• eJoy® - oficiální prodejce pro Českou republiku
logo eJoy®

Zdraví prospěšný sexuální život

prostata

Mladí muži se při začínající pohlavní aktivitě nezajímají o zdravotní stránku jejího fungování. Chtějí prostě uspokojit své potřeby a touhy. Pokud však nastanou problémy s erekcí, prostatou či plodností, začne se kolotoč zjišťování dosud neznámých informací v oblasti intimního života. Jaká strava ovlivňuje erekci a celkové sexuální zdraví? Které vitamíny potenci zlepšují? Pomáhají vitaminové doplňky i při problémech s prostatou?
To jsou vcelku běžné otázky, které začnou mužům v jistém okamžiku života vířit v hlavě. A co tak pravidelnost či četnost intimních sblížení za určité časové období? I tyto informace jsou podstatné při odstraňování daných problémů a mají vliv na zkvalitnění sexuálních zážitků.

Prevence onemocnění prostaty

Prostata je orgán nacházející se pod močovým měchýřem. Vytváří se v ní čirá tekutina, která se směšuje se spermiemi a spolu vytvářejí semeno. Funkci prostaty ovlivňuje testosteron – mužský pohlavní hormon produkovaný ve varlatech. V určitém věku se začnou u mužů projevovat problémy s prostatou, zejména častější močení. Způsobuje ho zvětšování se prostaty, která tlačí na močový měchýř. Pokud se daná situace neřeší, může přerůst až do vzniku nádorového onemocnění, které se nejčastěji odstraňuje operačně. Onemocněním prostaty lze úspěšně předcházet aktivním pohybem, vhodným složením stravy, dostatečným pitným režimem a celkovým zdravým životním stylem. K preventivním opatřením patří i pravidelná ejakulace. Pokud muži trpí zánětlivým onemocněním prostaty, doporučuje se zvýšit frekvenci pohlavních styků a častější ejakulovat.

Při problémech s plodností

Je rozdíl mezi chutí na sex a její uspokojením v případě, že je v této oblasti vše v pořádku a v případě, že se objevily potíže. Z fyziologického hlediska se může zdravý mužský jedinec milovat klidně každý den, dokonce i vícekrát. Po určité době však kvalita aktu klesá – erekce není tak silná jako na začátku a muž může pociťovat bolesti v oblasti genitálií. Častý sex dovádí partnerů k jakési rutině. Když něco nemáme, velmi poté toužíme. Když to získáme, po určitém čase se nabažíme a považujeme to za již běžnou součást života. Totéž platí i o sexu. Když je příliš častý, není prociťováním tak jako před tím.

Pokud se k tomu ještě objeví problémy s plodností a po různých vyšetřeních se příčina nenajde ani u jednoho z partnerů, je třeba pohlavní styk plánovat. Samozřejmě, vše závisí na plodných dnů partnerky, ale kvalita ejakulátu hraje velmi podstatnou roli. Při příliš časté ejakulaci se zásoby partnera nestíhají doplňovat v potřebném množství. Pokud nedošlo k oplodnění při každodenním sexu, doporučuje se změnit frekvenci na dva dny. Dozrávání spermií trvá přibližně 2-3 měsíce, přičemž každý den dozraje zhruba 70 milionů spermií. V jednom mililitru ejakulátu se nachází od 20 do 100 milionů spermií. V ženském těle přežijí 1-4 dny, závisí na genetických dispozic.

 

 

 

Zdieľajte:

Komentáre

Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Certifikace

Úřadem veřejného
zdravotnictví

Garance

vrácení peněz za
neotevřená balení

Vyrobeno

v Evropě
(Slovenská republika)

Diskrétní

doručení
balíku

Doprava zdarma

pro více než 1 balení
přes Zásilkovnu

100% přírodní

produkt v nejvyšší
kvalitě