit?

Fyzická změna

Pokud si nedáte pozor na svůj jídelníček a začnete nekontrolovaně přibírat, změnu pocítíte iv posteli. Slabší výdrž či kondice, rychle se dostavující únava a dokonce i sexuální nechuť. V případě, že má vaše tělo tendenci přibírat zejména v oblasti břicha či pasu a boků, oblíbené polohy mohou být najednou velkou překážkou kvalitního sexu. Pokud konzumujete jídlo těsně před sexem, krev se přesune z mozku do trávicích orgánů a namísto akčního sexu pocítíte spíše únavu a touhu po spánku. Podobně je to i s alkoholem. Příjem alkoholických nápojů ve zvýšené míře způsobuje únavu a neschopnost sexuální aktivity.

Problémy s erekcí?

Jídla s vysokým obsahem tuku jsou zodpovědné za zvyšování cholesterolu v krvi, zanášejí a zužují cévy a tím způsobují i ​​problémy s erekcí. Dalším faktem ohrožujícím kvalitní erekci je obezita, která snižuje hladiny testosteronu v krvi. Při snaze o odstranění problémů s erekcí, které byly způsobeny nesprávnou životosprávou, by měli muži do jídelníčku zařadit potraviny bohaté na Omega-3 mastné kyseliny, které obsahuje například rybí olej. V boji proti erektilní dysfunkcí pomáhá i aminokyselina s názvem L-arginin (například v arašídech, vlašských ořeších, ovesných vločkách, čokoládě a jiných), která podporuje prokrvení. Muži by měly omezit i konzumaci jídel z bílé mouky, která snižuje množství spermií v ejakulátu. I nadměrná konzumace cukru má vliv na sexuální život. Kromě toho, že rafinovaný cukr přispívá k nárůstu hmotnosti jakož i ke vzniku různých onemocnění, působí i přímo na snižování hodnoty libida. Způsobuje také depresi, při které v těle chybí endorfiny a tím automaticky klesá sexuální touha.

Chcete intenzivnější sex?

Potravou se do těla dostávají látky, které sexuální apetit tlumí nebo povzbuzují. Pokud potřebujete nabudit, zařaďte do jídelníčku potraviny s vitamínem E (celozrnné potraviny, listová zelenina, špenát) a spolu s nimi konzumujte olivy či rostlinné oleje kvůli lepšímu vstřebávání. Vitamín C zase pomáhá oživit spermie a zvyšuje jejich kvalitu. Nejvyšší výskyt přírodního vitamínu C je v šipkách, černém rybízu a rakytníku, nachází se také v červené paprice, vařené brokolici, ananasu, pomerančích, broskvích a dalších produktech.

 

Zdieľajte:

Komentáre

Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Certifikace

Úřadem veřejného
zdravotnictví

Garance

vrácení peněz za
neotevřená balení

Vyrobeno

v Evropě
(Slovenská republika)

Diskrétní

doručení
balíku

Doprava zdarma

pro více než 1 balení
přes Zásilkovnu

100% přírodní

produkt v nejvyšší
kvalitě