• eJoy® - oficiální prodejce pro Českou republiku
logo eJoy®

Zajímavá fakta ze sexuální oblasti

Děti v pubertě si informace o sexu vyhledávají na internetu, protože se stydí zeptat dospělých. Dospělí se zase obávají oslovit s radou či vysvětlením odborníků a proto často vznikají nedorozumění a mýty, které dokáží ovlivnit i samotný sexuální život. Co lidí nejčastěji zajímá?

Hubnutí díky sexu

Ano, při sexu opravdu hubnete. Samozřejmě na mysli máme aktivní vášnivý sex s dostatečným pohybem. Pokud máte rádi polohy, při kterých klidně ležíte a váš partner či partnerka udělá všechnu práci za vás, s poklesem hmotnosti nepočítejte. Při aktivním sexu můžete spálit až 200 kalorií a pomůžete vyplavení endorfinů – tedy hormonů štěstí do krve.

Může se penis zlomit?

Ano, může. Nejde sice o zlomeninu v přímém slova smyslu, protože se v penisu nenachází kost, ale mezi lidmi i lékaři existuje pojem zlomený penis. K zlomení dochází většinou při malých nehodách – jestliže žena silnější přisedne ztopořený penis, pokud penis vyklouzne při sexu z vagíny a narazí na hráz či dokonce při neopatrné masturbaci a příliš divokém orálním sexu. Při zlomeném penisu je třeba podstoupit operační zákrok.

Alergie na prach, pyl a spermie

Přesně tak, existují i ​​lidé, kteří jsou alergičtí na spermie. Ne konkrétně na spermie, ale na určité látky, které obsahuje mužský ejakulát. Pokud je alergická žena, mezi hlavní projevy patří svědění intimní oblasti po nechráněném sexu a zarudnutí. Na svůj ejakulát mohou být dokonce alergičtí i muži! Alergie se projeví pálením, svěděním a zčervenáním místa, které se dostalo do kontaktu se spermiemi.

Čím větší klitoris, tím intenzivnější orgasmus?

Mezi lidmi často koluje mylný názor, že intenzita ženského orgasmu závisí kromě jiných faktů i na velikosti klitorisu. Tento názor je však opravdu mýtem. Ať už má žena menší nebo větší klitoris, nachází se v něm stejné množství nervových zakončení a tím pádem má každá žena nárok na stejnou sílu klitoriální orgasmu. Samozřejmě, existuje několik praktik, kterými může žena procítění orgasmus ještě více znásobit, například pravidelným cvičením cviků na zpevnění pánevního dna (Kegelovy cviky), kterými zároveň procvičuje svalstvo v okolí vagíny a klitorisu. Hledat souvislost mezi velikostí klitorisu a silou orgasmus patří mezi omyly tipu „čím větší penis, tím lépe uspokojení“ nebo „čím větší prsa, tím více vzrušení“. Ani velikost penisu nedokáže ženský orgasmus výrazně ovlivnit, mnoho žen tvrdí, že podstatná je spíše tloušťka. A co se týče poprsí, i malá prsa jsou erotogenní zónou, pokud se jim partner dostatečně věnuje, dokáže vzrušit ženu s menším poprsím stejně jako tu s většími prsy.

Zdieľajte:

Komentáre

Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Certifikace

Úřadem veřejného
zdravotnictví

Garance

vrácení peněz za
neotevřená balení

Vyrobeno

v Evropě
(Slovenská republika)

Diskrétní

doručení
balíku

Doprava zdarma

pro více než 1 balení
přes Zásilkovnu

100% přírodní

produkt v nejvyšší
kvalitě