• eJoy® - oficiální prodejce pro Českou republiku
logo eJoy®

Ženský kondom

Jaké jsou jeho výhody a nevýhody?

Kondom, čili mužský kondom, zná každý. Na trhu existují jejich různé značky, velikosti, materiály či příchutě. Je to klasická forma antikoncepce, která obou účastníků milostného zážitku chrání i před případnými pohlavními chorobami. Kdo s ním přišel do kontaktu dá určitě za pravdu názoru, že i přes snadnému použití si jeho natažení vyžaduje jistou dávku obratnosti. Čím více zkušeností, tím rychleji a efektivněji nasazení. O existenci ženského kondomu mnoho lidí vůbec netuší. Jak funguje a jaké jsou jeho výhody či nevýhody oproti mužské ochraně?

Antikoncepce bez hormonů

Ženský kondom je formou bariérové ​​antikoncepce. Neobsahuje tedy žádné hormony a vyrábí se z materiálu (polyuretanu), který by v oblasti ženských partií neměli způsobovat žádné alergie. Jde o tenký kondom ve tvaru kalíšku, který se zavádí před pohlavním stykem do pochvy. Některým ženám vyhovuje, pokud si ho do vagíny zavedou i několik hodin před samotným stykem – lépe se tak usadí.

Výhody versus nevýhody

Jako největší benefit těchto kondomů lze označit skutečnost, že práci s ním mají v rukou samotné ženy. Ne že by byli muži při použití kondomu nezodpovědní, ale velmi často se stává, že muž partnerku přesvědčuje na sex bez kondomu. Neboť se bez něj cítí lépe, protože je pro něj nepohodlný, protože se mu těžko navléká a podobně. Muž je v případě ženského prezervativu tedy bez starostí, žena si dá na jeho správném a včasném použití určitě záležet. Další výhodou ženských kondomů je samotný princip jejich fungování – množství žen se vyhýbá používání hormonální antikoncepce a proto hledají jiné alternativy ochrany před početím. Bariérová antikoncepce je proto pro ně vyhovující. Ženský kondom vyrobený z polyuretanu je také alternativou klasických mužských kódem vyrobených z latexu pro ty, kteří trpí alergií na latex. Odstranění tohoto kondomu po použití je snadné a při správném vložení představuje spolehlivou ochranu.

Co se týče nevýhod, je jich hned několik. Oproti klasickým kondom mají ty ženské těžší dostupnost. V obchodech je běžně nenajde, uživatelky musí vsadit buď na nákup po vybraných lékárnách nebo si kondomy objednávat z internetu. Hned druhou nevýhodou spojenou s pořízením je jejich cena, která je oproti mužským kondomem vyšší a tím pádem i trochu odrazující. Několik negativ se najde i při samotném používání. První a zřejmě nejdůležitější překážka může nastat už při jejich zavádění. Pokud žena nezná anatomii těla a nemá to své prozkoumány, může mít pocit, že se jí kondom nedá zavést nebo ho zavede nesprávně / nedostatečně. Při používání ženských kondomů je velmi potřebné dostatečné zvlhčování – tedy používání lubrikačních gelů a dvojice by si měla během milování zvyknout i na neobvyklé zvuky.

Zdieľajte:

Komentáre

Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Certifikace

Úřadem veřejného
zdravotnictví

Garance

vrácení peněz za
neotevřená balení

Vyrobeno

v Evropě
(Slovenská republika)

Diskrétní

doručení
balíku

Doprava zdarma

pro více než 1 balení
přes Zásilkovnu

100% přírodní

produkt v nejvyšší
kvalitě