• eJoy® - oficiální prodejce pro Českou republiku
logo eJoy®

Co znamenají bolestivé varlata, co s nimi dělat a jaký je jejich možný dopad na plodnost

Bolest varlat je jedním z nejčastějších symptomů souvisejících se zdravím pohlavního ústrojí u mužů. V některých případech mohou být za tímto stavem pouze méně závažné důvody, například příliš častý pohlavní styk nebo nevhodně zvolená spodní prádlo, ale podcenit byste tento příznak neměli, může jít io závažnější onemocnění.

Jaké příčiny mohou mít bolestivé varlata

Varlata jsou párový orgán, který je součástí reprodukční soustavy u muže. Tvoří se v nich mužské pohlavní buňky, spermie. Jakékoli problémy, které se s nimi se spojují, jsou proto rizikové pro nedostatečnou produkce a zrání spermií a tedy i plodnost.

Bolest varlat může mít někdy poměrně přirozené důvody, například příliš častý pohlavní styk, dlouhodobé sezení v nevhodné poloze na kole, příliš těsná spodní prádlo nebo vnější zánět na pokožce spojený s jejím zarudnutím. Takový zánět může být způsoben i alergickou reakcí na prací prostředek nebo textilii oblečení.

Pokud jde o vážnější příčiny, bolest varlat může znamenat:

  • poranění či úraz, někdy i následkem nějakého komplexnějšího úrazu v oblasti pánve a pánevního dna, může se jednat i o pruh do šourku
  • zánět ve varlatech či nadvarlatech, někdy i zánět prostaty, tyto záněty mohou mít neinfekční i infekční původ, nejčastěji bakteriální
  • poruchy týkající se fyziologie, například torze, čili otočení v šourku, varikokéla, čili hromadění krve, případně hydrokéla, hromadění tekutiny
  • v úvahu připadají i pohlavní nemoci, kvasinky a chlamydie, v některých případech io výskyt močových a ledvinových kamenů

Další příznaky a kdy je třeba navštívit lékaře

Kromě bolesti varlat se vyskytují i ​​některé jiné související symptomy. Ty mohou napovědět více také o tom, s čím jsou bolestivé varlata spojeny a tyto symptomy budou i součástí anamnézy, na kterou se vás při úvodním vyšetření zeptá i urolog.

Zde jsou možné související příznaky a zhodnocení jejich závažnosti:

Problémy s močením: Potíže s močením, nadměrné močení a příliš časté močení během dne a noci, bolesti a svědění během močení či i mimo něj, to vše jsou příznaky související se záněty ve varlatech a v prostatě, zda příznaky pohlavní nemoci.

Zánětlivé příznaky: Záněty varlat nebo nadvarlat, které jsou velmi rizikové i pro mužskou plodnost, se projevují standardními zánětlivým symptomy. Jde o zvýšenou teplotu nebo horečku, zimnici, otok nebo pocit tepla na varlatech.

Projevy na pokožce: Je možné navenek pozorovat na varlatech zarudnutí? Je podobné zarudnutí přítomny v jejich nejbližším okolí? V takovém případě se dá uvažovat o možné alergii pokožky na spodní prádlo nebo prací prostředek.

Příznaky na pohmat: Poslední kategorií symptomů jsou ty, které se dají zjistit hmatem. Pokud jsou varlata ztuhlé, zvětšené nebo v případě, že je možné na nich nahmatat objekt, jde o znamení možného nádoru a lékaře třeba určitě navštívit.

Jak můžete ovlivnit plodnost

V případě vážnějšího zánětu prostaty, varlat a nadvarlat třeba počítat dočasně i se snížením plodnosti, v případě nádorů is vážnějšími komplikacemi. Problémy s plodností ale mohou vzniknout i nezávisle na onemocněních a bolesti varlat.

Jak tedy plodnost ovlivnit a podpořit? I těmito způsoby:

Minimalizace negativních vlivů: Abyste mohli podpořit plodnost, je třeba zmírnit vliv negativních faktorů na tvorbu a zrání spermií. Vyvarovat se třeba alkoholu, kouření, sójových produktů obsahujících fytoestrogeny, lněných semen, sladkostí, bílého pečiva s obsahem rafinovaných cukrů a plnotučných sýrů a jogurtů.

Potraviny, koření a jídla: Je známo, že plodnost víte podpořit i prostřednictvím jídelníčku, stačí jen zvolit správnou skladbu. Určitě do něj zařaďte ústřice a mořské plody obecně s vysokým obsahem aminokyselin, ořechy obsahující zinek, ovoce s vitamínem C a D, zeleninu obsahují špenát a maso či vejce kvůli bílkovinám.

Hotové produkty: Třetí možností jsou přípravky, které jsou založeny i na zmíněných přírodních látkách. Takovým produktem je například také značka eJoy®, která obsahuje i rostliny podporující hladinu testosteronu, který ovlivňuje plodnost u mužů. Plusem přípravku je jeho komplexnost a působení na potenci celkově.

Zdieľajte:

Komentáre

Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Certifikace

Úřadem veřejného
zdravotnictví

Garance

vrácení peněz za
neotevřená balení

Vyrobené

v Evropě
(Slovenská republika)

Diskrétní

doručení
balíku

Doprava zdarma

pro více než 1 balení
přes Zásilkovnu

100% přírodní

produkt v nejvyšší
kvalitě