• eJoy® - oficiální prodejce pro Českou republiku
logo eJoy®

Velikost prezervativu

Jaká je správná velikost prezervativu?

Prezervativy jsou jednou z nejčastěji používaných forem antikoncepce. Tato bariérová antikoncepční metoda kromě ochrany před nechtěným otěhotněním chrání partnerů i před sexuálně přenosnými chorobami. Důležité je však znát správnou velikost prezervativu, aby byl účel jeho použití důsledně splněn. Příliš malý kondom může během sexuálního styku prasknout a způsobit tak oběma sexuálním partnerům nemalé potíže. Příliš velký kondom se zase snadno zvlečenie a jeho účinek bude nulový. Kromě správné velikosti je třeba brát ohled i na materiál, tloušťku, vůni či značku prezervativu. Jak si vybrat ten správný?

Velikost je důležitá

Většina mužů preferuje kondom s délkou 15 až 16 cm. Kromě délky je však důležité sledovat i jeho šířku, aby penis zbytečně neškrtil a nebránil mu v prokrvení. Nejoblíbenější mezi muži je šířka 50 až 55 mm. Začátečníkům při práci s kondomem pomůže návod umístěný v balení. Pro někoho však může působit matoucí, proto je vhodné prohlédnout si i informační videa o navlékání kondomu kolující internetem. Čím více zkušeností muž s navlékáním prezervativu má, tím je při jeho použití obratnější a rychlejší. Ne každý muž však disponuje penisem s „průměrnými“ mírami. Před pány s větším penisem existují na trhu kondomy s označením extra size, king size, XL či XXL. Na obalu těchto kondomů bývá většinou uvedená jejich šířka, respektive tloušťka penisu, pro kterou jsou určeny, například 64 mm, 68 mm a podobně. Je pochopitelné, že tato kategorie mužů potřebuje své extra výrobky. Při nasazení kondomu menší velikosti by mohly prezervativ roztrhnout či jinak poškodit. Pokud by se jim ho podařilo na penis navléknout, pohodlí by určitě nepociťovali. Výrobci kondomů myslí i na méně obdařených pány. Kondomy pro pány s menším přirozením většinou nemají žádný přívlastek, ale na obalu je uveden údaj o šířce, například 46 či 48 mm. Tito pánové mohou používej i prezervativy běžné velikosti, stačí si je u kořene penisu srolovat. Ani tato možnost však není příliš pohodlná. Sledovat během sexu, zda se kondom nezvliekol pocit uvolnění určitě nepřinese.

Nabídka kondomů je opravdu široká. Partneři, kteří se při sexu chrání výlučně použitím kondomů, tak mohou svou sexuální zážitky oživit vždy novým druhem či vůní. Kromě hladkých kondomů jsou velmi příjemným zpestřením i vroubkované či ultra jemné kondomy. Pro páry, které mají neustálý strach z nechtěného těhotenství, jsou k dispozici extra bezpečné prezervativy a dokonce existují i ​​kondomy pro alergiky. Pánové se slabší výdrží zase mohou zkusit prezervativy snižující citlivost penisu.

Zdieľajte:

Komentáre

Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Certifikace

Úřadem veřejného
zdravotnictví

Garance

vrácení peněz za
neotevřená balení

Vyrobeno

v Evropě
(Slovenská republika)

Diskrétní

doručení
balíku

Doprava zdarma

pro více než 1 balení
přes Zásilkovnu

100% přírodní

produkt v nejvyšší
kvalitě