• eJoy® - oficiální prodejce pro Českou republiku
logo eJoy®

Vaginální orgasmus

ženský orgasmus

Jedním ze dvou nejčastějších orgasmů, kterých může žena dosáhnout, je vaginální orgasmus. Jedná se o orgasmus, který vzniká na základě penetrace pochvy a teoreticky by ho měla umět dosáhnout každá žena. Na druhou stranu, úspěch závisí také na muži.

Pro dosažení vaginálního orgasmu je totiž nezbytné plné ztopoření, dostatečná velikost penisu a samozřejmě také správná technika. V následujících řádcích se proto zaměřím na všechny tyto aspekty a zkusím vám detailněji vysvětlit, jak tohoto orgasmu dosáhnout. Společně se podíváme také na to, proč ho žena někdy nemůže mít.

Co je vaginální orgasmus a co je třeba o něm vědět

Pod pojmem vaginální orgasmus se myslí takový typ vyvrcholení, ke kterému přijde na základě stimulace vnitřní sliznice ženské vagíny. Orgasmus může být následkem dráždění konkrétního bodu nebo obecně vnitřní výstelky.

Přestože jde o přirozený orgasmus, množství žen ho nedokáže dosáhnout. Na vině může být několik faktorů, některé jsou na jejich straně, ale některé i na straně muže. Pro úspěšné vyvrcholení následkem stimulace vagíny je důležitá správná technika, vhodně zvolená sexuální poloha a samozřejmě 100% kvalita ztopoření penisu.

Pokud jde o zajímavosti o tomto orgasmu, platí, že:

 • na rozdíl od klitoriálního je mnohem intenzivnější a to zejména tím, že žena ho procítí v celém nitru své vagíny, nejen na jednom bodě
 • zatímco v případě orgasmu následkem dráždění klitorisu je vyvrcholení ve formě pulzování, u vaginálního orgasmu jde o explozi vzrušení
 • zároveň ho však většina žen nikdy nedosáhne, nebo i když ano, tak k tomu vede příliš dlouhá cesta a orgasmus není tak silný a viditelný

Specifickou formou vaginálního orgasmu je vyvrcholení na základě dráždění bodu G. Tento bod se nachází na horní stěně vagíny v její první třetině, přičemž jeho dráždění může být prstem, nějakou sexuální pomůckou i špičkou pohlavního údu.

Vnitřek ženské pochvy je bohatě prokrvený a inervovaný. Dosáhnete-li u ženy stavu vzrušení právě následkem stimulace vnitřní výstelky pochvy, bude její orgasmus o úplném přežití sexuálního vyvrcholení. Množství žen může během vaginálního orgasmu vylučovat specifickou tekutinu ze Skeneho žláz, což se také nazývá mokrý orgasmus.

Při pohlavním styku is umělým pomocníkem

Žena může dosáhnout vaginálního orgasmu jak při pohlavním styku s mužem, tak i osamoceně, kdy využije pomůcku stimulující vnitřek vagíny.

Specifickou, ale ne tak ojedinělou situací je, pokud se jí podaří dosáhnout orgasmu pouze jedním z těchto dvou způsobů. V tom případě se může jednat o následek nesprávné techniky, což je typické pro pohlavní styk, nebo o nedostatek vzrušení, což je zase typické v případě masturbace. Může však jít io příliš málo praxe nebo zkušeností.

K vaginálnímu orgasmu totiž může vést více cest:

 • nejčastější je jednoduchá penetrace do celé oblasti pochvy a snadný pohyb, ať už pohlavního údu partnera nebo pomůcky ve tvaru umělého penisu
 • vaginálního orgasmu lze dosáhnout i stimulací pouze přední třetiny vnitra pochvy, v tomto případě je třeba se zaměřit na bod G na horní straně
 • k orgasmu se umí žena dopracovat i drážděním zadní části pochvy, v tomto případě je však nezbytným předpokladem dostatečná délka penisu

Nejdůležitější je prozkoumat všechny možnosti, ať už samostatně nebo s partnerem. Zde bych rád upozornil na to, že muži o tomto tématu komunikují velmi málo, zvláště pokud by mělo jít o spontánní reakci. To je chyba, komunikace může hodně vyřešit.

Tak jako technika i vzrušivost se dá dlouhodobě ovlivnit. Na základě vlastních zkušeností mohu potvrdit, že předehra, stimulace některých částí pochvy a také posílení svalstva pánevního dna sehrají významnou roli. Proto je důležité uvedené oblasti rozvíjet a to dlouhodobě a pravidelně. Výsledek pak potěší oba partnery.

Návod pro muže, jak dosáhnout u ženy vaginálního orgasmu

Chtěli byste vědět, jak u ženy dosáhnout vaginálního orgasmu? Moje cesta k úspěchu nebyla vůbec jednoduchá a ani rychlá, ale aspoň jsem nasbíral zkušenosti.

Ty jsem přetavil do následujícího postupu pro vás:

Nevynechejte předehru, je důležitá

Množství mužů podceňuje předehru a snaží se hned „zaútočit“ a přejít přímo k pohlavnímu styku. To se speciálně při vaginálním orgasmu nemusí vyplatit, jelikož právě předehrou můžete ženu nejlépe stimulovat. Výsledkem bude zvlhčení a lepší prokrvení pochvy, což vám pomůže později rychleji dosáhnout vaginálního orgasmu.

Na úvod se věnujte i klitorisu

Přestože naším cílem je v tomto případě vaginální orgasmus, neznamená to, že byste měli rezignovat na důležitý ženský bod a to klitoris. Na úvod předehry a styku se mu nezapomeňte pověnovat, ať už prsty nebo i jazykem. Stimulace klitorisu pomůže ke zvýšení vzrušení a jeho drážděním zlepšíte prokrvení celé oblasti pánve, včetně pochvy.

Vhodná poloha umožní lepší průnik

V případě vaginálního orgasmu je velmi důležité, aby byl průnik penisu co nejlepší a zároveň jste mohli stimulovat co největší část vagíny. Některé sexuální polohy se k tomu hodí víc, jiné méně. Já i na základě vlastních zkušeností doporučuji polohu zezadu, polohu ve stoje a polohy jezdkyně a obrácené jezdkyně, když je žena nahoře.

Zkuste tření i tlak na bod G

Vaginálního orgasmu lze dosáhnout nejen klasickou penetrací, ale i soustředěním se na bod G. Ten je nejlépe stimulovat jedním či dvěma prsty, které vložíte do pochvy bříšky směrem nahoru. Zhruba v jedné třetině pak přitlačte na horní stěnu a hledejte místo se špongiovitým povrchem, které můžete třít nebo na něj tlačit.

Vyzkoušejte lubrikaci, může zlepšit vzrušení

Dobrou předehrou a správnou technikou můžete sice udržovat vzrušení a dostatečnou vlhkost pochvy, ale někdy tomu je třeba pomoci. Skvělým prostředkem jsou lubrikační gely, které zvýší klouzavost a mohou také zintenzívnit sexuální vzrušení. Nebojte se experimentovat a sáhnout například po lubrikantech s chladivým či hřejivým účinkem.

Neměňte tempo, chce to výdrž

V poslední fázi je nejdůležitější neměnit tempo přirážení a mít výdrž. Vzrušení se při pohlavním styku buduje postupně a dlouhodobě, ale v momentě, jak najdete to správné tempo, je už jen otázkou času, kdy žena vybuchne v extázi vaginálního orgasmu. Některé to může trvat jen pár minut, u jiné budete muset vydržet víc.

Kdy a proč může být problém s orgasmem

To, že žena neumí dosáhnout vaginálního orgasmu, případně orgasmu vůbec, může být výsledkem některých negativních vlivů nebo rizikových faktorů.

Toto je přehled těch, které se objevují nejčastěji:

Nedostatečná vzrušivost: Nízké libido, nedostatečný sexuální apetit, ale také potíže se zvlhčením pochvy či dokonce anorgasmie. To vše jsou faktory, které snižují šanci na dosažení nejen vaginálního orgasmu, ale orgasmu obecně.

Nesprávná technika stimulace: Překážkou k vyvrcholení může být i nesprávná či nedostatečná technika dráždění erotogenních zón. Vynechání předehry, ignorace klitorisu alespoň na úvod či ignorace bodu G, to vše má negativní vliv.

Příliš malý a málo ztopořený penis: Ani ta nejlepší technika či poloha vám nemusí pomoci, pokud váš penis nedokáže dostatečně vyplnit a stimulovat vnitřek pochvy. Nejčastěji je za tím neúplná erekce, kdy není penis dost tvrdý a dost velký.

Psychogenní faktory: Mnoho žen se nedokáže uvolnit, pokud se cítí pod stresem, v místnosti jsou nějaké zvuky nebo slyšet ruch, případně jsou-li mezi nimi a partnerem nějaké neshody. Překážkou v dosažení orgasmu jsou i deprese či problémy v práci.

Oslabené svaly pochvy a pánevního dna: Jedním z vlivů, které muži i ženy podceňují, je nedostatečná pružnost a pevnost svalů pochvy nebo pánevního dna. Naštěstí na tomto se dá zapracovat cvičením s umělým penisem či Kegelovými cviky.

Dotazy a otázky z praxe a z internetových fór

Chtěli byste vědět něco víc z praxe? Nejste sami, na internetových diskusích je velké množství otázek týkajících se uspokojení ženy a vaginálního orgasmu.

Zde jsou dotazy, které se na fórech objevují nejčastěji:

Může vaginální orgasmus dosáhnout každá žena?

Ano, teoreticky může mít tento druh orgasmu každá žena, která nemá žádné vážnější sexuální poruchy či nemoci. Pochva je velmi bohatě inervovaná, což z ní činí místo, které je citlivé na sexuální dráždění a to bez výjimky u každé ženy.

Jak na vyvrcholení ovlivňují stav a kvalita erekce?

Zásadně, protože právě na kvalitě ztopoření závisí i velikost a tvrdost penisu, což zase ovlivní intenzitu a způsob stimulace pochvy. Pokud muž nemá 100% erekci, nemůže jeho penis vyplnit vagínu tak, aby ji mohl dostatečně dráždit.

Může žena ovlivnit intenzitu vaginálního orgasmu?

Může a to dlouhodobě zejména procvičováním svalstva pochvy a pánevního dna. Jako ideální trénink se doporučují Kegelovy cviky neboli střídavé stahování a uvolňování svalstva, společně s masturbací s dostatečně velkým umělým penisem.

Proč je vaginální orgasmus nejintenzivnější?

Právě kvůli tomu, že pochva je velmi dobře inervovaná a to v celé své vnitřní ploše. Nejintenzivnější je to právě ve zmíněném bodě G, který je ještě více citlivý než klitoris. Při orgasmu dochází k silnější reakci a to v celé výstelce pochvy.

Podpořte svou erekci se značkou eJoy® a eJoy® LONG

Jednou z možností, jak zlepšit kvalitu ztopoření a zvýšit šance na dosažení vaginálního orgasmu, jsou podpůrné prostředky pro muže. Na trhu již přes 5 let působí značka, která svou kvalitou vyčnívá z konkurence a to tabletky eJoy®.

Proč sáhnout právě po tomto přípravku? Zejména pro:

 • kvalitní původ, receptura byla vyvinuta ve Velké Británii
 • 100% přírodní složení, nejsou zde žádné syntetické látky
 • velmi široké působení na všechny oblasti mužské potence
 • jednoduchý nákup bez nutnosti vyšetření a receptu od lékaře
 • možnost jednorázového i dlouhodobého a pravidelného užívání
 • bezproblémové používání bez vážnějších vedlejších efektů

Dobrou zprávou je, že přípravek lze koupit i bez toho, abyste museli někam osobně chodit. Stačí navštívit oficiální eshop www.ejoytablety.cz a provést objednávku i přes svůj chytrý telefon z pohodlí domova. Zásilka vám přijde v diskrétním balení a to buď přímo k vám domů, na libovolnou jinou adresu, případně do nejbližší Zásilkovny.

Co se týče výhod pro muže, nejdůležitější jsou tyto:

Máte na výběr 2 typy produktů: Výrobce má v nabídce dva druhy tablet, a to buď standardní recepturu eJoy® nebo vylepšený přípravek eJoy® LONG. Ten druhý je více zaměřen na prodloužení erekce a tedy i výdrže při pohlavním styku.

Speciální namixované složení: Velkou předností těchto přípravků je nejen přírodní složení jednotlivých látek, ale také jejich optimální mix. eJoy® obsahuje bylinná afrodiziaka, aminokyseliny pro podporu erekce i vitamíny pro zlepšení potence.

Komplexní účinek: V případě obou produktů máte jistotu, že získáte přípravek s komplexním vlivem. Podpořit víte najednou a dlouhodobě jak libido, tedy sexuální apetit, tak kvalitu erekce, její výdrž, plodnost a potenci a také zdraví prostaty.

Několik zkušeností a doporučení na závěr

Na základě vlastních zkušeností jsem se rozhodl na závěr shrnout několik důležitých zásad, bodů a tipů, které jsou určeny zejména mužům a mohou jim pomoci.

Platí to nejen pro vaginální orgasmus, ale také celkově:

 • v první řadě se snažte o co nejkvalitnější erekci, ať už jde o její tvrdost, ale také o výdrž ztopoření během pohlavního styku co nejdéle
 • nezapomeňte, že ženy potřebují dostatečné vzrušení, aby mohly vnímat dráždění, předehra je proto klíčem k jakémukoli typu orgasmu
 • snažte se popracovat i na své výdrži, která závisí jednak na fyzické kondici, ale i na dostatečné kontrole ejakulace a vlastního orgasmu
 • nejen ženám, ale i mužům doporučuji cvičit Kegelovy cviky, díky nimž umíte jednak zkvalitnit svou erekci, jednak i prodloužit výkon
 • nebojte se sáhnout po afrodiziakách, například mořské plody, některé druhy bylin, chilli pepř nebo čokoláda fungují spolehlivě u každého
 • výběrem vhodné polohy můžete ovlivnit intenzitu penetrace, což je pro vaginální orgasmus klíčové, zkoušejte a experimentujte, vybočte ze stereotypu

Rád bych zároveň povzbudil všechny muže, kteří mají nějaké potíže v potenci. Není-li váš výkon takový, jak byste si představovali, nebojte se zkusit i podpůrné prostředky. Dobrým příkladem je značka, kterou jsem užíval a zmínil výše.
Stereotypy o tom, že něco takového potřebují pouze „starší“ muži ve středním či vyšším věku, hoďte klidně za hlavu. Chcete-li mít spokojený a plnohodnotný sexuální život, nebojte se vzít věci do svých rukou a využít všech možností, které jsou k dispozici. Díky pokroku vědy můžete zlepšit svoji výkonnost v posteli přirozeně a dlouhodobě!

Zdieľajte:

Komentáre

Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Certifikace

Úřadem veřejného
zdravotnictví

Garance

vrácení peněz za
neotevřená balení

Vyrobeno

v Evropě
(Slovenská republika)

Diskrétní

doručení
balíku

Doprava zdarma

pro více než 1 balení
přes Zásilkovnu

100% přírodní

produkt v nejvyšší
kvalitě